E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisOtto Holding, Böcek Yapım’ı kaça aldı, niye açıklamadı?---

Otto Holding, Böcek Yapım’ı kaça aldı, niye açıklamadı?

Otto Holding, Böcek Yapım’ı kaça aldı, niye açıklamadı?
31 Mayıs 2022 - 15:03 www.borsagundem.com

Sabah neredeyse tavan ikinci yarıda neredeyse taban… İsmi Erdem Resneli ile anılan Otto Holding’de Böcek Yapım üzerinden bir film çevriliyor…

BORSAGUNDEM.COM

Patronları şirketin içini boşaltıp kaçan Atlantik Petrol’ün (#ATPET) yatırımcı ilişkileri sorumlusu, Ral Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Bantaş başta olmak üzere birçok hissedeki operasyonda parmağı olduğu söylenen Erdem Resneli ismi bir süredir Otto Holding ile anılıyor. Otto Holding yöneticileriyle geçmişten olan ilişkileri de biliniyor.

Piyasa dolandırıcısı Fevzi Şahin’in de işbirlikçisi olan Resneli’nin olduğu yerde deyim yerindeyse film fırıldak bitmiyor.

Yüzde 10’a yakın yükselerek neredeyse tavan seviyesine ulaşan Otto Holding hisseleri ikinci yarıda yüzde 8 kayıpla 32.5 lirayı gördü. Yaklaşık bir yıl önce 3 lira olan hisseler sabah seansında 38.74 lirayı gördü.

BÖCEK YAPIM ÜZERİNDEN BİR FİLM ÇEVRİLİYOR

Hissede bu film ve fırıldaklar dönmeden kısa bir süre önce şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Melih Dinçer, Böcek Yapım’ın yüzde 51 hissesini alarak hakim hissedar olduklarını açıkladı. Aslında bu bilgi de hatalı çünkü daha önce KAP’a yapılan açıklamada, “ İştiraklerimizden OTTO Entertainment Yapım ve Yatırım, film ve prodüksiyon sektöründe büyüme hedefi doğrultusunda Böcek Yapım Prodüksiyon ve Organizasyon Hizmetleri Ticaret AŞ'nin hakim hissesini satın almak üzere görüşmelere başlamıştır” denilmişti.

Yani dolaylı bir ortaklık, neyse bu detay da o kadar önemli değil! Ancak Böcek Yapım’ın yüzde 51 hissesi kaç liraya alınmış? Değerleme yapılmış mı, yoksa pazarlık usulü mü rakam belirlenmiş? Şirketin içerisinde ne var? Yoksa borçlu bir şirket mi? Ödeme peşin mi yapılacak, taksitle mi? Bunun gibi önemli birçok ayrıntı gizleniyor. Otto Holding yönetimi Böcek Yapım üzerinden bir film çeviriyor ama içeriği tam olarak bilinmiyor.

ATLANTİK PETROL HALA UNUTULMADI ERDEM RESNELİ

Borsa kulislerinde konuşulan iddialara göre Yakın İzleme Pazarı’nda (eski ismi Gözaltı Pazarı) işlem gören şirketi faaliyet yapıyormuş gibi göstererek bir üst pazara çıkarmak istiyorlarmış. İşte Otto Holding hisselerinde çevrilen filmin perde arasında bu detay varmış.  Binlerce yatırımcıyı mağdur eden Atlantik Petrol vakasından ders almayan Erdem Resneli hala borsada film fırıldak çevirmeye devam ediyor.

Atlantik Petrol’de parayı patronlar ve Erdem Resneli aldı

Borsanın kara para üçgeni

Fevzi Şahin ve Yusuf Teker manipülasyon masasında buluştu

İsmi manipülatör Fevzi Şahin ile anılan Ral Yatırım’a yine yasak geldi

Piyasa dolandırıcısı Fevzi Şahin Yatırım Holding operasyonu

 

Manipülatör Fevzi Şahin’e hapis cezası

 

İsmi manipülatör Fevzi Şahin ile anılan Ral Yatırım’a yine yasak geldi

 

İsmi manipülasyonla anılan Ral Yatırım’a SPK’dan şartlı onay

 

Ral Yatırım Holding hisselerinde bir yatırımcıya tedbir

 

Manipülatör Fevzi Şahin ve firari Galip Öztürk işbaşında

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 35,18
En Yüksek: 35,20
En Düşük: 35,18
Değişim 0,51 %
FK: 55,45
PD / DD: 6,74
İşlem Hacmi 995.501
Toplam Adet: 28.285
Ağırlıklı Ort.: 35,20
YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • milyon milyon09 Haziran 2022 10:30

  yazgan tenekeciden indirdiği milyonları ne yapmış bi sorun bakalım. alavere dalavere tellal çıkardılardı millete 7 lirada 15 olacak teneke diye o yaktıkları hesap gününü bekliyor selam olsun. bandırma küçük yer meraba meraba şimdilik ... müsait zamanda... başkan ah başkan sen iyisinde yanındakiler bozuk başkan hepsi servetine servet kattı başkan yoksa senin de mi haberin var başkaaan. düşenin dostu olmaz başkan haberin olsun.... inşallah senin papağanın dediği gibi ter temizsinizdir. inşallah tabi.

 • Adamın diğer adı02 Haziran 2022 09:08

  fevzinin çapulcularla işi olmaz o işin başı yazgandır gerisi masal iyice araştırın yazarken. 

 • iç yüzü02 Haziran 2022 08:19

  yazgan yedi tenekecide o işin kaymağını 2016 da orhan bunlar çerez onun yediklerinin yanında asıl onu yaz hazine orada 2017 de değil 2016 dan başlıyor iş 

 • ha ha ha01 Haziran 2022 16:34

  bu kim yaa sana vyzgan ın 2017  2018 de tenekeci de yaptıklarını anlatayım aklın çıkar :) 

 • Tenekeci Fan Clup01 Haziran 2022 14:47

  erdem her zaman çevresinde Bantaş'a bir telefon kadar yakın olduğu ile övünür. o yüzden tenekeciye hep uzak oldum. bunların dostu bana uzak olsun. zaten kağıttan da belli...

 • eski dostlar01 Haziran 2022 14:16

  tenekeci bantaşta da erdem var el altından bağlantılar yapıyor haberiniz olsun tenekeye dikkat derim

 • Bir dost31 Mayıs 2022 16:29

  Atla uskudari gectiyseniz is bitmistir.

 • AHMET USLU31 Mayıs 2022 16:25

  Tiplerine bakın,at hırsızına benziyorlar.Bu suçlar gelişmiş bir ülkede işlense,ilk vukuatlarında en az 20 yıl ceza alırlardı.Yasalar neden yetersiz kalıyor,anlamıyorum.

 • ALİ KODUŞ31 Mayıs 2022 15:46

  böyle  dolandırıcıları hemen sallandırmaz isen bunlar mantar gibi ürerler.

 • Ramses31 Mayıs 2022 15:37

  Kunta kinte şirketlerin tümü sahiplerine geri alım yükümlülüğü getirilip süratle borsadan atılmalı. Ayrıca ydf si yüksek sermayesi düşük şirketlere süratle bedelsiz sermaye artırımı ve temettü mecburiyeti getirilmeli. Kar edip 3 yıl üst üste temettü dağıtmayan şirketlere de geri alım yaptırılıp çıkarılmalı. Orası üç kağıt ekonomisi için kurulmadı.