E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinOperasyon: Çalmayacaksın---

Operasyon: Çalmayacaksın

Operasyon: Çalmayacaksın
30 Mayıs 2021 - 22:43 www.borsagundem.com

ABD'de yüzlerce kiliseyi soyan hırsızlar yakalandı. Polisler hırsızların 636 kiliseden bin 500'ü aşkın çek çaldığını açıkladı

ABD'de Romanya uyruklu hırsızlar, yüzlerce kiliseyi soydu. Altı hırsız kiliselerin posta kutularından, bağış için gönderilen bin 500'ü aşkın çek çaldı. Grubun 4 üyesi çarşamba günü, polislerin  "Operasyon: Çalmayacaksın" adlı çalışmasıyla yakalandı. Soruşturma, Florida eyaletine bağlı Cape Coral şehrindeki polis ekiplerinin, Lee County'deki kiliselerde hırsızlık yapıldığını tespit etmesiyle başladı.

Florida polisi yaptığı açıklamada, çekleri bozduran grubun 740 bin dolar (yaklaşık 6 milyon 500 bin TL) elde ettiğini bildirdi.

Yetkililer, hırsızların Orlando kentinde yaşadığını ancak çek çalmak için Florida'ya bağlı diğer şehirlere ve başka eyaletlere gittiğini bildirdi. 355'i Florida'da olmak üzere 636 kilisenin soyulduğu kaydedildi. Komiser Rick Swearingen şöyle konuştu:

Bu grup, bağışlara ihtiyacın en çok olduğu bir zamanda hayırseverlerin gönderdiği yüzbinlerce dolarlık çekleri çaldı. Bunu yaparken gelişmiş ekipmanlar veya yöntemler kullanmadı ancak iyi şekilde organize oldu. Şimdiyse bu grubu durdurduk.

34 yaşındaki Marius Dumitru, 33 yaşındaki Ionut Raducan, 32 yaşındaki Panait Dumitru ve 27 yaşındaki Marius Dumitru tutuklandı. 45 yaşındaki Catalin Trandafir ve 39 yaşındaki Simona Trandafir ise aranıyor.

Hırsızlar organize suç, büyük hırsızlık, kişisel bilgilerin yasadışı şekilde bulundurulması ve kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya.

Grubun çaldıkları parayla araba, yemek ve kıyafet aldığı öğrenildi.

Rüşvet operasyonunda polis ve avukatlar gözaltında

ABD’de silahlı saldırı: 2 kişi öldü

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Çalmayacaksın31 Mayıs 2021 09:34

    En çok suçlu gelişmemiş , aşağı ülkelerin tembelliğe alışmış aşağı insanlarından çıkıyor. İsviçreli olsalar şaşırırdık