E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıOPEC+ üretim hedefini günlük 500 bin varil azaltmada anlaştı---

OPEC+ üretim hedefini günlük 500 bin varil azaltmada anlaştı

OPEC+ üretim hedefini günlük 500 bin varil azaltmada anlaştı
06 Aralık 2019 - 16:26 www.borsagundem.com

OPEC ve grup ile birlikte hareket eden ülkelerin günlük üretim hedefini 500 bin varil azaltma konusunda anlaştığı belirtildi

OPEC'ten bir delege, OPEC ve grup ile birlikte hareket eden üreticilerin üretim hedefini günlük 500 bin varil azaltma konusunda anlaştığını belirtti.

Bu hafta Viyana'da bir araya gelen petrol üreticileri nihai karar almadan OPEC merkezinden ayrılırken, Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdülaziz bin Salman, enerji bakanı olarak katıldığı ilk toplantının ardından gazetecilere “Güzel haber yarın” demişti.

Delegeler, söz konusu gelişme öncesinde OPEC ülkelerinin 500 bin varillik üretim kısıntısı konusunda prensipte anlaştığını belirtmişti.

Söz konusu miktar, arz fazlasını azaltmaktan ziyade grubun yılın büyük kısmında yaptığı ek üretim kısıntısını resmileştirmesinden dolayı büyük ölçüde sembolik önem taşıyor.

OPEC+, arz kısıntısı konusunda yükün önemli kısmını taşıyan Suudi Arabistan'dan gelen baskının etkisiyle üretim hedefini yeniden ayarlayacak ve üretim kısıntılarını üyeler arasında yeniden dağıtacak.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)