E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemOmicron paniği! Dokuz ülkeden uçuşlar durduruldu---

Omicron paniği! Dokuz ülkeden uçuşlar durduruldu

Omicron paniği! Dokuz ülkeden uçuşlar durduruldu
27 Kasım 2021 - 12:43 www.borsagundem.com

Avustralya, "Omicron" adı verilen yeni korona virüsü mutasyonu nedeniyle 9 Afrika ülkesinden uçuşları 14 gün süreyle askıya aldı.

Avustralya, Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni korona virüsü mutasyonu Omicron’a karşı sınır tedbirlerini artırdı.

Avustralya Sağlık Bakanı Greg Hunt yaptığı açıklamada, yeni mutasyonunun yayılması nedeniyle önlem olarak Güney Afrika, Namibya, Zimbabve, Botsvana, Lesoto, Eswatini, Seyşeller, Malavi ve Mozambik’ten havayolu ulaşımının 14 gün boyunca askıya alındığını duyurdu. Bakan Hunt, “Tıbbi kanıtlar daha fazla önlem alınması gerektiğini gösteriyorsa bunları yapmaktan çekinmeyeceğiz” dedi.

KARANTİNA VE TEST

Hunt’ın açıklamasına göre son 14 gün içinde söz konusu 9 ülkede bulunan ve Avustralyalı olmayan vatandaşların Avustralya’ya girmesine izin verilmeyecek. Bu ülkelerden gelen Avustralya vatandaşları ise dönüşte 2 hafta boyunca karantinada kalacak. Avustralya’ya daha önce gelmiş olan ve son 14 gün içinde bu ülkelerden herhangi birinde bulunmuş olanların da derhal karantinaya girmesi ve test yaptırması zorunlu kılındı.

İsrail'de Omicron alarmı: Bir kıta 'kırmızı listeye' alındı

 

DSÖ, yeni varyantın adını koydu: Omicron

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)