E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizOdaş teknik analizi---

Odaş teknik analizi

Odaş teknik analizi
10 Kasım 2017 - 11:33 www.borsagundem.com

Marbaş Menkul, Odaş Enerji için analizde bulundu

ODAS:

Not: Görselin büyük hali için üzerine tıklayın...

Teknik Görünüm:

2017 Yılında 6.22 ile 2.78 seviyeleri arasında dalgalanan senet 5.51 noktasından kapanış yaptı.
2017 Yılındaki yükseliş trendinin %23.6’lık düzeltme seviyesi olan 5.40 , 5.20 ve %38.2’lik düzeltme seviyesi olan 4.90 noktaları destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 5.78 direnci üzerinde ise 6.22 zirvesi ve yeni en yüksekler söz konusu olacaktır.

3. Çeyrek Bilanço:

Diğer taraftan Şirket dün 2017 Yılı 3.Çeyrek Bilançosunu açıkladı;
Esas Faaliyet Karı 3.Çeyrekte bir önceki çeyreğe paralel 10.498.292 TL olarak gerçekleşti,
Yüksek Finansman Giderlerinin Etkisiyle Şirket Dönem Zararı yazmaya devam ediyor.
Çeyreksel Bazda 3. Çeyrek zararı 13.343.085 TL olarak gerçekleşti.

Şirket Tarafından Yapılan Açıkalamada:

Çan -2 Termik Santral Yatırımı ile İlgili Gelişmeler (340 MWm/330MWe)

21 Ağustos 2017 tarihli Özel Durum Açıklamamızda 330 MWm/340 MWe kurulu güce sahip olacak Çan-2 Termik Santral Yatırımına yönelik olarak devreye alma çalışmalarının 6 ay içerisinde sonuçlandırılacağı belirtilmişti. Mevcut durum itibariyle devreye alma çalışmaları planlanan takvime uygun bir şekilde devam etmektedir. Santralin devreye girmesini kayda değer bir şekilde geciktirecek herhangi bir durum beklenmemektedir.

Kömür Madenciliği ile İlgili Gelişmeler

21 Ağustos 2017 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtilen grubun kömür üretim ve satış planlamalarına yönelik olarak kömür satışları açıklamamızda belirtilen planlamalara uygun şekilde Ekim 2017 itibariyle fiili olarak başlamıştır.

Antimuan Madenciliği ile İlgili Gelişmeler

21 Ağustos 2017 tarihli Özel Durum Açıklamamızda ifade edilen ilave üretim fırını Kasım 2017 itibariyle devreye alınacaktır ve faaliyet karına olan katkısının 01 Aralık 2017'den itibaren başlanması beklenmektedir.

Altın Madenciliği ile İlgili Gelişmeler

Altın üretim planlaması öncesinde işletmeye dönük Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu süreci devam etmektedir.

Grubun madencilik alanında gösterdiği olumlu faaliyetleri sonucunda ,son çeyrekte madencilik faaliyetlerinden elde edeceği FAVÖK'ün (Faiz, Amortisman Vergi Öncesi Karının), yine son çeyrekte enerji üretim ve satış faaliyetlerinden elde edeceği FAVÖK seviyesini geçmesi beklenmektedir.

Tüm Analizler ve Sektör Raporları için: http://www.marbas.com.tr/sektorraporlari 

UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ie risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. MARBAŞ Menkul Değerler A.Ş. ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)