E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizO seviyenin altında stop-loss faydalı olabilir---

O seviyenin altında stop-loss faydalı olabilir

O seviyenin altında stop-loss faydalı olabilir
19 Temmuz 2019 - 09:22 www.borsagundem.com

"Olası geri çekilmelerde takip ettiğimiz en önemli destek 100.650 olacak. Endeks bazında ve endeksle korelasyonu yüksek hisselerde alınan pozisyonlarda bu seviyenin altında makul bir stop loss stratejisi oluşturmak faydalı olabilir"

"Türkiye - ABD İlişkilerine Yönelik Söylemler Pozitif Piyasa Gündemi: Trump'ın dün akşam saatlerinde Türkiye'ye S-400 alımıyla ilgili şu an için yaptırım uygulamayı düşünmediğini ifade etmesi ABD - Türkiye ilişkilerine dair endişeleri yatıştırırken Türk Lirası'nda değer kazanımları hız kazandı. Küresel piyasalarda ise yavaş seyreden ABD - Çin görüşmeleri ve ticaret savaşlarına dair endişeler gündemde kalmaya devam ediyor. Aynı zamanda ABD - İran arasındaki gerilim de izlenen bir diğer önemli konu başlığı.

Açıklanacak önemli ekonomik veriler

o 14:30 Türkiye - TCMB Beklenti Anketi Önem: Orta o 17:00 ABD - Michigan Tüketici Güveni Önem: Yüksek BIST-100 Güne Başlangıç Ticaret savaşlarına dair endişeler risk iştahını bir miktar baskılarken Fed'e ilişkin beklentileri hisse piyasaları üzerinde etkili oluyor. Yurt içinde ise ABD - Türkiye ilişkilerine dair endişelerin azalması pozitif bir seyri beraberinde getiriyor. BIST-100 Endeksi %1,76'lık bir yükselişle günü 101.566 puandan tamamladı. ABD borsaları günü sınırlı yükselişlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında Japonya öncülüğünde yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 5,68 - 5,69 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:45 itibariyle 5,64'lü seviyelerden işlem görmekte. Kurdaki geri çekilmeye bağlı olarak BIST- 100 Endeksi'nin güne alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Dün 100.650'yi geçtikten sonra alımların hızlandığı endekste yükseliş 500 günlük ortalamanın da bulunduğu 101.800 civarına kadar devam etti ve kapanış 101.566'dan gerçekleşti. Bugün bu ortalamanın geçilmesi endekste yılın ilk aylarında oluşan konsolide kanalın üst bandını ve yıl içi zirveleri oluşturan 106 bin civarına kadar olacak bir hareketi tetikleyebilir. Olası geri çekilmelerde 500 günlük ortalamanın altında takip ettiğimiz en önemli destek 100.650 olacak. Endeks bazında ve endeksle korelasyonu yüksek hisselerde alınan pozisyonlarda bu seviyenin altında makul bir stop loss stratejisi oluşturmak faydalı olabilir."

Gedik Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)