O kanal silah tanıtımını 'harekatta bombalama' diye çarpıttı

14 Ekim 2019 20:17
O kanal silah tanıtımını 'harekatta bombalama' diye çarpıttı

ABD'li haber kanalı ABC, silah tanıtımında kaydedilen görüntüleri harekat sırasında çekilmiş gibi yayımladı

Barış Pınarı Harekatı’nın ilerlemesiyle başka olaylarda ve zamanlarda çekilmiş fotoğraf ve videoları, manipülasyon, dezenformasyon için kullanma çabaları aynı şekilde devam ediyor. Son olarak, Amerikan ulusal haber kanalı ABC, silah tanıtımı sırasında kaydedilmiş güçlü patlamaların yer aldığı video görüntülerini, harekat sırasında kaydedilmiş gibi çarpıtarak servis etti.

“KIYIM” YALANI

Alt bantta “Suriye’de kıyım” yazılı haberi aktaran sunucu, “Burada yer alan görüntülerde, Türk ordusunun Suriye’nin bir sınır kasabasında Kürt sivilleri bombaladığı görülüyor. Türkiye’nin desteklediği savaşçıların, Amerikan müttefiki olarak IŞİD’e karşı savaşan Kürtlere karşı korkunç zulüm uyguladığına ilişkin haberler geliyor” ifadesini kullandı.

Haberde kullanılan görüntülerin aslında ABD’de 2017’de gerçekleşen bir silah tanıtımı sırasında kaydedildiği anlaşıldı. Televizyon kanalının görüntüleri haber bülteninde kullanmadan önce, cep telefonuyla patlamaları kaydeden insanları montajlayarak videodan çıkardığı anlaşıldı.

Yorumlar

  • BÖRÜ 15 Ekim 2019 00:04

    Her geçen gün ALLAHın izniyle gücümüze güç katıyoruz .. Zalimler ise yalanlarla güçlerinin ne kadar zayıfladığını gösteriyorlar..UNUTMAYIN "BİZLER ALLAHIN RIZASI İÇİN GECE VE GÜNDÜZ ZALİMLE HAİNLE MÜCADELE EDERİZ.. ASLA DAVAMIZDAN VAZGEÇMEYİZ"

    Yanıtla >
    Katılmıyorum Katılıyorum

E-bültenimize abone olarak en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.