E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemO ilde tedbirlere uyulmayınca vaka sayısı arttı---

O ilde tedbirlere uyulmayınca vaka sayısı arttı

O ilde tedbirlere uyulmayınca vaka sayısı arttı
21 Mayıs 2020 - 10:07 www.borsagundem.com

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentteki korona virüs vaka sayısının 448'e yükseldiği, bunun nedeninin de şehir dışından gelen ve izolasyonda olan vatandaşların alınan tedbirlere uymaması olduğu belirtildi

Van Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kente il dışından gelen ve izolasyonda bulunan vatandaşların, aile içinde sosyal mesafe kurallarına uymaması ile yasakları ihlal etmelerinin vaka sayısının artmasına neden olduğu bildirildi. Pandeminin yayılmasının önlenmesinde maske takmanın, sosyal mesafeye ve izolasyon kurallarına uymanın büyük önem taşıdığı vurgulanan açıklamada, vatandaşlardan daha duyarlı olunması istendi. Kentteki korona virüs vaka sayısının 448'e yükseldiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olması ve riski görmeleri, toplum sağlığımız açısından önemlidir. Özellikle bayram alışverişlerinde kalabalık ortamlardan uzak durulmalı, sosyal mesafeye dikkat edilmeli ve maske takılmalıdır. İl Hıfzıssıhha Kurulu'muz da Ramazan Bayramı öncesi yaşanacak yoğunluğun bulaş riskini arttırma ihtimaline karşı önemli kararlar almıştır. Kararlar kapsamında bayram arifesinde yapılacak mezarlık ziyaretleri ile ilgili yasaklar getirildi. Mezarlıklara maskesiz girilmesi ve toplu halde ziyaretler, mezarlık çevresinde seyyar satıcıların her türlü gıda ve yiyecek satışı, mezarlıklar içerisinde her türlü gıda ve yiyeceğin dağıtılması, kurumsal ve bireysel yardım toplanması, çocukların mezarlara su döküp harçlık-bahşiş alması/verilmesi yasaklanmıştır. İlimizde toplam Kovid-19 vaka sayımız 448, tedavisi tamamlanıp taburcu olan hasta sayımız 301, yoğun bakımdaki hasta sayısı 1, toplam vefat sayısı 9'dur."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Tabi ya21 Mayıs 2020 13:24

    Valilik uydursaymIs iyi oldumu kendilerinden kotu oldumu ya milletten ya chp den :))

  • Alper 21 Mayıs 2020 12:12

    Ya arkadaşım Devlet ne yapsın?  İzolasyon, sosyal mesafe, karantina, maske, kişisel hijyen vb.  Bunlar kimin umurunda? Hastalık kapınca da "Vay devlet bizle ilgilenmiy"   Bu sorumsuz insanlar yüzünden 80 milyon kişinin evlerine tıkılması gerekiyor. İş yerlerinin kapatılması gerekiyor. Yazıklar olsun size. Başka bir şey demiyorum.