E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaWall Street ticaret savaşları endişesiyle kayıpla kapandı #piyasa---

Wall Street ticaret savaşları endişesiyle kayıpla kapandı #piyasa

Wall Street ticaret savaşları endişesiyle kayıpla kapandı #piyasa
15 Mart 2018 - 01:29 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Trump'ın Çin'den ithal edilen ürünlere ek gümrük vergisi getireceği haberleri, piyasada ticaret savaşları endişesini artırdı. New York borsasında 3 endeks de günü düşüşlerle tamamladı

New York borsası, ABD Başkanı Donald Trump'ın korumacı ekonomi politikalarının "ticaret savaşına" neden olabileceği endişesinin artmasıyla günü düşüşle tamamladı.

Dow Jones Sanayi Endeksi 248,91 puan (yüzde 1) düşüşle 24.758,12 puandan, Standard & Poor's 500 Endeksi 15,83 puan (yüzde 0,57) azalışla 2.749,48 puandan kapandı. Böylece, her iki endeks üç işlem günü üst üste düşüş kaydetmiş oldu.
Nasdaq Teknoloji Endeksi de 14,20 puan (yüzde 0,19) değer kaybıyla 7.496,81 puana geriledi.

Çin'in "fikri mülkiyet" ihlalleri gerçekleştirdiğini iddia eden Trump'ın ABD'nin Çin ile olan ticaret açığını düşürmek için Çin'den ithal edilen mallara ek gümrük vergisi getirebileceği belirtiliyor.

Uzmanlar, Trump'ın bu adımı atması durumunda Çin'in misilleme yapabileceğini ve bunun ticaret savaşına neden olabileceğini vurguluyor.

KÜRESEL PİYASALAR DA DÜŞÜŞLE KAPANDI

Trump'ın Çin'e ek vergiler getireceği haberleri üzerine Asya-Pasifik borsaları da günü düşüşle kapamıştı. 

ÇELİK VE ALÜMİNYUM'A EK VERGİ

ABD'nin ithal edilen çelik ve alüminyum için ek gümrük vergisi getirmesi de piyasada 'ticaret savaşları' endişesi yaratmış ancak Trump'ın 8 Mart'ta imzaladığı ek gümrük vergisi kararnamesinde NAFTA ülkeleri Kanada ve Meksika'yı muaf tutması, müttefik ve dost ülkelere de açık kapı bırakması piyasalarda ticaret savaşı endişelerinin dağılmasına yol açmıştı. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)