E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaNew York borsası karışık seyirde açıldı---

New York borsası karışık seyirde açıldı

New York borsası karışık seyirde açıldı
28 Mayıs 2020 - 16:35 www.borsagundem.com

ABD'de süregelen işsizlik maaşı sayısı pandemi döneminde ilk kez düşerken New York borsası karışık seyirde açıldı

Geçtigimiz gün Mart ayından sonra ilk defa 25.000 puan seviyesini geçen Dow Jones endeksi yeni güne %0,4 oranında yükselişle başlarken, S&P 500 endeksi %0,2 oranında değerlendi. Nasdaq endeksi ise %0,2 düşüş ile işlem görüyor

ABD'de işsizlik maaşından yararlanmaya devam edenlerin sayısı korona virüs pandemisi döneminde ilk kez düştü. Bu durum, milyonlarca Amerikalının daha bu maaştan yararlanmak için başvurmasına karşın, insanların işlerine dönmeye başladığını işaret ediyor.

İşsizlik maaşı başvuruları 23 Mayıs'ta biten haftada 2.12 milyon kişi oldu ve bununla birlikte 2.5 aylık dönemde bu imkandan faydalanmak için başvuranların toplam sayısı 40 milyonun üzerine çıktı. Bloomberg'in anketine katılan ekonomistlerin tahminlerinin medyanına göre bu verinin 2.1 milyon seviyesinde çıkması bekleniyordu.

İşsizlik maaşı başvurularından halen yararlanmakta olan Amerikalıların toplam sayısı ise, 16 Mayıs haftasında 21.1 milyona geriledi ve bu veri koronavirüs pandemisi döneminde ilk kez düştü. Bu veri bir hafta geriden geliyor. Bu nedenle, işyerlerinin açılması ve insanların tekrar işlerinin başına dönmesi ile birlikte, işgücü piyasasının tekrar toparlanmaya başladığını işaret ediyor. Analistler süregelen işsizlik maaşı başvuruları verisinde yükseliş bekliyorlardı.

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları aylar sonra ilk kez düştü

ABD-Çin gerilimi sürerken dolar gücünü koruyor

Finans ve enerji hisselerinin zamanı geldi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)