E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemNATO'dan çok sert Rusya mesajı---

NATO'dan çok sert Rusya mesajı

NATO'dan çok sert Rusya mesajı
19 Mart 2018 - 21:07 www.borsagundem.com

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Rusya bizi bölmeye çalışmaya devam edecek. Ancak NATO müttefikleri birlik olarak durmaya devam ediyor." dedi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, eski çifte ajan Skripal'ı hedef alan saldırı hakkında gerçekleştirdikleri ikili görüşmenin ardından Brüksel'deki NATO karargahında basın toplantısı düzenledi.

İngiltere'nin Salisbury kentinde eski Rus ajanı Skripal ile kızı Yulia'ya düzenlenen saldırıya ilişkin Stoltenberg, ittifak topraklarında ilk kez sinir sistemini etkileyen bir kimyasal maddeyle saldırı düzenlendiğini belirterek, "Bu, insan hayatına yönelik büyük bir saygısızlıktır. Saldırı uluslararası hukuk ve kuralları ihlal etmiştir." değerlendirmesini yaptı.

DESTEK MESAJI

NATO müttefiklerinin tümünün saldırıyı kınadığını ve soruşturmaya yönelik destek vermeye hazır olduğunu aktaran Stoltenberg, Rusya'nın Novichok programına ilişkin Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütüne (OPCW) detaylı bilgi vermesi çağrısında bulundu.

Skripal'in uğradığı kimyasal saldırının Rusya'nın Kırım'ı yasa dışı ilhakı gibi ihtiyatsız davranışlarının devamı olduğunu söyleyen Stoltenberg, NATO'nun bu davranışlara cevap vermeye devam ettiğini kaydetti.

Stoltenberg, NATO'nun Rusya'ya yönelik tutumunun katı, savunmaya yönelik ve orantılı olduğunu, güçlü caydırıcılık ve anlamlı diyaloğu beraber yürüttüğünü hatırlattı.

DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

Genel Sekreter Stoltenberg, "Rusya bizi bölmeye çalışmaya devam edecek. Ancak NATO müttefikleri birlik olarak durmaya devam ediyor. İngiltere'yle dayanışma içindeyiz." dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson da Rusya'nın son dönemdeki davranışlarının açık bir şekilde uluslararası kuralları ihlal ettiğini vurgulayarak, "NATO'dan ve tüm dünyadan İngiltere'ye gelen destek cesaret verici." açıklamasında bulundu. 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • demirkan 19 Mart 2018 22:22

  Karada göğüs gögüse çarpışacak.nato askeri göster bana. kızıl ordu azimli ordu. alman askerimi savaşacak abd askkerimi?. Türkiye kendi göbeğini kendi keser. bizde ölmek var dönmek yoktur. birde ken silâhımızı kendimiz ürettikmi.bizi kimse yan bakamaz. ALLAH ordumuzu her zaman muzaffer eylesin. bize rustan çinden zarar gelmez. bize abd ve avrupadan zarar gelir. dengeli politika izlememiz lâzım.abd ve varupaya güvenmeden.

 • Atatürk...19 Mart 2018 21:49

  "Avrupalılar için nasıl ki Avrupa Birliği, Araplar için nasıl ki Arap Birliği meşru bir düşünce ve birlik ise; biz Türkler için de Türk Birliği aynı derece de meşru bir ülkü ve düşüncedir..." Ne mutlu Türküm diyene...

 • Cezmi19 Mart 2018 21:44

  Dünya nezaman bilrek yalanlara inanamaktan vazgeçecek herkezsalağa yatma hevesinde

 • mzd19 Mart 2018 21:33

  güç dengesi korunacaktır güven verilmez alınır hayat aslında doğadaki gibidir bizler kendimizi kandırarak gelişim gösterdiğimizi zannederiz gerçek her canlı için aynıdır

 • POLAT ALEMDAR19 Mart 2018 21:11

  rusya yakarşı bizi yok sayın.artık bizlerde nato ya güvenmiyoruz.kendi göbeğinizi kendiniz kesin.rusya tüm nato ülkelerini yerle bir eder.bu sefer tüm almanyayı işğal eder.