E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriNaksan Plastik'in satış ihalesinde en iyi teklif 1,48 milyar TL'ye çıktı---

Naksan Plastik'in satış ihalesinde en iyi teklif 1,48 milyar TL'ye çıktı

Naksan Plastik'in satış ihalesinde en iyi teklif 1,48 milyar TL'ye çıktı
14 Ocak 2022 - 23:35 www.borsagundem.com

TMSF tarafından Naksan Plastik'in satış ihalesi sonrası gerçekleştirilen pazarlıklar sonucu en yüksek teklif, KDV dahil 1 milyar 476 milyon 180 bin liraya çıktı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) yapılan açıklamada, dünyanın önde gelen denetim şirketi tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelerden sonra Naksan Plastik için muhammen bedelin 1 milyar 179 milyon TL olarak belirlendiği hatırlatıldı.

4 Ocak'ta üç yatırımcının katıldığı ihalede verilen en yüksek teklif olan 1 milyar 245 milyon TL'nin (+KDV) yeterli görülmediği ve ihaleye pazarlıkla devam edilmesi kararının alındığı belirtildi.

TMSF Fon Kurulu'nun aldığı karar sonrası bugün pazarlığın gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"TMSF binasında yapılan pazarlıklar sonucunda Naksan Plastik ihalesinde teklif tutarı, KDV dahil 1 milyar 476 milyon 180 bin TL'ye çıktı. İhale sonucu, satış komisyonu tarafından TMSF Fon Kuruluna sunulacak. Fon Kurulunca uygun bulunması halinde, Rekabet Kurumu gibi ihale ile ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşlarından gerekli izin ve onaylar alınacak."

TMSF, Naksan Plastik'in taşınmazını satışa çıkardı!

ABD'deki Halkbank davası Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor

TCMB'den bankalara komisyon ertelemesi

New York Fed Başkanı Williams: Omikron büyümeyi geçici olarak yavaşlatabilir

Servet GMYO, yüzde 130 oranında bedelsiz kararı aldı

Borsa İstanbul 3 hisseyi daha VBTS kapsamına aldı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Açıkça15 Ocak 2022 11:23

    Demek ki ''sattınız bitirdiniz'' diyen soytarıların derdi başka!  Onlar içinde olanı söylüyorlar!  Yani bilinç altı kurgulama yapmaya çalışarak aynı zamanda kendi pisliklerini de açığa vuruyorlar.  Bunu yaparken de kendi akılları ile değil malum derin devlet aklı ile çalışıyorlar.  Malum komünist  tarzı hiç değişmez zat6en! Aynı sloganları binlerce kez söylerler söyletirler  Bu yalan rüzgarına kapılan ahmaklar bunların en önemli  gıda kaynağıdır.  

  • AhmetK15 Ocak 2022 10:20

    Guzel, ulke degerı atıl olmaktan kurtarılıp yasatıldı. Umarım degerıne deger katıp, uretmeye isteklı bir grup alır.. devletı de tebrık ederım, kapanmıs bir şirketi faal halde tuttular..