E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMuharrem İnce'den Erdoğan'a parmak çıkışı---

Muharrem İnce'den Erdoğan'a parmak çıkışı

Muharrem İnce'den Erdoğan'a parmak çıkışı
18 Mart 2014 - 16:15 www.borsagundem.com

Muharrem İnce,'Sen 6 aydır millete 4 parmağını gösteriyorsun, sana bir parmak göstermişler çok mu?' dedi

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce Manisa'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Başbakan Erdoğan'ın meydanlarda yaptığı Rabia işaretini hatırlatan İnce, "Sen 6 aydır millete 4 parmağını gösteriyorsun, sana bir parmak göstermişler çok mu? Bu da ona kapak olsun" dedi.

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel'e destek vermek için Manisa'ya gelen CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Manolya Meydanı'nda halka seslendi. İnce Manisa'ya gelirken bir afiş gördüğünü anlatarak başladığı konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. İnce, "Yolda gelirken bir afiş gördüm, o uzun adamın afişi. Şöyle yazmışlar başı dikmiş, doğru. Boğazına kadar pisliğe battığı için başı dik geziyor. Fenerbahçe kongresi ile Çarşı grubuyla ilgilenmiş, boş zamanlarında da başbakanlık yapmış bu adam. Bunun başbakanlık yapmaya zamanı yok ki. Telefonu açmış dolar, euro, imar planını konuşmuş. Şimdi meydanlara çıkmış diyor ki, 'Bu cemaat beni kandırdı. Ben safmışım, saf.' Saf adamdan Başbakan olur mu? Kızınızı istemeye gelse birisi, 'kızını istiyorum ama ben biraz safım' dese ona kız verir misin? Saf adama kız da verilmez, oy da verilmez. Saf adamdan Başbakan olmaz. Eğer bunu cemaat kandırdıysa Obama neler yapmıştır kim bilir?" dedi.

ARINÇ MEMUR TEOMAN KADAR OLAMADI

Konuşmasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı da eleştiren İnce, şöyle konuştu:
"Manisa meşhur adam yetiştiriyor. Bir tanesinden kurtuldunuz. Gönderdiniz Bursa'ya, o parayı çok sever. Başbakanlar devlet mezarlığına gömülüyordu, o bir kanun çıkartırdı, Meclis başkanları da devlet mezarlığına gömülecek. Ama zannediyor ki çukurda dokunulmaz var. Orada dokunulmazlık yok. O toprakları kafasına yiyecek o. Ona soracaklar. 'Ey Bülent Arınç memleket soyulurken, yetimin hakkı yenilirken sen niye karşı çıkmadın buna? O memur Teoman kadar olamadın. Sen de onlara yardımcı oldun' diyecekler."

"BUNLARLA KAFA YAPIN"

İzmir mitingini hatırlatan İnce, Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının taklidini yaparak, gençlere seslendi. Gençlerin şiddet göstermemesini isteyen İnce, gençlere mizah güçlerini kullanmalarını tavsiye etti. İnce, "Asla şiddet kullanmayın. Diktatörlerin hoşlanmadığı şey mizahtır. Siz bunlarla kafa yapın, makaraya sarın" diye konuştu.
İzmir mitinginde Başbakan Erdoğan'a parmak gösterildiği iddiaları hakkında konuşan İnce, "6 ay meydan meydan gezdi, millete 4 parmak gösterdi. Dün İzmir'de bir parmak gösterdiler kızdı. Sen millete 4 parmak gösterdin 6 ay, sana bir parmak gösterdiler niye kızıyorsun? Bu da ona kapak olsun" dedi.

"UFAK OLSA CAMİ AVLUSUNA BIRAKIRDI"

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen konuşmalara değinen İnce, "Sabahın sekizinde ne konuşuyorlar? 'Ne yaptın? Neyi babacığım? Oğlum sıfırladın mı? Anlamadım babacığım. Oğlum amcana ver, ona ver, buna ver' 7 dakikada zor anlattı. Ömrünü yedi o sabah ömrünü. Bakan'ın çocuğu öyle mi? Bir dakikada anlıyor. Eğer ufak olsaydı, caminin avlusuna bırakırdı" diye konuştu. CHP'nin yaptırdığı anketlerde Manisa'da kafa kafaya olduğunu açıklayan İnce, başka partilere oy vermiş kişilerin desteğini istedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (14)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • şahin karayılan11 Nisan 2014 21:19

  hayatımda gördügüm en ahlaksız siyasetcisin

 • Aklan da gel19 Mart 2014 13:07

  İnce!ye laf edeceğine aklanın da gelin kardeşim.Çıkar varsa Muharrem Bey'in yolsuzluğunu.Pişkinliğin bu kadarına da PES

 • cem18 Mart 2014 22:14

  Böyle edepsiz bir hareketi tasvip etmek ancak sizin gibi siyasetçilere yakışır.Daha bir kaç gün önce polislere yapmadığın hakaret kalmadı medeniyet ve kültür yoksunu zihniyetin temsilcisi eğitim sıfır,sıfır sıfır....

 • çakır18 Mart 2014 21:28

  Siz bu milletle dalga geçmeyin bizi çok kışkırtıyorsunuz chp den nefret ettim kemal beyden muharrem beyden Faruk beyden siz bu gidişle silinirsiniz Atatürk bu halimize ne söylerdi ata sözü cehaleti alsada diplama hamurunda varsa neye yarar bin diplama

 • efe18 Mart 2014 21:19

  vah memleketimin haline bir vekil böyle konuşursa halk ne yapsın

 • hacı18 Mart 2014 18:49

  tayyibin dili ne ise anlayacağı dil de aynısı

 • hacı18 Mart 2014 18:48

  benim bildiğim Erdoğan bu kasetler yalan olsaydı incelettirir sonra da karşı tarafa dava açardı ama çalmış ki başka türlü örtbas etmeye çalışıyor. buradaki medya ayakçısı ayak takımı nemacıları da onu savunup aman menfaatleri gitmesin derdinde. dininiz imanınız para olmuş din tüccarı münafık sürüsü

 • cakir18 Mart 2014 17:46

  Sizde ahlak olmus ruhuna fatiha yaziklar olsun

 • hamit18 Mart 2014 17:43

  sen çok kalitesiz bir adamsın.size edep zaten yakışmaz

 • rözer18 Mart 2014 17:39

  Böyle basit konularla,ispat edilememiş kayıtlarla,karalamayla siyaset yapmaya çalışırsan boyunun ölçüsünü alırsın.Başbakana laf etmek senin haddine düşmez.

 • birisi18 Mart 2014 17:32

  adamın söylediklerinde yalan olan bir şey varmı..yok..yapanın seviyesizliği yok diyenin seviyesizliği var,oooldu..

 • selim18 Mart 2014 17:05

  çok ayıp,ağzına biber sürerim haa.

 • hk18 Mart 2014 16:37

  çok kalitesız ve sevıyesız bir yaklaşim

 • Mert18 Mart 2014 16:36

  kimeyim senı gribi siyasetçiyi erkesın o su bu olsa gerek