E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMuharrem İnce'den bomba açıklama!---

Muharrem İnce'den bomba açıklama!

Muharrem İnce'den bomba açıklama!
25 Ağustos 2013 - 13:42 www.borsagundem.com

CHP milletvekili Muharrem İnce, AK Parti'yi kendi iktidarlarında yargılayacaklarını söyledi

Yalova'da Gazipaşa Caddesi üzerinde bir kafeteryada düzenlenen 'Türkiye Nereye Gidiyor?' isimli bir panele katılan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ak Parti'yi eleştirdi.
Yalova'da partisinin İl Teşkilatı tarafından düzenlenen panele katılan CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Bugün açıklama yapıyorlar Anayasa Mahkemesi'nden. AKP için yeniden yargılama olabilirmiş. Bak sesleniyorum; doğru, yeniden yargılama yapabilirsiniz, ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında, yeniden yargılamanın yeniden yargılaması olacaktır. Bunu bilin" dedi.

İnce, "Türkiye'nin nereye gittiği çok net. Türkiye, diktatörlüğe doğru gidiyor. Türkiye'de her şeyi bilen, her şeye karar veren, herşeyi biçimlendirmek isteyen, yargıyı kuşatan, Türk ordusunu dağıtan, üniversitelere diz çöktüren, nasıl ekmek yiyeceğimizin rengini belirleyen, kaç çocuk doğuracağımıza karar veren, normal doğum mu sezaryenle mi yapacağımızı bilen, bir jinekolog, bir psikolog, mimar, mühendis, bir toplum bilimci, bir hukukçu, bir öğretmen... Bu diktatörün adı Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.
Konuşmasında, annelere ve kadınlara seslendiğini söyleyen İnce, şunları açıkladı:
"Diktatöre' diyor 'diktatör dersen seni sallandırırlar' diyor. Sallandırdın zaten. İki kere ağırlaştırılmış müebbet hapis vermek, sallandırmak zaten. İdam kalktığı için idam etmedin. İdam olsaydı idam edecektin zaten. Türkiye'de demokrasiyi sadece sandıktan ibaret sanan bir iktidar var. Demokrasiyi 'ben yüzde 49 aldım, istediğimizi yaparım' zannediyor. İptal edilen oylar var, baraja takılan oylar var, kullanılmayan oylar var, sen yüzde 51 falan da almadın. Bir de AKP'ye oy verdiğini utanıp söyleyemeyenler var. Onların hepsini düşersen senin oyun 25'lerde 30'larda zaten. Bir de çalınanlar var tabi. Çalınanlar sadece oydan ibaret değil. Çalınanlar; hazinedeki paramız da çalındı, sandıktaki oyumuz da çalındı, sınavdaki sorumuz da çalındı. Ben kadınlara, annelere sesleniyorum. Siz çocuklarınızın geleceğinizi, çocuklarınızın sınav sorularını, çocuklarınızın parasını, sandıktaki oyunuzla koruyacaksınız. Çocuklarımızı oyunuzla koruma zamanıdır. Oyla çocuklarınızı koruyacaksınız."

ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda soruların çalındığı iddialarına da değinen İnce, "Sınavda diyor kopya skandalı. Bu kopya değil ki. Kopya şudur; bir hazırlık yaparsın, şunlar şunlar çıkacaktır dersin, bir emek harcarsın kopyada. Çıkarsa şansına, bakıp yaparsın. Bunlarınki şerefsizlik. Bunlarınki hırsızlık. Bunlarınki namussuzluk" diye konuştu.
"Mecliste bunları yenme şansımız yok" diyen İnce, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Sayısal bir üstünlükleri var. Demokrasilerde ikinci fren mekanizması Çankaya'dır.  Cumhurbaşkanlığıdır. Çankaya'da oturan zat da tam bir sıcak AKP'li. Ondan da umut yok. Anayasa mahkemesi AKP'nin arka bahçesi haline gelmiş, ondan da umut yok. Medya deseniz gerçekleri gizliyor. Penguen medyası bunlar. Geriye kala kala sokaklar kalıyor, sokaklar. Siz kalıyorsunuz. İşte bakın, önümüzde bir yerel seçim var. Bu yerel seçim kanalizasyon, yol, su, park, çöp seçimi değildir. Bu seçim demokrasi seçimidir, bu seçim cumhuriyetin oylanmasıdır. Laikliğin oylanmasıdır. Kadın-erkek eşitliğini oylanmasıdır, köy enstitülerinin oylanmasıdır, aydınlanmanın oylanması."
Muharrem İnce, CHP iktidarında yeniden yargılamanın yeniden yargılaması olacağını söylerek, "AKP biliyorsunuz sabıkalı bir partidir. Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmuş bir partidir. Bugün açıklama yapıyorlar Anayasa Mahkemesi'nden. AKP için yeniden yargılama olabilirmiş. Bak sesleniyorum; doğru yeniden yargılama yapabilirsiniz ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında yeniden yargılamanın yeniden yargılaması olacaktır. Bunu bilin" dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (18)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Byk26 Ağustos 2013 04:10

  2000 yılında A.Öcalanın barış elçisi olacağı ve Genelkurmay başkanının teröristbaşı olmaktan suçlanacağı aklımızın ucundan geçmezdi. Akp yöneticilerin nelerle suçlanacağını göreceğiz.

 • OSMAN25 Ağustos 2013 23:42

  bu dinci denen [dinle alakasi olmayan]bilmisler her nedense belden asagi vurular

 • zühtü eliaçık25 Ağustos 2013 22:32

  muharrem ince'nin işini görmek için bir hanımla mahkemesi vardı.ne oldu ya?sen önce onu söyle efendi...

 • mrt oluk25 Ağustos 2013 22:30

  İyi amigo olur bundan vardar ovası türküsünde güzel oynadı

 • ŞAH İSMAİL HATAYİ25 Ağustos 2013 22:09

  Muharrem ince incelikli bilgilerle beyni olana seslenmiş iyi bir adamsın muhharrem ince ve iyi ki varsın.

 • tarkan25 Ağustos 2013 19:11

  bu adam komik ya genel başkanı gibi

 • ayyıldız25 Ağustos 2013 18:15

  40 yılda geçse parti ve parti üyeleri zihniyetini değiştirmedikçe oy vermem size.

 • VELİ DAYI25 Ağustos 2013 17:45

  EY İNCE KENDİNİ DARI ANBARINDAMI HİSSEDİYORSUN.SANKİ İKTİDAR OLACAKSIN HAAA MISIRDAKİ GİBİ ASKER İHTİLAL YAPAR SİZİ İKTİDARA TAŞIR 1961 İHTİLALİNİDE ASKER YAPTI SİZE İKTİDARI VERDİ SONRAKİ SEÇİMLERDEDE DÜŞTÜNÜZ ŞİMDİ ASKER İHTALAL YAPACAĞINA DAİR TİYOMU ALDINIZ YOKSA SİZ SEÇİMLE İKTİDAR OLAMAZSINIZ ÖNCE 1961 İHTİLALİN HESABINI VERİN ELİ KANLILAR

 • misafir25 Ağustos 2013 17:13

  bende kendimi yeniden yargılatıyom diyipde kimin yeniden yargılanmasının önünü açacak yakında oda çıkar

 • anonymous25 Ağustos 2013 17:06

  E adam kötümü söylemiş yalanmı söylemiş..Dediklerinin hepsi doğru..Yalanmı ? Muhalefetten ne bekliyorsunuz hükümeti düşürmesinimi ? Açık açık akp iktidarının yaptıkları belli onları gün yüzüne koyuyolar işte..Akıllı olsan zaten birdaha oy vermezsin ama bizim memlekette akıllı olmadığı için akp ne yaparsa yapsın oy verecek milyonlar olduğu için muhalefetin iktidarın bütün yolsuzluklarını pisliklerini ortaya koymasınında bir anlamı kalmıyor tabi. Anladınızmı yazdıklarımı acaba ondanda şüpheliyim, en iyisi kayıtlmıyoruma basında tarafınız belli olsun :)

 • ahmet barış25 Ağustos 2013 16:27

  ne deyon sen yaw. 2050 de mi olacak dediğin?

 • Abuziddin Kılkuyruk25 Ağustos 2013 15:52

  Ulen insanı zorla AKP li yapacaksınız hayatımda akp oy vermedim ama bu defa vermeyi düşünüyorum. Siz chp mhp konuşmaktan başka hiç bir icraatınız yok proje yok laf çok herşeye hayır nasıl muhalefet anlamadım.

 • Mutlaka Yargılanacaklar ve Kapatılacaktır25 Ağustos 2013 15:24

  Akp Gezi direnişinde Halkımıza uygulattığı şiddet,zulüm ve zorbalık nedeniyle er veya geç yargılanacak ve mutlaka kapatılacaktır. Bu partinin Demokrasi, İnsan Hakları ile hiç bir ilişkisi yoktur. Cumhuriyet'in tüm değerlerini bir bir yok etmeye başlamıştır. Bütün bunların hesabı mutlaka Mahkemelerde Akp'den sorulacaktır. Tabii ki yandaş olmayan bağımsız Mahkemelerde.

 • hüseyin 25 Ağustos 2013 14:53

  chp nin 200yıl geri gitmesi kötü değildir artık.akp bin yıl götürmüş durumdayken 200 yılın lafı mı olur?

 • Sittinsene25 Ağustos 2013 14:46

  CHP tarihi yargılayacak herhalde, zira önümüzdeki 600 yılda iktidar olma şansı yok gibi

 • real 25 Ağustos 2013 14:43

  CHP ve MHP nin bildiği tek şey papağan gibi NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

 • oktay25 Ağustos 2013 14:27

  kendince çok güzel konuşuyosunda dönde mensubu olduğun partiye bir bak sen olsan mevcut partine oy verirmiydin ? cevabın evet ise senin de diğerlerinden farkın yok tek derdin iktidara gelmek derim

 • anti chp25 Ağustos 2013 14:23

  chp iktidara geldiği zaman ulke 200 yıl geri gidecek