E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMuharrem İnce meydanlara iniyor---

Muharrem İnce meydanlara iniyor

Muharrem İnce meydanlara iniyor
07 Ekim 2018 - 21:52 www.borsagundem.com

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yerel seçimlerde meydanlara ineceğinin sinyalini verdi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 107 miting yaptıklarını söyleyerek yerel seçimlerde bu sayıyı geçeceklerini ifade etti

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bazı partilerin sandığa gitmeyeceklerini söylediğini hatırlatarak bu sözlerin kızgınlıkla söylendiğini ifade etti. İnce, partiye de ülkeye küsülmeyeceğini söyleyerek, yerel seçim kampanyalarına destek vereceğini açıkladı.

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Adana İl Başkanlığı'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanlığı seçimi süresinde Adana'da çok sayıda kişinin katılımıyla miting yaptığını hatırlattı.

Yerel seçim çalışmalarına değinen İnce, "Adana Büyükşehir Belediyesini alacağız bundan hiç kuşkunuz olmasın" dedi.

İnce, yerel seçimlerde el birliğiyle çalışılması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Nasıl ki o kampanya süresince parti için yarışlarda gerek benim yanımda gerek karşımda olan arkadaşlarımın hepsi birlikte cumhurbaşkanlığı seçiminde el birliğiyle çalıştılarsa şimdi de yerel yöneticiler için el birliğiyle çalışacağız. Yani cumhurbaşkanlığı döneminde 107 miting yaptıysak burada 107'yi geçmemiz lazım, 207 yapmamız lazım. Bunu başarabiliriz, yapabiliriz. Bazen kırgınlıklar, küskünlükler duyuyorum. 'Sandığa gitmeyeceğim' falan bunlar doğru şeyler değil. Ben bunların olmayacağını da düşünüyorum. O anki kızgınlıkla söylenmiş sözler olduğunu düşünüyorum. Partiye küsülmez, ülkeye küsülmez. Sizin istediğiniz olmayabilir, başka zaman da sizin istediğiniz olacaktır. 'Benim istediğim olmazsa ben küserim' bu doğru bir şey değil. Bunu başaracağız, hiç kuşkunuz olmasın."

1989 SEÇİMLERİNİ HATIRLATTI

İnce, "Küstüm, sandığa gitmiyorum" diyenlere de ters bir söz edilmemesi tavsiyesinde bulunarak, bu kişilerin de seçim yaklaştıkça havaya gireceğini ve işin değişeceğini belirtti. İnce, şunları kaydetti:

"Onun için başta büyükşehirler olmak üzere el birliğiyle bunu kurtarabiliriz. 1989'daki gibi yapabiliriz. 1989'da hatırlayın o günleri, pek çoğumuz partide yöneticiydik o zamanlar başardık bunu, yeniden yapabiliriz. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin de 5 yıl sürmeyeceğinden adım gibi eminim. Eğer biz bu yerel seçimde başta büyükşehirler olmak üzere Adana, Bursa, İstanbul, Mersin, Antalya, Ankara olmak üzere buralardaki başarıyı taçlandırabilirsek, bunu gerçekleştirebilirsek emin olun bambaşka bir Türkiye olur. Sakın ha umutlarınızı yitirmeyin. Sakın umutsuzluğa düşmeyin, başarabiliriz."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • misafir08 Ekim 2018 09:46

  sana güvenmiyoruz sana vereceğimiz oyu gidip direk ak parti ye vermek hem daha mantıklı hem daha onurlu sahip cıkamayacağınız oyu niye talep ediyorsunuz

 • Suat tosun08 Ekim 2018 03:14

  Gercek lider budur iste.

 • ali cem08 Ekim 2018 01:19

  gerçekten sende siyaset yapacak kabiliyet yok dan dun konuşuyorsun eveleyip geveliyorsun anca muhtarlık yaparsın.

 • Selahattin abi08 Ekim 2018 00:09

  Seçim gecesi gerçekten neler olduğunu açıklamadan kimse sana inanmaz.Bakın bilgisayar mühendisler odası bile seçim hilesi açıklaması yaptı ama kimseden ses yok

 • Servet08 Ekim 2018 00:00

  Seninle bişeyler olacak gibi görünüyor inşallah

 • DEVAM07 Ekim 2018 23:03

  muharrem sana bisiklet alacagım

 • xcx08 Ekim 2018 10:08

  babana al bisikleti

 • 1Borsacı07 Ekim 2018 22:31

  Günümüzde liderler sembol, ekibin mesajını halka başarılı taşıyan şovmen liderler ön planda. Muharrem İnce ilk seçimde testden geçti. Muhalefet açısından daha iyisi çıkmadığı takdirde aynı aday ile devam edebilirler. Aslen bu siyaset normal akıl ve zekadaki insanların işi değil, çok da eleştiremiyorum. Bir kişi çıkacak milyonlarca insan hakkında karar verecek, aslen akıl dışı bir şey.