E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem'Mucize tedavi' diye çamaşır suyu çözeltisi satmışlar!---

'Mucize tedavi' diye çamaşır suyu çözeltisi satmışlar!

'Mucize tedavi' diye çamaşır suyu çözeltisi satmışlar!
04 Mayıs 2021 - 09:49 www.borsagundem.com

ABD'nin Florida eyaletinde 'mucize tedavi' diye çamaşır suyu çözeltisi satanların 1 milyon dolardan fazla kazanç sağladığı tespit edildi. 'Mucize Mineral Çözeltisi' adlı ürünün Kovid-19 ve kanser dahil pek çok hastalığa iyi geldiği ileri sürülüyor.

"Mucize Mineral Çözeltisi" adlı ürünün Kovid-19 ve kanser dahil pek çok hastalığa iyi geldiği iddia ediliyor.

ABD'nin Florida eyaletinde büyük jüri, Mark Grenon'u ve üç oğlunu, çamaşır suyu çözeltisini Kovid-19, kanser ve otizm dahil pek çok hastalığa iyi gelen "mucize tedavi" olarak satmakla itham etti.

İddianamede, Grenonların "Mucize Mineral Çözeltisi" (MMÇ) adlı üründen ülke genelinde on binlerce şişe sattığı ve 1 milyon dolardan (yaklaşık 8 milyon 300 bin TL) fazla para kazandığı yazıldı.

Independent Türkçe'nin derlediği habere göre; Florida Güney Bölgesi Başsavcılığı 23 Nisan'da, MMÇ'nin su ve sodyum klorit içerdiğini, ağızdan alındığında endüstriyel su arıtımında ve tekstil sanayisinde kullanılan klordioksite dönüştüğünü açıkladı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi geçen sene, Genesis II Sağlık ve Şifa Kilisesi eliyle satılan ürünün "kanıtlanmamış ve potansiyel olarak zararlı" olduğu konusunda uyarmıştı.

Savcılar, Mark'ın kurduğu ve başpiskoposluğunu yaptığı kilisenin çamaşır suyu solüsyonunu yasal kılıfa uydurmak için kullanıldığını söyledi.

Öte yandan Jonahtan Grenon ve Jordan Grenon, geçen yaz savcıların bir şikayetiyle yakalanmıştı. İkili halk sağlığını tehdit ettikleri ve mahkemeye gelmeme ihtimalleri olduğu için gözaltında tutuluyor.

Yetkililer o dönemde Jonathan'ın evinde yapılan aramada yaklaşık 4,5 ton sodyum klorit tozu, binlerce MMÇ şişesi ve ateşli silahlar ele geçirildiği bildirdi.

Öte yandan Mark ve Joseph'in şu anda Kolombiya'da olduğu açıklandı. Baba oğulun Santa Marta kentinde bir sağlık merkezi açtığına, müşterilerin ayda yaklaşık 5 bin dolar (yaklaşık 41 bin TL) vererek tesiste kaldığına ve MMÇ aldığına inanılıyor.

Savcılar, daha önce Grenonlara tehlikeli çözeltiyi satmamalarının emredildiğini ancak bunun ihlal edildiğini de bildirdi. Aile bir mahkeme başkanını tehdit etmekle de suçlanıyor.

Grenonlar komplo ve mahkemeye itaatsizlik suçlarından mahkum edilirse ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilir.

Mutasyonlu Kovid-19'a karşı yerli ilaç

 

Yerli virüs ilacı Ağustos'ta kullanıma sunulacak

 

Kanser ilacı korona için umut oldu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)