E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaMorgan Stanley borsada yükselişin biteceği tarihi açıkladı---

Morgan Stanley borsada yükselişin biteceği tarihi açıkladı

Morgan Stanley borsada yükselişin biteceği tarihi açıkladı
01 Kasım 2021 - 07:58 www.borsagundem.com

Ünlü yatırım bankası Morgan Stanley yükseliş eğilimine rağmen ABD hisse senetlerinin düşeceği görüşünde. Banka analistleri, Fed'in "para politikasını sıkılaştırmaya başladığını ve kazanç artışının yavaşladığını" söylüyor

ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley, mevsimsellikten hisse senetleri için sağlanacak faydalara işaret etti ve "bu yükseliş eğilimi Şükran Günü'ne kadar devam edebilir, ancak çok daha uzun sürmez." dedi.

Morgan Stanley’nin ekonomiye yönelik iyimser öngörüleri, bankanın Wall Street’te yaklaşan bir düzeltme konusunda uyarılarda bulunmasına engel olamadı. Bankasının analistlerini kısa süre önce yaptığı açıklamada, “Endişe beri karşı karşıya olduğumuz endişe verici gelişmelere rağmen Ağustos ve Eylül ayının ilk birkaç günü boyunca ABD hisse senedi endekslerinin yeni günlük ve ardışık rekorlara etmesi ve endişe duvarını tırmandırması endekslerin gücü açısından yapıcı değil” ifadelerine yer verdi. Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre, Morgan Stanley raporunda dikkat çekilen bir diğer konu da teknoloji hisselerinin piyasa beklentilerinin dışında hareket etmesi. Raporda ekonomik döngüden yararlanan ve düşük sermayeli Hisse senetleri gibi piyasanın diğer alanlarında fiyat-kazanç oranlarında düşüş görülmesine rağmen dev teknoloji hisse senetleri fiyat kazanç oranlarındaki yükselişle bu geçiş sürecine meydan okuduğu belirtiliyor

Bu arada ABD merkezli diğer yatırım bankası, Goldman Sachs ekonomistleri Amerikan Merkez Bankası'nın (Fed) 2022 Temmuz ayında faizi artıracağını tahmin etti. Kurum ekonomistlerinin önceki tahminleri Fed'in 2023 yılında faiz artışına gideceği yönündeydi.ABD'de enflasyonun seyri kurumların para politikasına ilişkin beklentilerinde revizyonlara neden oluyor.

Goldman Sachs ekonomistleri enflasyon nedeniyle Fed'in faizi 2022 Temmuz ayında artıracağını öngördü. Goldman Sachs ekonomistlerinin önceki beklentisi faizin 2023 yılında artırılacağı yönündeydi.

Kurum ekonomistleri müşterilere ilettikleri notta varlık alımlarının azaltılmasına yönelik programın bitmesinin ardından Fed'in politika faizini artıracağını belirtti. Ekonomistler ikinci faiz artışı için Kasım 2022 tarihini öngörürken, bu faiz artışlarını takiben bir yıllık süre içinde Fed'den iki faiz artışı daha gelmesinin olası olduğuna dikkat çekti.

Fed beklenenden erken faiz artırabilir

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Gerçekte 01 Kasım 2021 21:44

  Borsalar 1,5 yıldır yükseliyor. . Sürekli yükselen bir borsadan kimse para kazanamaz.. Parayı ancak erken satan kazanır.. arkasında Realizasyon gelir, satmaya yeni başlayanların karı gittikçe azalır... bu sebeple, Datışlar başladı mı, Arkası fırtına olabilir... Geç kalan donar kalır.

 • ramis01 Kasım 2021 22:06

  ne 1.5 yılı,,borsalar 2008 yılından beri yükseliyor.o zaman borsa 260 dı.

 • ALİ KODUŞ01 Kasım 2021 16:32

  çokta umrumda şeyimde idi.her gün iyi para kazandım dalgalı piyasalardan.

 • fuat01 Kasım 2021 12:58

  o kadar biliyorsa satsin dusmesini beklesin , manupile baska birsey degil , bakmayin siz bu adilere !!!

 • ersan01 Kasım 2021 11:33

  usak  seramık de bizi bıtırdı 9ayda  borsa olmusyatırımcıyı soyma yerı.

 • GuccukYatirimci02 Kasım 2021 10:11

  İlk kez duydum egeen+Ege seramik olsa neysede Uşak seramik neymis bu isim benzerini devamlı duyuyoz o ne ki?

 • EKRİST01 Kasım 2021 16:32

  sen galiba borsada yenisin.uşak seramikte hep patron kazanır.

 • Sedat01 Kasım 2021 08:52

  Global holding bütün paramızı çaldı bitirdi

 • Toms01 Kasım 2021 08:20

  Bi de NET HOLDİNG in yükseleceği tarihi açıklasa.