E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiMoody's'ten sürpriz Türkiye açıklaması---

Moody's'ten sürpriz Türkiye açıklaması

Moody's'ten sürpriz Türkiye açıklaması
12 Eylül 2020 - 01:16 www.borsagundem.com

5 Haziran'da Türkiye ile ilgili değerlendirmesini pas geçen Moody's, bu gece takvim dışı bir değerlendirmede bulundu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B1"den "B2"ye düşürdü ve not görünümünü "negatif" olarak belirledi.

Moody's'den yapılan yapılan açıklamada, Türkiye'nin kredi notuna ilişkin güncellemeye gidildiği bildirildi.

Açıklamada, Türkiye'nin kredi notunun "B1"den "B2"ye düşürüldüğü ve not görünümünün "negatif" olarak bırakıldığı kaydedildi.

Ülkenin kredi notunun düşürülmesinde 3 temel faktörün rol oynadığı belirtilen açıklamada, gerekçe olarak jeopolitik riskler ile ödemeler dengesi, mali tamponlar ve kredi profiline yönelik riskler gösterildi.

Türkiye'nin kredi notuna ilişkin takvim dışı bir değerlendirmeye giden Moody's, daha önce 5 Haziran olarak açıklanan tarihte Türkiye'nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurmuştu.

Moody's Türkiye'nin not değerlendirmesini pas geçti

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (151)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Reis dostu13 Eylül 2020 17:28

  Bunlar zencirin dislisigibi hepsi bir çalışır Bizim içerdeki hainler dış hainler Hepsi bir havlar içerdeki içerdeki kopeklerinen bir gün gelecek içerdeki it leride havlayamıcak Reis daha neyapacak yaşam kaliten yukselmedimi kalitesiz

 • Hasan13 Eylül 2020 21:22

  Birazda Türkçe öğrensende doğru dürüst yazabilsen kara cahil, birde millete kalitesiz diyebiliyorsun, iki kelimeyi doğru yazmaktan acizsin. Demek ki cahil cesareti dedikleride böyle birşey işte...

 • Vatandaş13 Eylül 2020 07:48

  Biz aslında en iyi notu hak ediyoruz, bunlar kasıtlı, aslında ülkemde herkes çok mutlu, insanlarımızın refah seviyeleri çok yüksek, işsizlik yoksulluk tarihe karışmış, cari fazla veriyoruz, yabancı sermaye akıyor, komşularımızla sorunlarımızı sıfırlamışız. Evrensel hukuk sistemimiz var, kimse fikir suçundan artık içeride girmiyor. Üniversitelerimiz kaliteli bilimsel çağdaş eğim veriyor, mezunlar dünyanın heryerinde kapışılıyor. Biz aslında AAA notunu hak ediyoruz canım, bu hareketler kasıtlı!!!

 • Jale13 Eylül 2020 06:44

  Aktrollere haftasonu mesaisi yaptırmış;) o değil de ekonomi pik yaptı ne demek looo!

 • Yuru Git moodys13 Eylül 2020 03:37

  Moodys sen kimsin Ekonomi olarak dusundigunuz Hain planlar elinizde paylayacak dusur bakalim noyu avrupada ne var pandemiden kiriliyor Avrupa bizim insani yardimlarimiz olmasa acik ve net soyluyorum not verececek ulke bulamazsiniz :)) dusirdun de ne oldu simdi hep dusuyorsun zaten

 • Vatandaş13 Eylül 2020 08:31

  Ne oldii, allahın beyinsizi, senin gibilerde aynı ülkede yaşamak, aynı havayı solumak, bu da bizim cezamız demek ki...

 • Karnım tok ...13 Eylül 2020 00:47

  Demek ki birşeyleri yanlış yapıyoruz !! Denetleme mekanizması olmalı ,asgari ücretli 5 yıl önce 10 çeyrek altın alırken asgari ücretli 4 altın alabiliyor.burda birseyler yanlış kimse masal okumasın

 • Solucan12 Eylül 2020 23:59

  Bu ülkede kağıt toplayan asgari ücret ile geçinen halen şükrederken, sana söylüyorum en az 1 evi arabası olan ve halen şükürsüz olan sen bu devleti ne eleştirmeye ne de yönlendirmeye, üstelik bu şeref yoksunu kuruluşların fikri ile eleştirmeye hakkin/hakkıniz yok

 • Vatandaş 13 Eylül 2020 07:20

  Sen hakikaten işe yaramaz bir solucansın hatta devlere bunlar sayesinde yamalanmış haksız maaş alan sülüksün.

 • Pelin12 Eylül 2020 23:57

  Ahaberde 0,1 gram altın 50 lira

 • Kemal12 Eylül 2020 23:22

  Tarım hayvancılığı bitirip köylüyü istanbula ve şehir merkezlerine göç ettirmeyip eldeki fabrikaları satıp ve kapatıp ülkeyi aciz durumda bırakmasalardı bunlar olmazdı. Ama yol yaptılar demekle olmaz olamaz uyan güzel halk uyan.

 • İsmail12 Eylül 2020 22:57

  Ülkenin değil ülkeyi yönetenlerin notunu düşürmüşler. Yöneticiler gider halk bu vatanı her türlü ayağa kaldırır. Atatürkçü ruhumuz varken Türk halkını kimse yenemez.

 • Solucan 12 Eylül 2020 23:52

  Yöneticiler kadar başına taş yasın sendeki olmayan beyinler yüzünden bu haldeyiz

 • Mehmet y12 Eylül 2020 23:35

  Tabi tabi cumhuriyet kuruldu kurulalı siz yönetiyorsunuz ne ürettiniz arabamı uçakmı ihraç edecek fabrika mı. Bunca yıldır heykel dikmekten başka icraatınız yok. Savaş çıksa ilk siz kaçarsınız. Sizin düşmanınız ülkemizdeki dindar kesim. Başa gelseniz uçakmı yapacaksınız yoo

 • Twenty 12 Eylül 2020 22:52

  Pis herifler.

 • Ömer12 Eylül 2020 21:59

  Geç verilmiş bir karar. Haziranda düşürselerdi daha iyiydi. En kötü nota düşüp sonra en ufak not artışında borsa uçar.

 • Haluk12 Eylül 2020 21:47

  Ülkeme üzülüyorum, iş bilmez vasıfsızların eline kaldı, kendi adıma problem yok, bütün param dolar/ altında, pazartesi biraz daha kazanırım, tl ye güvenen kaldımı bilmiyorum ama kaldıysa allah sabır versin, deveye diken...

 • Solucan 12 Eylül 2020 23:54

  Sen dikildin bol dikilmeler

 • Nedim12 Eylül 2020 23:29

  Ben de senin gibi kibrinden dübrünü görmyen soytarılara hiç üzülmüyorum!  Yolda yürümesini bilmeyen züpepler  çok bilmişlik  yapmaları beyin yerine tohum oluğunu gösteriyor. Ağacı  iken bu öküzlere  kripto  iken yaranır.

 • yea12 Eylül 2020 21:14

  bu haberleri erken alan yabancı yatırımcılar, kurumlar var. Gerçektende borsa tam kumarhane olsu. Verileri erken bilenler görenler, çok erken adım atıyor. Bu sonucu acaba kaç yabancı türkiyede yatırım yapan kurum biliyordur çok erken zaman diliminde ? Gerçekten milleti borsaya yönlentiren komisyonlar, ve kesintiler da hiç mi suç yok ? illede borsaya git dolar alma altın alma komisyon çok borsa oyna vb.vb.

 • ...12 Eylül 2020 21:09

  kime göre süpriz ? hukumete göre mi ? muhalefete göre mi ? millete halkımıza göre mi ? Zaten millet ekonomisini biliyor, yokluk için düşmeye devam ediyor. 

 • 071312 Eylül 2020 20:28

  Bunlar ekonomik not değil kuklaların verdiği not ülkemiz güçlüdür ellerinizi ovuturmayin her saat elektrik kesilen günler banka battı batıyor korkulu günler geride kaldı güçlü lider güçlü türkiye milliyetçi devlet bahçeli

 • Hatipsiz imamı grundig12 Eylül 2020 22:49

  2020 yılındayız zaten tabi eski türkiye olmaz. Bu dünyanın globallesmenin başarısı. Yeni pazarlar bulmanın başarısı. Yabancının verdiği teknoloji misyonu bu. Afrika kabilesi değilsin tabi 1985 gibi olmayacak. Milenyumdayız

 • Akıll12 Eylül 2020 19:22

  Önce vatan derseniz.Cari açık düşer.İpana kullanacağına sanino kullan turk malı.ukraynada pazar lideri.Turkiyede %1 pazar payı.Önce evinden başla.Şampuanlar duş sabunları.Duru kullan Eyüp Sabri kullan.

 • : )12 Eylül 2020 21:12

  merak etme, onlarıda alır yabancı bastımı parayı adı kalır sadece, sahibi değişir... Uludağ da bir çok yerli ve mill isimli su, şişe pet su damacana su fabrikası vardı. Şuan isimler aynı ama firmalar yahudi. O dediğin, çok ama çok zor. Almanya gibi yasa çıkartman lazım. Fransa gibi hukuk maddelerin olması lazım. Örnek, Çin Almanyadan arsa alamıyor, daire, vb. sınır var, denetim var. Şirket firma kurarkan, belirli miktar ve oran alman firması olması lazım. Çünkü sınırsız satışlar olursa, Almanya almanyalıların olmaz.Geçmişte Osmanlı İmparatorluğunun bir çok arazi arsa, borçlarla batması gibi. Sonra yerli firmalara bakarız dediğin gibi alırız. Yerli firmalarda hammadde ithal, orasıda garip.

 • Onur 12 Eylül 2020 18:42

  Çok zor günler bekliyor maalesef, deniz bitti, ekonomiyi batırdılar...

 • Nedim12 Eylül 2020 19:38

  Sen bat ulan dürzü!

 • Veli12 Eylül 2020 18:36

  Pazartesi dolar 7.50 yi alt ve üzerine yerleşir, borsa zaten batak durumda daha ne kadar aşağı gider, %5 daha belki.

 • İstanbullu12 Eylül 2020 18:32

  Bu kurumların notu işte bu bu kadarlik kurumlar ve kimlerin kuklası olduğu bir kez daha ortaya cikiyor

 • Sazan12 Eylül 2020 20:51

  Senin gibi sazanlar bu kurumların notunu tanımasa ne olur, sen ve senin gibiler kaale almazsanız ne olur, dünya dikkate alıyor sazan ona göre yatırım yapıyor yada yapmıyor sazan.

 • Hasan12 Eylül 2020 18:32

  Bu not kuruluşları değil miydi Bir zamanlar ülkeyi yatırım yapılabilir seviyesine çeken, o zaman bunlar iyiydi. Şimdi aşağı düşürürken bunlar kasıtlı, tabi hükümetin çok zoruna gidiyor, şimdi yine bağırmaya başlarlar; başaramayacaksınız, ezan susmayacak, bayrak inmeyecek diye. Nedir bu ülkenin kaderi bu iş bilmez yöneticiler makus talihimiz mi?

 • Vatandaş12 Eylül 2020 18:27

  Uçuyoruz, lafla peynir gemisi yürümüyor, gerçekleri yabancılar suratına öyle vuruyor ki ne olduğunu anlamıyorsun, sonra dış güçler masalı ama nasıl olsa bunları yiyen bir %50 var. ülkeyi bitirdiklerini bu kesimde gördüğü zaman maalesef artık çok geç.

 • Hüseyin 13 Eylül 2020 06:43

  Vatandaş nikli kişi o yüzde elli biryerine emi. Geri kalan onca parti birleşip bir yüzde elli zor ediyorsunuz ama kalkıp bir bütün yüzde elliye bok atıyorsun aşalıyorsun. Nedir bu hazımsızlık senin gibi bu kafalarda anlayamıyorum. Ne diyeyim sana ben Allah akıl fikir versin kibirden uzaklıştırsın kalp gözünü açsın diyeyim...

 • Murat 13 Eylül 2020 02:28

  Kurtuluş savaşında da gerçekler yüzümüze vuruluyordu birileride ne diye uğraşıyoruz bu kadar yokluk ve savaş çekiyoruz kıçımızı dayıyalım Amerikaya yada İngilteteye diyordu. Hiç bir şey kolay kazanılmaz hele kurt görünümlülerin oluşturduğu sırtlanlar sofrasında yem olmaktan, gerçek Kurt olmaya dönüşüm o kadar kolay değil.

 • Türkmen 12 Eylül 2020 23:00

  Burada her memleketten insan yazıyor da bir tek memleket nickiyle bu rize, trabzon tayfası yazıyor. Anadolu takımları kupa kazanır etrafta memleketlisi bayrağını evine asmaz. Trabzon kazanır hepsi bayrak asar. Şu cemaat, tarikat, memleket, aşiret kültüründen nefret ederim. Çünkü kalabalığın dayanışması gücünü adalet, ülkeye hizmet için değil ganimet kapma, koltuk, iş kapmak için kullanırlar. Bizim tayfa başta kalsın cukkayı, koltuğu biz alalım derdinde misiniz nedir bu sizin tayfanın dayanışması? Burası türkiye herkesin ortak ülkesi bunu aklına yazsın herkes

 • Yedisekiz12 Eylül 2020 22:56

  Sen hangi 50 desin

 • Armutları ikna eden insan12 Eylül 2020 22:10

  Armut ya anca yaygara yapıyor, ağlaklara,ömrü şikayet etmekle geçenlere, zayıf ve iradesiz atıl kalan tüm arnutlar gibi sende armutsun,

 • 1461trabzon12 Eylül 2020 20:56

  Tüm yorumlari okudum gercekten cogu laf olsun torba dolsun hic düşündünüzmü neden herkes bize saldırıyor neden herkesin derdi bizim reisimiz ve türk milleti neden mi meyve veren agaç taşlanır avrupa bitik amerika bitik ne kaldı ellerinde üretecek sömürüleri altındaki tüm uluslar uyandi gerçek kimliklerine dönüyor biz osmanlı torunları gerçek bir dirilişin ve uyanışın içindeyiz iste tek sorunda bu ya yıllarca uyutulmus kandırılmıs turk milleti uyanişa gecti avrupa amerika bunu istermi istemez işte kardeşlerim tek dertleri bu bize her yapmak istedikleri seyi yaptıran bu zalimler çıkarları zedelenince kuyruguna basılmıs köpek gibi havlamaya basladılar hemde hep birden artık devletimizin ve reisimizin yaninda olma vaktidir artik sunu iyi bilmeliyiz ki bundan sonra biz degil onlar korksun her hedefe ulasmanin illaki bir zorluğu illaki engelleri vardır olacaktır da yılmamak yıkılmamak tarihten bu yana türklerin ruhunda var

 • Celal Öncel 12 Eylül 2020 17:59

  Gelin hep beraber bu ülkede fıransız mallarını boykot edelim başta decathlon ürünleri hepsi fıransız hadi pilavdan dönenin kaşığı kırılsın

 • DörtElma12 Eylül 2020 17:39

  Yapacaklar Ülkemizin Konum Olarak ve Hedeflerini Gördükleri için Her Türlü Baskı Devam Edecektir!!!Not dusurmeler doların yükselişi !!!!Bizler Her Zaman Devletimizin Arkasında ve Dimdik Durmalıyız!!!!Cunki Bizler Osmanlı Torunlariyiz!!!Basaramayacaklar ytd

 • A. A.12 Eylül 2020 16:48

  İçimizdeki Fransızlar yine sevinmişler. İan ile savaş yapsak İran'ı tutarım diyen, Hdp ve Fetö ile işbirliği yapan zihniyetten başka bir şey beklenmez zaten. Ama biz Gerçek Türk milleti olarak iflas eden Yunanistan'ın notunu düşürmeyenlere ve içimizdeki Fransızlar'a rağmen büyüyeceğiz. Türkiye'nin büyümesini, istiklalini bu Avrupa ve Amerika ister mi zannediyorsunuz? Ne kadar safsınız...

 • Halk12 Eylül 2020 16:21

  Başaramayacaksınız.

 • Realist12 Eylül 2020 15:41

  Türkiye 2002-2010 yılları arasında ekonomik olarak derecesini yükseltirken, GSMH sını 10000 usd seviyesinin üstüne çıkarır iken, ihracat verileri yüz güldürür iken bu sövdüğünüz batılı ülkelerin iki yüzlülüğü ve Türkiye üzerindeki tarihi emelleri yok muydu ? Ki şimdi bu ülkerin ve kuruluşlarının görüş ve yaptıklarını bahane gösterip ekonomimizdeki negatif yönlü dalgalanmaya kılıf bulmaya çalışıyoruz. Biraz objektif olalım. Düşman her zaman her yerde mevcut. 1071 den beri bu coğrafyada ve dünyada düşman eksikliği çekmiyoruz, bu yeni bişey değil. Demek ki her alanda tedbirli ve güçlü olmasını bileceğiz. İnşallah ta olabiliriz yoksa durum hiç te iyi görünmüyor.Sağlık ve esenlikle efendim...

 • Bir yorum12 Eylül 2020 19:26

  Kısmen doğru anlamışsın!  Dünya nın başına bela olan derin devletin her an güncellenen  kahpelik tuzakları  ağır bedeller ödenerek de olsa aşılmış olması  Türkiye nin kolay lokma olmadığını  ispat  etti.  Türkiye olarak ifrat ve  tefrit noktalarını kullanmakta uzman olmuş bu alçaklara fırsat vermeyip  birlik olunur ise  Allah ın yardımı muhakkak yakındır.  Sakın karşındaki gücü kimse ne küçük görsün ne de yok saysın!  Dünya yı yöneten 300 yıllık İngiliz derin devletidir  bahsettiğim.

 • Bir BAŞKA yorum12 Eylül 2020 16:28

  Onlar için her şeyin yolunda gitmesinin savunulması veya doğrulanması demek, kazanım veya başarı olarak görünen memleket menfaatlerinin esasen sanal bir olgu olduğunu kabul etmekten başka bir yola çıkmıyor. Onlar için her şey yolunda giderken muhtemelen günümüzdeki ekonomik ve sosyo politik çıkmazın temelleri atılıyordu. Doğru mu anlamışız yorumunuzu " Bir Yorum" üstad.

 • Bir yorum12 Eylül 2020 16:09

  O zaman çözüm süreci,  dinler arası dialog  vs. pkk borazanıları  cirit atıyor!  Akp kapatılma davası!  Onlar için her şey yolunda gidiyordu!  Biraz akıllı ol.  İyi niyetli isen!  Almanların İtalyanların  İspanyol bankaları çoktan batmış olması gerekirdi!  

 • Kerim12 Eylül 2020 15:12

  Once %2 aşağı sonra %7 yukarı olur😄. Bunlar daha onceden biliyorlardi zaten bunu kurumun diyeceklerini. Haberleri kendi yatirimcisina sızdırıyor dur ABD araci kurumları, sonra da olumsuz haber ver. Bu sirada satmaya başla.. Haber ile birlikte %2 %4 aşağı sal gitsin, arkasindan hizlica hisseleri topla, En olumsuz gunlerde hisseleri toplama stratejisi var onlarda. Ondan sonra borsa hizlica toparlansin. Hissesini kaptiran geri almaya baslar ama kimse ucuzdan vermez hisseleri. Borsa tekrar artiya geçer. Nasil senaryo ama, Yabancilar senaryo işinde bir numaradır unutmayın.

 • FİNANSŞÖR12 Eylül 2020 14:50

  Haç lı ordusu ellerindeki tüm imkanlarla ülkemize saldırmaya devam ediyorlar.olsun bunların üstesindende gelecek güçtedir TÜRK milleti.

 • manyak herif12 Eylül 2020 14:29

  moodys,fitch,standart &poors gibi yiğit kuruluşlar türkiyenin doğru yola girmesi için yol gösteren ,türkiyenin refaha,çağdaş muassır medeniyet seviyelerine gelmesi için çırpınan adeta pusula görevi gören çağdaş ve laik kuruluşlardır.bize verilen nota tüm türkiye olarak teşekkür etmesini bilmeli ve bundan sonrası için daha çok çalışıp kırıklarımızı düzeltmeliyiz.İyi ki ekonomimizin düzlüğe çıkması için yol gösteren böyle yiğit amerikan kuruluşları var.p.tesi borsa -% 5 açarsa kimse üzülmesin.benden uyarması.

 • oktaydoğaner12 Eylül 2020 15:15

  sen nekadar pusula olabilirsen ne kadar yiğit olabilirsen o sarıldığın yabancılarda okadar pusula ve yiğit olabilir. Sadece doğa akdenizde dönen namussuzluklar dahi senin ne kadar dürüst, vatansever ve aklı başında olduğunu göstermektedir.

 • Ahmet 12 Eylül 2020 15:02

  Sende ucuz hisse toplarsın boylelikle sevinirsin herhalde. Tabi kendi hissesini senin dedigin fiyattan veren olursa alırsın artık. Bist30 hisseleri zaten ucuz, daha ne kadar ucuzlamasını bekliyorsunuz ki

 • Mustafa KÖSE12 Eylül 2020 14:22

  Notu düşür güzide kuruluşların kıymetli hisselerine çöreklen. Tavşan yamaca geçti hadi oradan hadi bakayım.

 • Erkan 12 Eylül 2020 13:48

  Moody's ne yapsın bir hurda araba 200 bin tl olmuş.

 • Mantığına 12 Eylül 2020 23:02

  Bir kesimin geliri de sen şuna. Sanki 83 milyon sıraya dizilmiş araba bekliyor

 • kerim12 Eylül 2020 16:28

  türk milletinin geliri o kadar çok ki haurda bir arabaya bile 200 000 tl verebilyor ancak alacak araba bulamıyor

 • selim12 Eylül 2020 13:47

  al o notunu sok biyerine pezevenk . istedigin kadar dusur kimin umrunda  (6) 

 • malım12 Eylül 2020 14:54

  o notu soktuğu için dolar 7,5 zaten

 • Alp12 Eylül 2020 13:44

  ALBAY ardasa..yav larded.. nekatiline asigindan bahsediyon..ISRAILIN.kim oldugunu..etkinligini..yamyamlar bile bilir..kendini kandirma ne demek..DEVLET yonetmek kolay ismi..her telde oynayacan..bu oynama beceri isi..yalpalama degil.Reis ve BAHCELI.. iyi goturuyor..oyle by isle lafla olmaz..su anda dis politikayi..bundan iyi goturecek olkemde kimse yok..muhalefet zaten kendini..yonetemiyor..ben diger ulkelerlede..iliskiyi baslsmali diyorum..yoksa onlardan dust olmayacagini..sagarsultan bilir.aslinda araplardan da olmaz ama bu cikar isi..sonra bizimki bi gorus..elbette dis islerinde onlarca diplomat var.bilmedigimiz konular vardir..sonra devlet dis islerinde her seyide bilmemiz gerekmiyor.bizbunu yillarca dedik..neymis seffalikmis gecin bunlari be..

 • Bir yorum12 Eylül 2020 13:09

  Neden Türkiye?  Neden bu aşağıdaki tekfur  ...ç.leri  mal bulmuş mağrıbi gibi  zıplarlar.  TÜRKİYE  batı kökenli  sömürge  artıklarına pabuç bırakmaz artık. Her yönden ve konumdan  bu güzel ülkeyi sarmaya kalkan ve  18 yıldan beri battık bittik edebiyatı yapan terakki ..çlreine  bir de fto ..leri eklendi!    

 • belirsizlik12 Eylül 2020 12:56

  Hayır merak ettiğim bundan sonra düşürecek bir not kaldı mı? Tamam iktidarın kötü yönetimi var ama bay moody sen de kötü niyetlisin, açıkladığı notun şu saatten sonra bir etkisi olmaz.. 

 • Damatizm12 Eylül 2020 13:48

  Daha düşük not var. Zaten Türkiye'nin görünümü de negatif yaptı moody ve fitch. Durumda iyileşme olmazsa, daha da düşecek

 • selcuk ata12 Eylül 2020 12:54

  içimizdeki moodyisciler çıkmış piyasaya .. rte devamke moodys istiyorsa türkiye listesinden atsin 2028de emekli olana kadar .. reis .. siz şu kösede ağlamaya devam edin

 • Clup clap nema12 Eylül 2020 14:22

  Belediyelerdeki gibi kaybedecen 2023 ye. Hayatını, yatırımını ona göre kur. Herhalde haketmediğin işinden olmak istemiyorsun yancı

 • Selim12 Eylül 2020 12:44

  Darphanenin TL depil Dolar basması gerekli. Başka türlü batacağız kurtuluşumuz yok. Beş sene önce asgari ücretle 10 tane gram altın alıyordun artık 4 tane alıyorsun. Onların doları varsa bizim allahımız var dediler hörekemizi gördük.

 • Çelme12 Eylül 2020 12:41

  Bu zamansız negatif açıklama yolda giden birine atılan çelmedir. Kasıtlıdır. Ekonomik yolda gideni düşürmek çalışmasıdır. Bunu senden Senden kim istedi moodys?

 • Alkan12 Eylül 2020 15:50

  Yormayın kendinizi kim isterse istesin ölmüş eşek kurttan korkmazz

 • Cemil12 Eylül 2020 12:38

  Asgari ücretin 2 bin lira olduğu dönemde otomobilde ötv vergisini arttırarak 160 bin liraya almanyanın kar ederek ülkemize gönderdiği arabayı vergiler dahil 670 bin lira yapan hükümet. Almanya bizi nasıl kıskanmasın. O kadar uğraşıp 160 bin liraya bize gönderiyorlar biz üzerine 500 bin lira vergi koyup vatandaşa satıyoruz. Kıskançlıklarından çatlasınlar. Hükümet hiç üretmeden daha çok kazanıyor.

 • Mete12 Eylül 2020 12:55

  Ali yorumuna katılmamak mümkün değil iki ile ikiyi toplama kabiliyetinde olan da katılır zaten.

 • Ali12 Eylül 2020 12:49

  Öncekiler bu kadar vergi alsa ülkeyi gerçekten uçururlarmış. Sadece kdv ile yollar köprüler hastaneler fabrikalar yapmışlar. Şimdikiler onca ötv ile havaalanlarını köprüleri yolları geçiş uçuş gasta garantili yap işlet devret şeklinde 20 küsür yıllığına yabancıya yaptırdılar.

 • cg12 Eylül 2020 12:26

  dolar tedavülden kalktığında çok şey düzelir.

 • Feek12 Eylül 2020 12:54

  Bu sefer de paran yuana karşı düşer. Alışmış kudurmuştan beterdir. Senin sorunun doların değerlenmesi değil senin paranın düşmesi. Bu zeka ve bilgi ile borsada umarım batıyorsundur

 • öneri güleni12 Eylül 2020 12:14

  o zaman kağıtlar iyi bir düşüş daha yapar . Altan altan güzelce alırlar ve alınır. ☺️

 • Rıza12 Eylül 2020 12:04

  Borsa taban

 • Alp12 Eylül 2020 11:55

  Ben tanimiyorum..bu notu.sunlari acil olarak..yapmaliyiz.1.kuluplere destekleri..cekmeliyiz...haram..olsun.2.suriyelilerin.MIADI doldu artik..bu kadar besleme yeter...3.yerel yonetimlere gònderilen fonlara iyi denetim.. adam.kayirmalarna..son.4.ùlke icin.ISRAIL..MISIR..gibi ulkelerle..diplomasi baslamali..isi fazla uzatmamali..bazi konularda istemesek..sevmesekte..bunu yapmaliyiz..buyuk lider..sn ..BAHCELI ....reise bunlari..iletmeli..sira.. DOST ACI SOYLER..DOGRU SOYLER.son alarak pandemiye uyun deyip de..sagda solda mitin yapma.maliyiz.kendimizide..elestirmeliyiz..o..zaman ADAM OLURUZ.

 • Albay12 Eylül 2020 12:42

  Alp kardeşim katilini aşık olan gibisin İsrail'le dost olmak istiyorsan arzu mevutu vermek zorundasın yani Güneydoğu'yu bizim tüm takistigimiz ülkeler kukla kuklacida İsrail'dir 2 mısır da darbe Mursi bize yakındı diye oldu zaten adam senle düşman olsun iyi kullanılsın diye sisiyi getirdi kendinizi kandırmayı bırakın artık biz bize yeteriz yetmekte zorundayız bunu artık anlayin

 • Avci12 Eylül 2020 11:49

  Türkoğlu türk kardeşim hep aynı görüşte gazeteleri tv ler takip etmeyin uykunuzun genişlemesine yardımcı olur saygilar

 • Türkoğlutürk 12 Eylül 2020 16:44

  Merkez bankası bilançosu ortada, yinede kibarlığın için teşekkür.

 • Geveze12 Eylül 2020 11:45

  Kısaca kasımpaşa spor sen çok yaşa

 • VS12 Eylül 2020 11:38

  bankalardan çıkan çıktı.banka hisseleri beleş.burdan aşağı zor gelir.bankalar ellerindeki primli iştiraklerini satıp kendi hisselerini alsa fiyatları 2 ye katlanır.örnek vakıf yatırım ort.garan yat.ort.işmen.işyat.işgen vs.

 • Çetin12 Eylül 2020 12:41

  Katılıyorum sana. Banka hisseleri teneke değerinde. Faizde bekleyeceğine garanti bankası al bekle iki sene.

 • trader12 Eylül 2020 11:37

  HİC DE SURPRIZ DEGİL GAYET NORMAL

 • kerim12 Eylül 2020 11:29

  Yabancı dahil büyük traderler 1 haftadır haberin servis edildiğini biliyorlardı.Tümü haftalardır bu haber için açık yaptılar.Artık gelebilecek kötü haber kalmadı pazartesi %5 yukarı yaparız

 • Fenasi12 Eylül 2020 13:51

  Aklı olan mesajı aldı, dolar veya altına park etti nakdi. Uzun vadeli kredileri devlet bankalarından çekip ev araba aldı. Enflasyonu fırtınasının geçmesini bekliyor

 • Enteresan12 Eylül 2020 11:18

  Adamlar sebebini yazmış, aksini iddia eden milli hikaye anlatmasın, arguman sunsun. Enflasyon, reel negatif faiz, işsizlik, açık, döviz, kredi büyümesi yalan mı ? Şu ülkede yaşamasam çocuğum olmasa ne haliniz varsa görün diyecem ama biz de çekiyoruz

 • Enteresan12 Eylül 2020 23:12

  Sen önce yolsuzluk, torpil, rüşveti engelle adalet, liyakat gelsin sonra onu bunu eleştir. Gençlere sınırı açsan ve de vatandaşlığa alsalar çoğu koşar avrupa, abd, kanada vatandaşı olur. Herkes herşeyin farkında artık. Kimse din iman, imam hatip hikâyelerini yemiyor. Konuştuğum çoğu genç deistliğe yöneliyor . Neden diyorum baksana muslumanlar cahil , kaba ve ahlaksız abi diyorlar. Olum islam böyle değil kişilere bakmayın diyorum. Hangi ülke, kim müslüman o zaman diyorlar, bu ütopya mı diyorlar. Allah neden hiç birşey yapmıyor diyorlar. Birileri ihaleyi götürecek boğazda oturacak çocukları askerlik yapmayacak bizde onlar daha rahat yasasın diye savaşa girip ölecez. Onlar savaş zamanı londradaki evlerine gidip bize milli hikâyeler anlatacaklar savaş sonu yine lüks yaşamlarına dönecekler. Senden cacık olur ama iyice dogranirsan, yoğurt köy yoğurdu olmalı ama

 • Hic enteresan degil, alışıldık bir durum12 Eylül 2020 20:52

  Jeopolitik riskler dediği ne onu da açiklasana, asıl mesaj orda. Tabi anlayana, anlamak, görmek isteyene.. sizin gibilerle bu ülke uluslararasi alanda mucadele edemez, 100 sene once yasasaydiniz birkac yuz dolara abd mandasi olmaya can atardiniz saniyorum. Goruluyor ki fiyatiniz belli. Ucuzsunuz. ABD'nin dayattigi muesses nizamin ucuz basit adamlarisiniz, sizden zaten bir cacik olmaz.

 • Yazık12 Eylül 2020 11:09

  Başkanlık gelecek Türkiye uçacaktı. Merkez bankasında para bitti eksi milyar dolarlar seviyesine indi. İmar affı paraları bitti, yedek akçe bitti, sıra Bes fonundaki parayı harcamaya gelsi. Sonumuz iyi değil.

 • Türkoğlutürk 12 Eylül 2020 11:27

  Yere inene kadar uçtuğunu sananlar var

 • emekci12 Eylül 2020 11:08

  bazı "siyasiler" de açıklama siyasi diyor. şimdi senin milyon dolarlık fonun olsa, siyasi olarak karar veren not kuruluşu dinler misin? milyon dolarlık fon, siyasi karar veren not kuruluşu yüzünden milyon dolar kaybetse, yatırımcılar o fon yönetiminin canına okumaz mı? bu soruları sormak için beyin lazım

 • Türkoğlutürk 12 Eylül 2020 11:50

  Bence okuduğunda değil öğrendiğine inan. Soru, lüks otomobil almak istersen krediyi bankerdenmi bankadan mı alırsın. Yoksa borç almazmısın.

 • Ersan12 Eylül 2020 10:48

  Pazartesi.gunu.islerimiz.rastgide.buserefsizler.in.dertleri.baska.

 • Şenol 12 Eylül 2020 10:36

  Bu i.neler siyasi karar veriyorlar AB toplantı öncesine denk getirmek sizce manidar değilmi Akdeniz meselesinde Türkiye nin elini zayıflamaya oynuyor bugün abd ekonomi si 3 trilyon dolar açık vermiş borsaları patlamaya hazır bomba seyredin zaman neyi gösterecek

 • Potpori 12 Eylül 2020 11:19

  Valla haci abd dediğin teknoloji devi. Bir sürü Üretim yeni buluş, marka. Tek şirketinin değeri senin ülken kadar ki o şekilde belki 100-1000 şirketi var. Doğalgazı bile onların teknolojisi ile çıkartacan . Adamın diğer ülkelerden senede aldığı haraç bile senin ülkenin kaç katı

 • bir dost12 Eylül 2020 10:21

  her mot indiriminin çıkış zamanida vardir, yerli s&p cok ucuz

 • Türkoğlutürk 12 Eylül 2020 10:51

  Yerli not kuruluşunu kim takar. O da tuik gibi olur. Bence cds leri bir öğren

 • takipci12 Eylül 2020 10:20

  , Bunlar profesyonel hirsiz.Amac Turkiyenin degerlerini bedavaya toplamak bu hirsizlara inanmamak lazim.

 • Vatandas12 Eylül 2020 11:17

  Türkiyenin değerlerini bedavaya verme. Dolar bu kadar yüksek olursa 100 dolara 1 tır mal gönderirsin. Devletin doları düşürecek bi yol bulması lazım. Yoksa bu not indirimleri iflasa kadar gider.

 • Uğur Akçay12 Eylül 2020 10:15

  Ölmüş eşék kurttan korkmazmış..!

 • manyak herif12 Eylül 2020 10:13

  Moodys olsun fitch olsun saygın ve itibarlı kuruluşlardır.gerçekleri gören kul hakkı yemeyen gerçek yiğit kuruluşlardır. 

 • Avci12 Eylül 2020 09:59

  Turkogluturk kodlu arkadaş sene 2000 lerce bütçe fazlası veriyorduk yazmış sanırım yaşı küçük o senede imf ye teslim olmuştuk ithal maliye bakanımız vardi

 • manyak herif12 Eylül 2020 14:16

  yiğit yurttaşlar gerçekleri görüyor ve yiğitçe  haykırıyor.onlar kul hakkı yemeyen devrimci yurttaşlardır.CHP iktidara geldiği 2023 yılından itibaren hiçbir çocuk ama hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek ,herkesin boğazından helal lokma geçecek ,herşey çok güzel olucak.

 • Mehmet simsek12 Eylül 2020 11:17

  Türkoğlu türk yazısını degist8r sana yakismiy8rbence

 • Türkoğlutürk 12 Eylül 2020 10:59

  Avcı kardeşim. Enf ladyon 60 lardan 6 lara düştüğü yılları beraber yaşadık. Faiz dışı Fazla verdik. Sonra babacan gitti. Saraylar yapılmaya başlandı. Azda kalan özgürlük rafa kalktı. Tek adam idaresinde bugüne geldik. Tuik in açıkladığını inanmıyorum. Merkez bankası bilançosunu bakıyorum. Bütçeye bakıyorum, saray ve diyanet dışına para yok. Emekli maaş bağlanma oranı yüzde 40 a gerilerken, birden fazla makamdan maaş alan yandaş sadece tek bir maaşdan vergi verip diğerlerini cebe atıyor. Kısaca avcı bey sizden ricam farklı kanallardan bilgiye ulaşmanız. Selamlar.

 • mali 12 Eylül 2020 09:44

  Moodys dikkate alın, otuz hisseleri elinizde bedava verin alalım!

 • köfteci12 Eylül 2020 10:16

  onlar bedava zaten ama alan yok

 • NURİ AKKUŞ12 Eylül 2020 09:38

  NOT İNDİRİMİ nin tarihih çok manidar hepsinin emeanukeeeee...p.ç orduları bunlar. topunuz gelinnnn.bir ölür bin diriliriz..

 • Vatandaş. 12 Eylül 2020 11:25

  Lafla peynir gemisi yürümüyor. İcraat lazım. Devir erkeksen gel kavga edelim devri değil. CDS tavan yapmış. Dış borç tavan yapmış. Dolsr tavan yapmış. Sende klavye basında hepiniz gelin diyosun. Geliyorlar zaten. Maksat onları getirmemek. Dolar böyle yğksek kalmaya devam ederse. Daha çok çalılasaksın.daha çok üreteceksin daha çok mesai yapıp belki eve gidemeyeceksin ama sonucında 100 $ kazanacaksın. Onlar da balı kaymağı bedava malı yiyecekler. Acilen doların düşmesi lazım. Buda lafla olmaz. Rekabetle olur nitelikli üretimle olur. Bakbakalım ozaman not indirebiliyorlar mı.

 • Ömer12 Eylül 2020 11:10

  Dün merkez bankası eksi 106 milyar lira açıklaması gelmişti. Kasayı boş görünce notu indirmişler.

 • ERDİ12 Eylül 2020 09:32

  Siyasi bir karar olduğu için,kimse inanmıyor bunlara.

 • Bennn12 Eylül 2020 09:32

  normalde beklenti satin alinir gerceklesme satilir

 • VS12 Eylül 2020 09:26

  Bu krona bu kış piç,inide mondabur,ununuda yola getirir,bunlar tam bı yavşak oyunları.yeterki biz sağlam basalım ama oda yok.kimin eli Kimin cebinde belli değil

 • Bennn12 Eylül 2020 09:13

  yabanci zaten cikiyor. Yerliler yabancinin yuksek oranli oldugu senetlerdense kucuk kagitlara takiliyor zararina giden gider

 • Kerim12 Eylül 2020 09:03

  BunlarinAAA notunu verdiklerini de biliyoruz hepsi batik borclari boylarini 3 kez asmis.ithalati bir kessek islem tamamdir.luzumsuz hicbirsey ithal edilmemeli..

 • Halk12 Eylül 2020 08:59

  Biz gaz bulmuşuz siz nediyosunuz saldırın bakalım her taraftan.

 • ekonomist/stratejist12 Eylül 2020 08:35

  ABD başta olmak üzere Avrupa ülkeleri pandemi döneminde bol bol para bastılar halkına ve şirketlerine dağıttılar. Ancak hiçbiri bizim gibi ekonominin daraldığı dönemde milleti daha fazla borçlandırmak için bankalar eliyle bol kredi dağıtılmadı.. Ekonomi iyice daraldığı dönemde tüketim ve üretimi desteklemek için genişletici maliye politikası izlenmesi gerekirken milletin sırtına daha fazla vergi yüklenilmesi resmen akıl tutulmasıdır. İşçi çıkarma yasağı ve dalga geçer gibi 1000 TL ile ücretsiz izin ödeneği ile işsizliğin önüne geçilmez. Daha reel ekonomi politikalar şart. Güya işsizlik %13,4 ancak hissedilen işsizlik en az %30... Cari açık ve enflasyonu anlatmaya gerek yok anlatmaya kalksak günler yetmez. Ancak bi bakıyoruz ki hep uçuyoruz kaçıyoruz evet öyle ama dibe doğru..Aylar öncesinde yazmıştım beklediğim not indirimleri gelmeye başladı normal..

 • Arif gsli12 Eylül 2020 08:29

  Dünyada müslüman Türkler bir de diğerleri vardır. Diğerleri bu dünyaya Türklerin hüküm sürmesini istemez. Çünkü bencillikleri ellerinden alınacaktır. ARTIK OYUN BİTTİ. OSMANLIDAN DAHA BÜYÜK MİLLET İN ELİNİ ÖPECEKSİNİZ. moody s miş fitch miş. Lego oynamıyoz

 • Yoruma cevap verenlere cevap12 Eylül 2020 12:18

  Adam osmanlıdan daha bütük olacak diyo. İşinize gelmiyo galiba ülkenin büyümesi. LÜTFEN SOYUNU İNKAR EDEN GİTSİN BU ÜLKEDEN

 • trader 12 Eylül 2020 11:40

  İSİNİZE GELDİMİ VATAN BAYRAK KURAN TAKİYECİLER SİZİ MENFAATİNİZE BİR SEY DOKUNMASIN HADİ ORDAN HADİ DUMENCİLER

 • Karakeçi12 Eylül 2020 11:33

  Burası oğuz selçuklu türklerinin ülkesi kendine aidiyat oluşturmak için osmanlı masalları anlatan türk olmadığı için gocunan devşirme ermeni rum gürcü artıklarının ülkesi değildir

 • Uç kaç 12 Eylül 2020 11:02

  Önce şu yolsuzluk hile hurda torpilden vazgeç sonra türk islam osmanlı hayalleri kurarsın. Ulan şurada şeriat gerçekten uygulansa bir sürü adamın eli kesilir , kamu malı çalan yolsuzlar idam edilir. Ahlak olmadan vatanseverlik, müslümanlık olmaz. 90 senedir aynı gaz

 • Analiste e cevap12 Eylül 2020 10:43

  Bu ülke OSMANLI ÇOCUKLARINDA OLUŞMA. Analist kendi ülkene git.

 • Analist e cevap12 Eylül 2020 10:41

  Saygın kurum sa git önlerinde eğil. Pubg oyunu bu. Saygınmış.

 • analist12 Eylül 2020 09:47

  hala osmanlı hayalleri kokusmus beyinlersiniz moodys saygın bir kurumdur

 • Albay12 Eylül 2020 08:15

  Bunlar tamamen siyasi artık kör gözleriniz görsün sırf siyaset uğruna y..sakca yorum yazmayın biz şuan psikolojik savaştayiz seneye yaza doğru bu gerçeğe dönüşebilir ben devletime ve milletime güveniyorum

 • Nedim12 Eylül 2020 13:10

  Bu itler zaten fırsat kolluyor!  Aşağıdaki soytarı gibi.

 • Toropilli12 Eylül 2020 11:25

  Kendine yazdın herhalde bunları aynadan

 • emekci12 Eylül 2020 07:26

  cari açık yüksek seyrediyor, tcmb'nin döviz rezervi ekside, dolar 7,5'e geldi ve bütçe açığı büyüyor. büyüme ekside, enflasyon çift hanede, işsizlik %14'te. ihracat azalıyor, ithalat tam gaz devam ediyor. ülkede %10'luk hdp, %1'lik gezici, fetöcü, dhkpc, işid toplasan hükümet tarafından terörist sayılan halk neredeyse %25. futbol federasyonundan tut taa vakıfbank yönetimine kadar hep liyakatsız atama, hep akraba kayırmacılığı. türkyenin notunu bu tip ülkelerin not seviyesine düşürmüşler işte

 • mehmet yılmaz12 Eylül 2020 11:06

  eğriye eğri, doğruya doğru. üstelik adamlar cuma borsa kapandıktan sonra açıklama yapacak kadar ahlaklı

 • Serkan Kaya 12 Eylül 2020 07:20

  Ekonomi çok iyi değil ama TÜrkiye bu işlerin de altında kalkar ALLAH ın izniyle.Bİzi biz yapan en önemli şey gerektiğinde her zaman birlik olmamız miller olmamız dünyada millet kavramı kalmadı biz Türk milleti olarak her zaman gelenek göreneklerimize bağlı vatanını milletini seven bir toplum olucaz

 • Türkoğlutürk 12 Eylül 2020 09:15

  Bu kuyuya düşüren mi kuyudan çıkartacak. Milletin ortak değerlerinin arkasına sığınıp politika yapılmamalı, yapana da inanmaması.

 • Borsacı Osman12 Eylül 2020 06:58

  O zaman borsa yukarı gider bunu negatif bir haber olarak algılamayın yabancı en kötüsü bu deyip alıma geçme ihtimali belirdi unutmayın olumlu haberde olumsuz haberde önceden fiyatlanır,korkmayın sağlam kağıtlarda özellikle geride kalanlarda yerinizi alın.

 • Gerçek.12 Eylül 2020 06:40

  Akdeniz'de olma Suriye'de olma Irak'ta olma yerli üretim yapma bak notun nasıl tavan yapıyor. Ama sadece 1 sene süre r sonrası gelsin IMF dursun hayat. Gavurla 2 bin yıldır savaşıyoruz sana acirmi. Neymiş laik cumhuriyet olmuşuz. O öyle değil canım onların gözünde en iyi Türk ölü Türk tur. Ne olur ne olmaz gavur tedbirlidir. Ey Türk milleti sen bu gavurlarA ve içimizdeki hizmetçileri ne inanma. Uyanık ol akıllı ol.

 • Aklı selim insan 12 Eylül 2020 06:15

  Zamansiz bir açıklama. Pat diye bu zamanda kimse bu açıklamayı beklemiyordu. Zamanlama çok manidar. Bunu aciklayacak kadar önemli olan durum neydi diye sorarsak içimizden. Gunun onemi ne binaen olma ihtimali çok yüksek. Ege ve dogu akdeniz de Türkiye ye baskı yaparak istenilen anlaşmayı imzalatabilmek bence. Zaten uzun suredir borsadan çıkış bazlı zararına çıkışlar yapti lar, şimdide Not düşürme taktiği uyguluyor lar gibi geldi bana. Bakalim baska ne tur oyunlar yapacaklar bize. Kendi düşüncem

 • Ali12 Eylül 2020 05:17

  BIZANSIN AYAK OYUNLARI.

 • Bizans cukka 12 Eylül 2020 11:08

  Yatırım, emeklilik, hedge fonlar önemsiyor sen önemsesen nolur önemsemesen nolur. Yabancı çıkıyor belli degil mi? Yabancı tam gidince sermaye kısıtlanması gelirse görürsün. Kim yolsuzluk rüşvet torpil yapıyorsa hain de bizans da odur. Dağdaki teröristten daha haindir. Çünkü tüm toplumu yozlaştırır, iflas ettirir. Yabancıya bayılan yok ama yabancı demek kontrol , denetlenme, ayar demektir, sadece bizimkilerin adaletine, merhametine , vicdanına kalmak istemiyorum. Güvenmiyorum çünkü

 • Biraz kafa lutfen e cevap.12 Eylül 2020 08:31

  Artırması seni mutlumu ediyo. Komik lik yapmayın. Fitch miş, moddy s miş. Bunlar kağıt üzerinde oyunlar. 30 senedir düşer. Artık insanlar bu isimleri önemsemiyo

 • Biraz kafa lutfen12 Eylül 2020 06:59

  Not artirinca ne muamelesi çekmiş oluyorsunuz o vakit

 • Osman12 Eylül 2020 04:47

  Kendi kafalarına göre rapor yayınlıyorlar.inandırıcılığı hiç yok tamamen politik...…………. Türkiyede kimse bu kuruluşlara güvenmiyor …… eğer bu kuruluşlara para felan ödüyorsak üzülmemek elde değil.

 • Halil12 Eylül 2020 11:37

  Türkiye de kimse güvenmiyor. Bu not bizim için değil. Bu not Türkiye'ye yatırım yapacaklar için. Onlar inceleyip ona göre yatırım yapıyor. Senin güvenip güvenmemen onların şeyinde değil. Dış ülkeler yatırım yapabilecekleri gğvenli liman ararlar. Parayı öyle gönderirler. Ama hergün yükselen dolar( değer kaybeden TL) .artan dış borç ve cds yatırımcıları bizden uzaklaştırıyor.

 • Türkoğlutürk 12 Eylül 2020 09:22

  Cahil not sana değil borç verecekler için uyarı. Sen bütçe fazlası veriyordum 2000 lerde. Notun yüksekti. Sonra kafana göre ülke yönetmeye kalkınca notun düştü.

 • analist12 Eylül 2020 08:41

  nicin bu kruluslara guvenmesinki moodys gercekleri rapor etmis sunmus gayet basit   bu kafayla cop seviyesinde devam ediyoruz allah dan C seviyesine dusurmemis o zaman  temerrud e dusmus olacaktık

 • Hamza12 Eylül 2020 03:34

  Surpriz yapmak istemiş herhalde bize, acaba ne demek istedi bu mesajında. Hisseleri satın cikin mi demek istedi, yoksa hisse toplama zamani geldi ,, demek mi istedi. Yeterince ucuzlayan bist30 hisseler var şu gun borsamızda. Yakinda belli olur herhalde

 • İbrahim 12 Eylül 2020 03:32

  Sömürücülere Diren Türkiyem. Her doğum sancılı olur. Tam bağımsızlık yolunda tüm Türkiye olarak yek vücut dikleşmeden dik durmalıyız.İnşallah tam bağımsızlığıımız yakındır inanıyorum başaracağız...

 • Türk.12 Eylül 2020 03:18

  Ulan dangalak salgın hastalık var senin derdin ne. Size boyun eğen yok artık. Seninde devrin bitecek az kaldı. Değerlendir bunu.

 • Türkoğlutürk 12 Eylül 2020 09:27

  Afganistan olmaya adım adım yaklaşıyorsun.matematikten uzaklaştıkça milletin rotasını nın neresi olduğu tarih kitapları yazar. Okumamakla direnip yerli dizi seyredersin Almanya'daki Türk çaycı türkiyede beş yıldızlı otelrgelir. Senin üniversite mezunu dan çay ister.

 • Sedat yener12 Eylül 2020 03:17

  Gelin topunuz gelin

 • Okie Dokie12 Eylül 2020 03:11

  Okullar daha yeni açılmıştı ama Moody's şimdiden TCMB'ye notunu vermiş. Otur sıfır :)

 • Cokie Pokie12 Eylül 2020 11:34

  Bende diyordum ki geç kaldı :) iti an, comağı hazırla diye boşuna dememişler. Aşıların tamam mi kanka ;)

 • eyup12 Eylül 2020 10:04

  sifır degil eksi vermis :)  :) 

 • Mehmet12 Eylül 2020 03:06

  Fitch e rakip çıktı. .. Fransız parayi bastırdı raporu yayınlatti.

 • .... 12 Eylül 2020 09:27

  Hadi oradan mal.