Moody's İngiltere'nin not görünümünü değiştirdi

09 Kasım 2019 14:16
Moody's İngiltere'nin not görünümünü değiştirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, İngiltere’nin kredi notu görünümünü durağandan negatife çevirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s'ten yapılan açıklamada İngiltere’nin "Aa2" seviyesinde olan kredi notunun sabit tutulduğu, fakat kredi notunun görünümünün durağandan negatife çevrildiği belirtildi. 

Moody’s’in açıklamasında İngiltere’nin kredi notunun ileride düşürülebileceği de belirtilirken, kamu borcunun yüksek seviyede bulunduğu hatırlatıldı.

Açıklamada İngiltere’nin toplam 1,8 trilyon sterlin seviyesindeki kamu borcunun ülkeyi olası şoklara maruz bırakabileceği bildirilirken, Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma sürecinin kurumsal güçte aşınmaya neden olduğu, bunun da ülkenin finansal itibarını tehdit ettiği kaydedildi.Moody’s, İngiltere ve Fransa'yı “Aa2” ile Almanya’yı ise bu ülkelerin üzerinde “AAA” notuyla değerlendiriyor.

Yorumlar

 • Süleyman Kırpak 09 Kasım 2019 20:14

  dünya dengelerinde büyük oyunlar oynanıyorlar fakat anlamak pek mümkün değil.bu olay ingiltere nin işine yarar.sterlin düşer ihracatı artar.abd ingiltere ye kıyakcılık yapmış bence.

  Yanıtla >
  Katılmıyorum Katılıyorum
  % 50% 50
 • Nihat 09 Kasım 2019 19:42

  Bunlar komik işler!   Sırıtarak yapılan  sarı kart gösterme işlemine benziyor.  Kırmızı kartı ise kimi işaret ederse ona gösterecek kadar şahsiyetsizdirler.  Batının kurum ve kuruluşları tamamen yozlaşmak üzere.  gerisi laf güzaf. 

  Yanıtla >
  Katılmıyorum Katılıyorum
  % 0% 100
 • Brenter ikinci referandum 09 Kasım 2019 15:03

  İngiltere; Avrupa birliğinde kalmalı (Amerika'nın gazına gelmemeli). O zaman Sterlin grafiklere sığmaz taşar 👍😎 . yatırım tavsiyesi değildir.

  Yanıtla >
  Katılmıyorum Katılıyorum
  % 34% 66

E-bültenimize abone olarak en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.