E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemModerna'nın kurucusu uyardı: Tehlikeli---

Moderna'nın kurucusu uyardı: Tehlikeli

Moderna'nın kurucusu uyardı: Tehlikeli
21 Ekim 2021 - 08:15 www.borsagundem.com

Kovid-19 aşısını üreten firmalardan Moderna'nın kurucusu Rossi, aşılarla ilgili internette yer alan bilgilerin "yanlış ve tehlikeli "olduğunu ve bunlardan etkilenen birçok kişinin aşı olmak istemediğini söyledi

İspanya'nın önemli ödüllerinden Asturias Prensesi'nde, Kovid-19 aşısını geliştiren Uğur Şahin, Özlem Türeci, Philip Felgner, Drew Weismann, Katalin Kariko ve Sarah Gilbet ile birlikte teknik ve bilimsel dalda ödüle layık görülen Rossi, 22 Ekim'de düzenlenecek tören öncesinde Oviedo kentine geldi.

Rossi, düzenlediği basın toplantısında, "Kovid-19 aşısının çok erken bulunmasının ve bir anda dünyada bilim ve aşı karşıtlarının ortaya çıkmasının pandemi sürecinde kendisini en çok şaşırtan olaylar olduğunu" ifade etti.

Derrick Rossi, "İnternette mükemmel şeyler bulabilirsiniz ama bir o kadar da yalan şeyler var. Bir laboratuvar 'bu uygun diyorsa' uygundur. Çünkü bunu söylemeden üzerinde çok sayıda deney ve çalışma yapılıyor. Ama bazen internetteki bilgiler tüm bu çalışmalar üzerinde şüphe doğuruyor. Bu yanlış bilgiler çok tehlikeli. Birçok insan hala yanlış bilgilerle zehirleniyor ve aşı olmak istemiyor." dedi.

Diğer yandan dünya nüfusunun büyük bölümünün henüz Kovid-19 aşısı olmamasının, aşının pahalılığından değil, üretimi ve dağıtımından kaynaklandığını savunan Rossi, "Kovid-19 aşısının fiyatı 30-40 dolar civarında. İlaç sektöründeki en ucuz üretimlerden biri. Genetik ilaçların fiyatı çok daha fazla, 50 bin-100 bin dolar arasında. Kovid-19 aşısının en kısa zamanda tüm vatandaşlara ulaşmasını sağlamalıyız." diye konuştu.

Aşının zorunlu olup olmaması konusunun konuşulmasının "bilgi eksikliğinden" kaynaklandığını savunan Rossi, insanların güvenilir bilgi ve belgelere ulaşması halinde aşı olmakta tereddüt etmeyeceğini belirtti.

Rossi, Kovid-19 salgınının nerede ve neden çıktığıyla ilgili düşüncelerini kendisine saklamayı tercih ettiğini belirterek, "Pandeminin nedeni henüz bilimsel olarak bilinmiyor ve belki de hiçbir zaman bilinmeyecek." değerlendirmesinde bulundu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • vatandas 21 Ekim 2021 10:22

    dr gecinen tuccar dallamalari asinin icinde ne oldugunu bilmiyor bile ama cebine girecekler icin anasini satabilecek kadar karakterden de yoksunlar malesef...NEDEN ABD DE BINLERCE DR VE HEMSIRE ISLERINI KAYBETME PAHASINA ASI OLMUYORLAR ZANNEDIYORSUNUZ* KITLESEL ASILAMALARLA INSANLAR TARIH BOYUNCA KRONIK HASTA YAPILMASALARDI ILAC VE TIP ENDUSTRISI ASLA BU KADAR BUYUK OLAMAZDILAR...ROCKFELLER SONRASI VE ONCESI TIP 1 1INE TAMAMEN ZIT IKI GORUS...SADECE OLDURULEN DR LARIN, SATILMIS DR LARIN VE BULDUKLARI ICATLARIN YAN ETKILERINI ZARARLARIIN GOSTERDIGI ICIN AKADMEIK DUNYADAN SUTLANAN GERCEK BILIM ADAMLARININ TARIHINI ARASTIRIN..AGZINIZ ACIK KALACAK INSANLIGI PARA ICIN SATAN BU SEYTANLARIN GERCEKLERINI OGRENECEGINIZ ICIN

  • Dr21 Ekim 2021 08:20

    İnsanlara o iğneleri sokmak için her cambazlığı yapıyorlar. Herkese yeni bir doz vurmak onlarca milyar dolar pazar üretmek. Oysa kişinin D vştamin, Çinko, iyot, c vştamin eksşkliği carsa ve takvşye yapılırsa covid i rahatlıkla atlatır. Ölüm oranı çok çok düşük olur, zaten gecmişte viral yollae hastalıklarda ölen kadara yakın dyrum