E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMısır'da koronavirüs aşısı kararı! Yasak geldi---

Mısır'da koronavirüs aşısı kararı! Yasak geldi

Mısır'da koronavirüs aşısı kararı! Yasak geldi
18 Ekim 2021 - 05:56 www.borsagundem.com

Mısır hükümeti, Kovid-19 aşısı yaptırmamış memurların 15 Kasım'dan, vatandaşların da 1 Aralık'tan itibaren resmi kurumlara girişine yasak getirdi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, resmi kurumlara aşısızların alınmaması kararı, Başbakan Mustafa Medbuli başkanlığında toplanan Koronavirüs Kriz Yönetimi Yüksek Komite toplantısında alındı.

Aşılarını yaptırmayan memurların 15 Kasım'dan itibaren görev yerlerine girişlerine izin verilmemesi ya da her hafta PCR testi yaptırmaları şartı getirildi.

Aşısız vatandaşlar ise 1 Aralık'tan itibaren kamu kurumlarına giriş yapamayacak.

Toplantı sırasında Sağlık Bakanı Hale Zayid, Mısır'da şu ana kadar vatandaşlara 31,7 milyon doz aşı yapıldığını açıkladı.

Zayid, vatandaşların aşıya ulaşımını sağlamak için cuma günleri mescitler, pazar günleri kiliseler, mahkemeler ve trafik gibi vatandaşların yoğun olduğu noktalarda aşı merkezleri kurulacağını duyurdu.

Öte yandan Yüksek Öğretim Bakanı Halid Abdulgafur, ülkedeki üniversitelerde şu ana kadar 1,2 milyon doz aşı uygulandığını açıkladı.

Resmi verilere göre, bugüne dek Kovid-19 nedeniyle Mısır'da 17 bin 926 kişi hayatını kaybetti.

Yunanistan ile Mısır Elektrik bağlantısı anlaşması imzaladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bir bilen18 Ekim 2021 09:45

    Allahın beğenmediğiniz Mısır'ı bile aşı kaçaklarına yaptırım kararı alabilirken bizim hükümet bunlara meydanlarda mitingli şov yapma izni veriyor. Sonra 20 yaş altı çocuklarda özellikle de ilkokul çocuklarında Covid vakaları patlıyor. Yeminle askerlikten sonra ilk defa 2023 deki seçimlere kadar günleri duvara çentik ata ata sayıyorum. Ama bu sağlık ve ekonomideki beceriksizlikleri gördükçe sayılı gün çok zor geçiyor çok..    

  • mesut kaya18 Ekim 2021 10:40

    Aşıyla bu hastalık bitecek olsa % 88i 1 doz % 76 sı 2 doz aşı olan ülkemizde vaka sayısı ve ölüm oranı yok denecek kadar az olmalıydı. Aşı bahane RANT /  YENİ DÜNYA DÜZENİ ŞAHANE.. 

  • misafir18 Ekim 2021 07:41

    Dünyada insanları zorla yeni bir oluşuma yönlendiriyorlar. Artık dünta sağlık örgütü ne derse o oluyor. Devletlerdeki hükümetlerin önemi gittikçe azalıyor. Merhaba yeni sistem.