E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriMicrosoft büyümeye kararlı !---

Microsoft büyümeye kararlı !

Microsoft büyümeye kararlı !
21 Ocak 2022 - 07:10 www.borsagundem.com

Bilgisayar ve mobil oyunlar alanında da çalışan Microsoft, önde gelen oyun geliştiricisi Activision Blizzard’ı satın alacağını açıkladı. Credit Suisse hisse için 400 $ hedef fiyat gösteriyor.

Microsoft Corporation, bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, bilgisayarlar, oyun konsolları ve bilişim hizmetleri geliştiren Amerikan şirketidir. MSFT; şimdiden 2.3 trilyon dolarlık bir dev ve yine de önümüzdeki yarım on yılda hisse başına kazancını ikiye katlaması bekleniyor. Müthiş boyutuna ve ölçeğine rağmen, teknoloji devi bulut hizmetlerindeki muazzam büyüme fırsatı, hissedarları için yerçekimine meydan okuyan getiriler üretmeye devam etmesine izin verebilir.

Credit Suisse ise Microsoft (NASDAQ: MSFT) için "Endeks Üstü Getiri" tavsiyesi veriyor ve hisse için 400$ hedef fiyat gösteriyor. Bilgisayar ve mobil oyunlar alanında da çalışan Microsoft, önde gelen oyun geliştiricisi Activision Blizzard’ı satın alacağını açıkladı. Credit Suisse, Call of Duty, Warcarf ve Diablo gibi popüler oyunlara sahip olan Blizzard’ın oyun portföyünün, Microsoft’un oyun platformları olan Game Pass ve Xbox Cloud Gaming’e içerik ve kullanıcı sayısı olarak büyük katkı sağlayacağını, yeni müşteriler kazandıracağını ve önemli bir sinerji oluşturacağını düşünüyor.

Blizzard’ın mobil oyun portföyünde bulunan Candy Crush gibi oyunların, oyun sektörünün en hızlı büyüyen segmenti olan mobil oyun alanında Microsoft’un elini güçlendirmesi bekleniyor. Şu anda Game Pass’in 25 milyon abonesi, Xbox Live’ın ise aylık 100 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. 400 milyon kişiden fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan Blizzard’ın entegrasyonuyla, Microsoft’un hem aktif kullanıcı sayısında ciddi bir artış sağlayarak üyelik ücreti gelirlerinde ciddi bir artış elde etmesi, hem de oyun içi satın almalarda yaşanacak artışın şirkete önemli bir gelir katkısı sağlaması bekleniyor.

Peki Microsoft Corporation (MSFT)  hisselerinde nasıl işlem yapılabilir?
PhillipCapital’de hesap açarak.
PhillipCapital müşterileri, Borsa İstanbul’da işlem yapma rahatlığını, New York Borsasındaki işlemlerinde de yaşıyorlar.
Üstelik uluslararası piyasa işlemlerinizi PhillipCapital ile yapmanız halinde, paranızı yurt dışına transfer etmek zorunda kalmazsınız.
ABD’nin de içinde bulunduğu 15 ülkede 1 Milyon 250 bin yatırımcıya hizmet veren bir dünya devinin uluslararası piyasa deneyiminden faydalanmak ve konuya ilişkin bilgi almak için;
0212-982 25 00 ve 0212-296 84 84
[email protected]

DÜNYA DEVİ PHILLIPCAPITAL'DE HESAP AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Matterport yeni hamleleriyle ilgi çekiyor!

General Electric güçlü bilanço serisini devam ettirebilecek mi?

AMN Healthcare sektörde derinleşen rekabetten etkilenecek mi?

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)