E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMiçotakis: Türkiye ile sorunu çözemezsek mahkemeye gideriz---

Miçotakis: Türkiye ile sorunu çözemezsek mahkemeye gideriz

Miçotakis: Türkiye ile sorunu çözemezsek mahkemeye gideriz
21 Ocak 2021 - 17:03 www.borsagundem.com

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye'ye hep dostluk eli uzattığını söyledi. Miçotakis,"Sorunlar çözülebilir. Çözemezsek mahkemeye gideriz." ifadelerini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Kanada merkezli Monocle dergisine verdiği mülakatta Türkiye ile ilişkiler konusunda mesajlar verdi.

HEP DOSTLUK ELİ UZATTIM

DW'nin haberine göre, Türkiye ile geçen yıl yaz aylarında Doğu Akdeniz'de tırmanan gerilimle ilgili konuşan Miçotakis, "Ben Türkiye'ye hep dostluk eli uzattım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da hep oturup temel görüş ayrılığımızı, yani deniz yetki alanları sınırlarının belirlenmesi konusunu konuşmaya teşvik ettim. Bu, on yıllar öncesine dayanan bir konu ama çözebiliriz. Çözemezsek Uluslararası Adalet Divanı'na gideriz. Uluslararası mahkemeler bunun için var" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN AB İLİŞKİLERİNİ DE ETKİLİYOR

Doğu Akdeniz'in stratejik önemini yeniden keşfettiklerini belirten Miçotakis, "Bu sadece Yunanistan ve Kıbrıs değil, AB açısından da önem taşıyor. Türkiye ile anlaşmazlıklarımız Türkiye'nin AB ile ilişkilerini de etkiliyor" dedi.

Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de diplomatik, askeri ve ekonomik rolünü güçlendirdiğini belirten Miçotakis, "yeni bir marka oluşturmak için çok iddialı bir strateji geliştirme sürecinde olduklarını" söyledi.

Türkiye ile Yunanistan arasında son turu 2016 yılında sonuçlanan istikşafi görüşmelere 25 Ocak'ta yeniden başlanması kararlaştırılmıştı.

Akşener'den ittifak açıklaması

 

Bitcoin 20 bin dolara düşebilir

 

Ekonomistlerden faiz kararında 'iletişim' vurgusu

 

Biden yönetimindeki büyük risk

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)