E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı!---

MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı!

MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı!
23 Eylül 2021 - 13:26 www.borsagundem.com

MHP Merkez Disiplin Kurulu kararı ile, 'Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren' parti üyeliğinden çıkarıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, konuya dair açıklama yaptı.

''Bilindiği üzere MHP; sadece demokratik düzenin dinamikleri çerçevesinde faaliyet gösteren bir siyasi parti değil, aynı zamanda kültürel ve sosyal açıdan hayati işlev üslenen dinamik bir dava ve ülkü mahfilidir. MHP’yi diğer siyasi partilerden farklı kılan; sadece uğruna canlar feda ettiği ve daima da feda etmeye hazır olduğu yüksek idealleri değil, bu ideallere sarsılmaz bağlılıkla sarılan dava adamlarının adresi oluşudur. MHP’yi millet nezdinde itibarlı kılan; davasına ve partisine mensubiyet şuuru, aidiyet hissi gibi sıkı bağlarla merbut, yüksek karakterli insanların varlığıdır. Lider, teşkilat ve dava partisi olan MHP’de geleneksel bir hiyerarşik yapı vardır ve bu, Türk milliyetçiliği fikriyatına hizmet eden camiamızın bütünlüğü icabıdır.''

"KÖTÜ HUYLARA MALİK KİŞİLER, PARTİMİZDE ASLA BARINAMAMIŞLARDIR"

Döneklik, vefasızlık, disiplinsizlik, ahlaksızlık, aylaklık, fitne ve tefrikaya meyyal olmak gibi kötü huylara malik kişiler; partimizde ve teşkilatlarımızda asla barınamamışlardır. MHP’de liyakatsizlik ve gevşeklik göstererek ana gövdeden kim kopmuşsa marjinalleşip yok olmuştur.

MHP üyesi olup geçmişte partimizin saflarında görev alan, ancak daha sonra liyakatsizlikleri sebebiyle teşkilatlarımızdan ayıklanan bazı isimler; son yıllarda hemen her kurultay öncesinde veya her seçim döneminde ortaya çıkarak camiamız içinde fitne ve tefrika üretmek için çaba sarf etmişlerdir.

Bu gibiler, MHP’ye üyelikleri sürerken; gittikleri çıkar mahfillerinde, merdiven altı ve taşeron oluşumlarda hala MHP aleyhinde faaliyet göstermektedir.

Kerameti davanın mehabetinde değil, kendilerinde gören ve egolarına yenik düşen söz konusu tefrika ve fitne bağımlıları için, partimizce yasa ve tüzük kurallarının işletilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir.

MHP Merkez Disiplin Kurulu’nca; anılan gerekçelerle Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmalarına karar verilmiştir.

Borsa İstanbul'da Merkez öncesi alımlar sürüyor

 

Yapılandırmadan yararlanmak için son hafta

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • hulusi23 Eylül 2021 15:21

    Bence atılması gereken biri varsa oda Devlet Bahçelidir. MHP nin tüm ilkelerine ihanet etti. MHP yi AKP ve özellikle sarayın emrine soktu.