Meteoroloji’den 4 il için son dakika kar uyarısı!

01 Kasım 2019 13:14
Meteoroloji’den 4 il için son dakika kar uyarısı!

Tüm yurdu sağanak yağı etkisi altına alırken doğu illerine son dakika kar yağışı uyarısı yapıldı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde havanın sabah saatlerinde az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu geçecek. Akşam saatlerinden itibaren yüksek yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak. Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden hafif zaman zaman orta kuvvette esecek.

ÖĞLEDEN SONRA BAŞLIYOR

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarıda ise, “Öğle saatlerinden itibaren, cumartesi akşam saatlerine kadar Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan çevrelerinde aralıklı beklenen yağmur ve sağanak yağışların, zamanla yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir. Bu nedenle meydana gelebilecek ulaşımda akşamalar, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don olayı, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta eksi 4, Erzincan, Erzurum ve Ardahan'da 1, Ağrı'da 2, Iğdır'da 5 derece ölçüldü.

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklık ise Erzincan'da 16, Iğdır'da 21, Ardahan'da 13, Ağrı'da 14, Erzurum'da 9, Kars'ta 11 derece olacak.

Öte yandan bölgede ölçülen en düşük sıcaklık Erzurum Tekman Hacı Ömer Köyünde sıfırın altında 4,1 derece, bölgede ölçülen en yüksek sıcaklık Iğdır Merkez'de 21 derece oldu.

Yorumlar

 • CGÜÇLÜTÜRK 01 Kasım 2019 13:38

  kış geliyor.

  Yanıtla >
  Katılmıyorum Katılıyorum
  • 😥😱😟 01 Kasım 2019 14:17

   Kış yaz haftasonu bayram maaş günü diye diye ömrü tükettik. Öbür dünyamız hayrolur umarım. Allahın emrettiği nice şeyi yapmadık, yasakladığı çok şeyi yaptık. Dilimizi tatlı, nazik tutmadık. Allah affetsin


   Katılmıyorum Katılıyorum

E-bültenimize abone olarak en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.