E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriMetemtur'a belediye dur dedi---

Metemtur'a belediye dur dedi

Metemtur'a belediye dur dedi
16 Kasım 2015 - 17:44 www.borsagundem.com

Bodrum Belediye'si Metemtur 'un projesinin bir kısmını durdurdu

Metemtur Otelcilik'in, Bodrdum'da yürüttüğü gayrimenkul projesinin bir kısmı İmar Kanunu'na aykırılık teşkil ettiği için Bodrum Belediyesi tarafından durduruldu. Belediye, proje dışında fazla imalat olarak ilan ettiği bölümün kapatılması kararını Metemtur 'a tebliğ etti. KAP'a yapılan açıklamada şirket, belediyenin almış olduğu bu karara karşı yüklenici firma A.E.B Turizm'e ihtarname gönderilmesine ve kendilerinden bilgi talep edilmesine, yüklenici firma ile yapılacak görüşmeler sonucunda yürütmeyi durdurma talebi de içeren iptal davası da açabileceklerini belirtti.
 
Metemtur Otelcilik'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
 
Şirketimiz ile A.E.B. Turizm Yatırım A.Ş. arasında imzalanan Ankara 3. Noterliği'nin 19 Kasım 2009 tarihli 17289 yevmiye numaralı Düzenleme Şeklinde Kat Karşılığı İnşaat Yapımı ve Gayrimenkul Satış Vaadi Hasılatı Paylaşım Sözleşmesine konu Muğla İli, Bodrum İlçesi, Eskiçeşme Mahallesi, Asarlık Mevkii, 26 ada, 32 parselde bulunan 25.452,78 m2 arsa üzerinde, yüklenici firma A.E.B. Turizm Yatırım A.Ş. tarafından yapılan ve kat mülkiyeti tapuları alınmış ve satışlarına başlanmış olan gayrimenkuller ile ilgili olarak, 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32. maddesi uygulaması gereğince onaylı projeye aykırılık teşkil eden fazla imalatların kapatılması ile ilgili 13/11/2015 tarihli Bodrum Belediyesi Encümen Kararları tarafımıza tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili olarak, yüklenici firma A.E.B Turizm'e ihtarname gönderilmesine ve kendilerinden bilgi talep edilmesine, yüklenici firma ile yapılacak görüşmeler sonucunda yürütmeyi durdurma talebi de içeren iptal davası da dahil olmak üzere izlenecek yolun belirlenmesine ve gelişmelerden kamuoyunun bilgilendirilmesine karar verilmiştir.
 
Kamuoyuna duyurulur.
 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 4,13
En Yüksek: 4,17
En Düşük: 4,12
Değişim -0,24 %
FK: 0,00
PD / DD: 8,74
İşlem Hacmi 7.885.297
Toplam Adet: 1.906.094
Ağırlıklı Ort.: 4,14
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • murat17 Kasım 2015 00:20

    reality dostum sen hissenin bilançosunu açmış bir güzel incelemiş haklı olarakta yorumunu yapmışsın fakatttttttttttt borsada kimsenin bilmediği fiyatlanmamış beklentilere girenler voleyi vurur, yukarıdaki haberde bir tiyodur aslında.

  • Reality 16 Kasım 2015 23:27

    Şuan hisse defter değeri 0.50 civarı. Borsada spekülatörler şişirip yatırımcıya habire sokmata çalışıyor. Borcu çok yuksek ellerindeki stoklar dahil varlıkları en karlılıkla satıp borçları ödese geriye kalan özsermaye ile hissesi 0.90 etmiyor!