E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizMetallerde karışık seyir izleniyor---

Metallerde karışık seyir izleniyor

Metallerde karışık seyir izleniyor
30 Haziran 2021 - 15:00 www.borsagundem.com

İnfo Yatırım tarafından hazırlanan Londra Metal Borsası ve metallerin teknik analizi bülteninde endüstriyel metaller, emtialar ve hammadde fiyatlamaları inceleniyor.

Londra Metal Borsası haftalık bülteni ile haftalık stok değişimleri ve gelişmeleri yakından inceliyor. Bu gelişmelerin yanı sıra metal emtiaların teknik analizleri şu şekilde:

Haftalık Gelişmeler

ABD Başkanı Joe Biden'ın önümüzdeki sekiz yıl içerisinde USD 1,2 trilyon büyüklüğünde altyapı harcaması yapacağı haberi endüstriyel metalleri genel olarak olumlu etkiledi.

Kovid-19 kaynaklı Delta varyantının küresel ekonomi üzerinde endişeleri yeniden artırması ise emtialar özelinde yatırımcıların temkinli hareket etmesine neden oluyor.

Çin'deki şirketlerin kar büyümesi, artan hammadde fiyatlarının marjları daraltması ile fabrika faaliyetlerine ağırlık vermesi sonucu Mayıs ayında yavaşladı.

ABD tarafında, FED'in beklenenden önce sıkılaşmaya gitme ihtimali ile güçlü doların endüstriyel metal fiyatları üzerinde orta vadede risk oluşturabileceği düşünülmektedir.

Japonya'nın en büyük nikel üreticisi, Çin'deki güçlü elektrikli araç satışlarının desteğiyle, küresel nikel talebinin bu yıl %18 artmasını bekliyor.

Haftalık Stok Değişimleri

Haftalık bazda stok verilerine bakıldığında, endüstriyel metallerin stok değişimlerinde karışık bir tablo karşımıza çıkmaktadır.

Alüminyum stoklarında beklenmeyen artış toplam stok miktarını son yılların en yüksek seviyesine yükseltmiştir.

Bakır stoklarında yaşanan sert düşüş stoklarda bir süredir devam eden azalan trendi teyit etmektedir.

Kurşun stokları ise, haftalık bazda beklenmeyen bir şekilde bir düşüş göstererek, fiyatların yükselişini desteklemiştir.

Son olarak, çinko stoklarındaki yükseliş güçlü bir şekilde devam ederken, önümüzdeki dönemler için arz fazlalığı konusunda riskler oluşturmaktadır.

Raporun teknik analiz kısmı için tıklayınız…

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)