E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriMehmet Osmanoğlu’nun iftirasına adalet şamarı!---

Mehmet Osmanoğlu’nun iftirasına adalet şamarı!

Mehmet Osmanoğlu’nun iftirasına adalet şamarı!
26 Nisan 2021 - 07:50 www.borsagundem.com

SPK’nın usulsüz işlemden cezalandırdığı Piramit Menkul’ün patronu Osmanoğlu ile ‘şahidi’ SPK’nın hakkında suç duyurusunda bulunduğu İnvestAZ GM Yeğenoğlu’nun Borsa Gündem’i karalama girişimi tutmadı. Savcılık iddiaların asılsız olduğunu ortaya çıkardı.

BORSAGUNDEM.COM

Doğru, cesur, tarafsız, güvenilir…

İşte 4 güçlü ifade.

İşte sermaye piyasalarını kendi ihtiraslarına, kirli kazançlarına alet etmek isteyenlerin tezgahlarını bozan dört dörtlük bir tanım.

İşte havadan para kazanmaya, hisseleri manipüle ederek yatırımcıları soymaya alışmış borsacıların önündeki dört büyük engel.

İşte tarifin kaynağı milyonlarca yatırımcının, hissedarın, tasarruf sahibinin gözüyle, diliyle, ‘4 kelimeyle’ Borsa Gündem.

Bu bir günlük değil, gerçekleri yazmakla, oyunları bozmakla, saldırılar karşısında dik durmakla geçen yılların, kuruma kazandırdığı bir marka değeri.

Kimsenin parayla satın almaya gücünün yetmeyeceği kadar kıymetli.

Dün nasıl uykuları kaçırdıysak, bugün de öyleyiz. Haliyle, bazı odakların da hedefindeyiz. 

Borsagundem.com’a yönelik bir karalama girişimi, amacına ulaşamadı. Adalet şamarıyla, iftiracı adrese geri yollandı.

YALANLARLA KARALAMA GİRİŞİMİ TUTMADI

Siyasetten ekonomiye müthiş bir tempo yaşanan Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen, şirketlerden hisselere rüzgarın yönünü değiştiren, vurgunları kamuoyuna taşıyan tokat gibi haberleriyle, bazı isimleri yerinden zıplatan, yüreklere inen Borsagundem.com’a yönelik bir karalama  girişimi, amacına ulaşamadı. Adalet şamarıyla, iftiracı adrese geri yollandı. 

Piramit Menkul Değerler’in patronu Mehmet Osmanoğlu, borsada yaptığı usulsüz işlemlerle ilgili haberlerin önüne geçmek, sindirmek, gözdağı vermek arzusuyla Borsagundem.com ve yöneticileri hakkında uydurma gerekçelerle dolu dilekçeyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Mehmet Osmanoğlu borsa dolandırıcılarıyla iş birliği mi yapıyor

BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI!

“Mehmet Osmanoğlu borsa dolandırıcılarıyla işbirliği mi yapıyor?” başlıklı manşet için yapılan şikayette, söz konusu haberin ‘reklam amacıyla şantaj olarak kullanıldığı’ iddia edildi.

İftira dolu dilekçede dikkat çeken bir başka isim ise İnvestAZ Genel Müdürü Fatih Yeğenoğlu’ydu. Hem de şahit sıfatıyla. Adı sık sık borsada gerçekleştirilen şaibeli ve usulsüz işlemlerle gündeme gelen Piramit Menkul ve patronu Mehmet Osmanoğlu, SPK’nın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Fatih Yeğenoğlu’nu şahit göstermişti. Deyimin tam yeri, ‘bozacının şahidi şıracı.’

Ancak beklenti tutmadı, hayal edilen olmadı!

Evet, klasik, ‘çamur at, izi kalsın’ yöntemiyle iftira atma hevesindeki Mehmet Osmanoğlu, İnvestAZ Yatırım Genel Müdürü Fatih Yeğenoğlu’nu da şahit gösterdi ama internetin cesur, güçlü ve rakipsiz borsa haber portalı karşısında, küçük akılların işbirliği, adalet darbesiyle çöktü.

‘KİRLİ İŞBİRLİĞİ’NE ADALET DARBESİ!

Cumhuriyet Savcılığı yaptığı soruşturmalar neticesinde bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu ortaya çıkardı. Suçlamalar reddedildi. Osmanoğlu’nun Borsagundem.com hakkındaki kasıtlı suçlamaları bir adım öteye geçemedi.

İftiracıların sinsi planı bozuldu.

Karalamayla Borsagundem.com’u yıpratma, susturma çabaları, yüce adaletin kapısında son buldu. Çünkü…

Borsagundem.com’un hiçbir yöneticisi ya da çalışanı, Piramit Menkul’den reklam talebinde bulunmadı.

Tam aksine aracı kurum defalarca mail atarak, reklam için rezervasyon talep etti. Talebinde ısrar etti.  

Evet, klasik, ‘çamur at, izi kalsın’ yöntemiyle iftira atma hevesindeki Mehmet Osmanoğlu, İnvestAZ Yatırım Genel Müdürü Fatih Yeğenoğlu’nu da şahit gösterdi ama internetin cesur, güçlü ve rakipsiz borsa haber portalı karşısında, küçük akılların işbirliği, adalet darbesiyle çöktü.

InvestAZ'nin patronu Guliyev ve 4 yönetici hakkında suç duyurusu

SPK’DAN İNVESTAZ YÖNETİCİLERİ VE GENEL MÜDÜRÜ FATİH YEĞENOĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Mehmet Osmanoğlu’nun şahidi Fatih Yeğenoğlu, ismi Piramit Menkul gibi borsada şaibeli ve usulsüz işlemlerle anılan İnvestAZ Yatırım’ın Genel Müdürü. Yeğenoğlu da hakkında suç duyurusunda bulunulmuş bir isim. Ve sürekli mevzuata aykırı işlemler yapmaları nedeniyle cezalandırılan aracı kurumu yönetiyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 25 Haziran 2020 tarihinde, İnvestAZ Yönetim Kurulu Başkanı Elshan Guliyev, şirketin Genel Müdürü Fatih Yeğenoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Jeyhun Adbullayev, Yönetim Kurulu Üyeleri Ümit Arca ve Hakan Avdan hakkında usulsüz işlemler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

AĞIR CEZADA DOLANDIRICILIK DAVASI

SPK 8 Ağustos 2019 tarihinde müşterilere mevzuatta belirlenenden daha yüksek kaldıraç oranıyla işlem yaptırdığı tespit ettiği InvestAZ’ye 52 bin 98 lira idari para cezası kesti. Yine aynı yıl üç ay içerisinde iki defadan daha fazla bildirim limiti üzerinde nakit ve/veya özkaynak tamamlama yükümlülüğünü yerine getirmeyen müşteriler hakkında borsaya bildirim yapmadığı tespit edilen InvestAZ, 185 bin 766 lira idari para cezasına çarptırıldı. Benzer bir suçlardan 2017 yılında da iki defa ağır para cezasına çarptırılan InvestAZ, usulsüz işlemlere devam ettiği için 2018 yılında yapılan incelemeler sonucunda 5 ayrı usulsüzlükten 130 bin 245 liralık idari para cezasına çarptırıldı. İş adamı Yunus Akgün’ün yaptığı suç duyurusu sonucunda şirket yöneticileri hakkında ağır ceza mahkemesinde dolandırıcılık davası açıldı. Mevzuata aykırılık teşkil ettiği düşünülen konularda aracı kurumdan savunma talep eden SPK, şirkete mevzuata aykırılıktan toplamda 1 milyon 836 bin 538 lira para cezası kesti.

2002 yılında usulsüz işlemleri nedeniyle SPK tarafından para cezasına çarptırılan Piramit Menkul, mevzuata aykırı değerleme raporu nedeniyle de para cezasına çarptırılan nadir aracı kurumlardan biri.

PİRAMİT MENKUL’ÜN BORSA SİCİLİ KABARIK

Mehmet Osmanoğlu’nun patronu olduğu Piramit Menkul Değerler’in de borsa sicili kabarık.

2002 yılında usulsüz işlemleri nedeniyle SPK tarafından para cezasına çarptırılan Piramit Menkul, mevzuata aykırı değerleme raporu nedeniyle de para cezasına çarptırılan nadir aracı kurumlardan biri.

Sermaye Piyasası Kurulu, Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret hisselerinde arz ve talep ve fiyatı hakkında yanıltıcı izlenim uyandırdığı işlemler ile ilgili olarak Piramit Menkul Kıymetler ve Evren Kethüda'ya idari para cezası verdi.

Halka açıldıktan kısa bir süre sonra Turex Turizm (#TUREX) hisselerinde yapılan usulsüzlükler de yapanların yanına kalmadı. Borsagundem.com’un ortaya çıkardığı usulsüzlükler nedeniyle Hakan Dıravacı'ya 16 Nisan 2021 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verildi. SPK bu usulsüz işlemlere aracılık eden Piramit Menkul’e de tarihi bir ceza kesti! SPK’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş. (TUREX) pay piyasasında Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. (Aracı Kurum) aracılığıyla gerçekleştirilen işlemler sebebiyle; 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun “Sermaye piyasası kurumlarının hukuka aykırı faaliyet veya işlemlerinde uygulanacak tedbirler” başlıklı 96'ncı maddesinin 1'inci fıkrasında yer alan hüküm uyarınca, Kurulumuzca alınacak ilave bir karara kadar, Aracı Kurum aracılığıyla yapılacak pay alım – satım işlemlerinde “brüt takas” ve “depo şartı” tedbiri getirilmesine karar verilmiştir" denildi.

Mehmet Osmanoğlu yüzde 56 oranında payla Piramit Menkul Değerler’in en büyük ortağı. Nülüfer Nayır yüzde 22.68 oranında paya sahip. Diğer ortak Nurşen Osmanoğlu’nun pay oranı ise yüzde 11.55.

Piramit Menkul bu işleme nasıl izin verdi?

SPK, Turex işlemleri nedeniyle Piramit Menkul'e tedbir getirdi

Turex’de usulsüz işlem yapan kişi yakalandı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (21)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Elvin21 Mayıs 2021 17:20

  http://kivnews.com/investaz-in-bas-direktorunun-turkiy%c9%99d%c9%99-borsagundem-com-u-qaralama-c%c9%99hdi-bas-tutmadi-arasdirma/

 • Erkam 27 Nisan 2021 00:54

  Yorumları beğenmeyen maaşlı elemanlar tutmuşlar,borsa gündemin duyarlılığını resmi kurumlardanda bekliyoruz.Tekradan tebrik ediyorum

 • sahtekarlara karşı borsa gundem27 Nisan 2021 00:02

  helal olsun borsa gundem her zman tarafsız oldunuz.bir dönem reysaş hissesinde de benzer tepkilerinizi koydunuz.patronların karşısındaki dik duruşunuzu beğeniyorum.devam edin..

 • Erkam26 Nisan 2021 21:38

  Borsa gündem,tarafsız, dürüst,gerçekçi habercilik,başarılarınızın devamını dilerim.👏👏👏👏👏👏

 • FATİH26 Nisan 2021 20:38

  Tebrikler borsa gündem.

 • Spk uyuma26 Nisan 2021 19:56

  Tureks, Kiler, Piramit ve oyak ceza almadı tüm halka arzlar ve borsa bozuldu, böyle adamlara cezayı zamanında vermezsen herkesin piyasası kirlenir

 • Yazıklar olsun 26 Nisan 2021 19:17

  Turexi bozanlar değil mi bunlar, halka arzı mafedenler

 • Yorum26 Nisan 2021 18:42

  Yazmıştım borsa gündemin haberinden sonra davarcıya ceza gelmişti eğer borsa gündem yazmasaydın inanın ceza meza gelmezdi tabi bu borsada bunun gibi 100 tane hisse var patron spekülatör ve aracı kurum üçgeninde iş yapan bunlardan biri olmaz ise bu dümen dönmez

 • Ali Yılmaz26 Nisan 2021 16:54

  helal Sana Borsagündem BU KAN EMİCİLERİN BİRİLERİ BU ŞEKİLDE CEZASINI VERMELİ ZATEN SURATLARINA BAKARSAN NE OLDUKLARINI ANLAŞILIYOR

 • Salim Salim26 Nisan 2021 14:56

  Helal sana borsa gündem

 • Cello26 Nisan 2021 14:18

  Borsa gündem yıllardır bu yüzsüzlerle adalet önünde de hesap sormuştur....kutluyor başaŕılaŕinin devamını diliyorum helal olsun.

 • roket adam26 Nisan 2021 13:25

  ADALET YERİNİ BULMUŞ. CESUR VE DOPRU HABER YAPAN BORSA GÜNDEME ALKIŞLAR 👏👏👏

 • manyak herif26 Nisan 2021 13:08

  BU ALEMİN İMPARATORU DA, KRALI DA BORSA GÜNDEMDİR.HELAL OLSUN.

 • Helal Borsa Gündem26 Nisan 2021 12:22

  Bunların üstünden işlem yapmayın kapatın bankalara geçin bu soytarılara para kazandırmayın dümbük tipliler şunlara bak birde diğerine bak guliyeva oliyeva.

 • Hasan meşe26 Nisan 2021 12:19

  Mehmet kutman a da haber yapın

 • Küçük yatırımcı 26 Nisan 2021 11:26

  Teşekkürler Borsa Gündem

 • Nedim26 Nisan 2021 11:22

  Tebrikler borsa gündem!

 • Osman çolak26 Nisan 2021 09:56

  Helal olsun borsa gündem, kimsenin yapamadını yapıyorsunuz. Sizin ilkeli, dürüst duruşunuz borsa ya güç veriyor.

 • Kral26 Nisan 2021 09:51

  Sektörün kralı borsa gündem

 • Piramit Menkul Kıymetler mağduru26 Nisan 2021 09:41

  Helal olsun borsagündeme bizde ky olarak yanındayız.

 • demir ceyhan26 Nisan 2021 09:31

  Borsagündem'i habercilik anlayışından dolayı kutluyorum.