E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMEB'den 15 bin öğretmen atamasıyla ilgili açıklama!---

MEB'den 15 bin öğretmen atamasıyla ilgili açıklama!

MEB'den 15 bin öğretmen atamasıyla ilgili açıklama!
23 Eylül 2021 - 14:57 www.borsagundem.com

Gelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin yeni öğretmen alımına ilişkin branş bazından kontenjan dağılımının belli olduğunu duyurdu.

2021 Eylül sözleşmeli öğretmenliğe başvuru ve atama duyurusuyla ilgili MEB'den son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlık açıklamasında, 15 bin yeni öğretmen alımına ilişkin branş bazından kontenjan dağılımının belli olduğu bildirildi.

MEB, 15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI İÇİN TAKVİMİ AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimini internet sitesinden yayımladı. Buna göre, ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri, 27 Eylül-8 Ekim'de yapılacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 25 Ekim'de ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 12-27 Kasım'da gerçekleştirilecek.

Karantina uygulaması nedeniyle sözlü sınava katılamayan adayların başvuruları ise 12 Kasım-9 Aralık'ta alınacak ve bu adayların sözlü sınavları 13-17 Aralık'ta düzenlenecek. Sözlü sınav sonuçları 27 Aralık'ta ilan edilecek.

Öğretmen adaylarının atama tercihleri 21-26 Ocak 2022'de alınacak ve atama sonuçları 31 Ocak 2022'de açıklanacak.

Bu takvime göre yapılacak atama işleminde, 2020 ve 2021 KPSS puanları ile başvurular alınacak.

Öte yandan milli sporcuların beden eğitimi alanına sözleşmeli öğretmen olarak atanması için ayrılacak kontenjan, bu atamaya ilişkin alan bazlı kontenjan dağılımı sonrasında belirlenecek ve atama sayısından düşülecek.

MEB açıkladı: Anasınıfında öğrenci Kovid olursa ne olacak?

 

MEB'den flaş uzaktan eğitim kararı!

 

MEB duyurdu! Başvuru süresi uzadı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)