E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMarmaray seferleri sıklaşıyor 8 dakikada bir tren---

Marmaray seferleri sıklaşıyor 8 dakikada bir tren

Marmaray seferleri sıklaşıyor 8 dakikada bir tren
14 Şubat 2020 - 17:33 www.borsagundem.com

Marmaray'daki yoğun talep sebebiyle sefer sayısı artacak. Maltepe-Zeytinburnu arasında 15 yerine 8 dakikada bir tren geçecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TCDD Taşımacılık, Marmaray’da yoğun yolcu talebinin olduğu, zaman zaman vatandaşların trene binmekte zorlandıkları ya da binemedikleri duraklar arasında sefer sayısını ve sıklığını artırmaya hazırlanıyor. İlk hedef, Maltepe-Zeytinburnu arasında sefer sayısının artırılması.

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre, hafta başında yüzde 35 zamla gündeme gelen Marmaray’da, tren sefer sayısının artırılması ön görülüyor. TCDD Taşımacılık, yoğunluğun en fazla olduğu Maltepe-Zeytinburnu hattı arasındaki tren sayısını ve sıklığını artırmaya hazırlanıyor.
Hazırlıkları sürdürülen yeni planlamaya göre, 15 dakika yerine 8 dakikada bir tren gelecek. Kaynaklar, söz konusu teknik çalışmanın tamamlandığını belirtti.

Hazırlıklar yapıldı. Ulaştırma Bakanlığımızın da onayının ardından söz konusu hatta tren sefer sayılarının artırılması için somut adım atılacak. En kısa sürede ön görülen yeni planlama hayata geçirilecek.

 
Marmaray’da, Maltepe-Zeytinburnu arası yolcu talebinin ve mobilizasyonun en yoğun görüldüğü iki nokta. Yolcular, zaman zaman trene binemiyor. İkinci treni beklemek zorunda kalıyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Volkan14 Şubat 2020 22:13

    Yapılan yatırımdan maksimum faydalanmak lazım. Fizibilite yapılırken 2-3 dakikada bir tren seferi deniyor sonra 10-15 dakika oluyor.  Çift tren setleri de kullanılmalı. Çoğu ülkede çift katlı trenler banliyö hattında kullanılıyor böylece 8 vagon ile 13-14 vagon miktarında insan taşınıyor, bu vagonlardan da satın alınmalı.