E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMarket alışverişi yapacaklara saat uyarısı---

Market alışverişi yapacaklara saat uyarısı

Market alışverişi yapacaklara saat uyarısı
02 Nisan 2020 - 15:10 www.borsagundem.com

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini gösteren korona virüs (Kovid-19) salgını süresince tüketicilerin market alışverişlerini daha rahat şekilde gerçekleştirmeleri için uyarıda bulundu

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından önerilen tedbirleri uygulayarak Türkiye'nin dört bir yanındaki üyeleriyle beraber mücadeleye destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Tüm market çalışanlarına maske kullanımını ve 10.00-20.00 saatleri arasında hizmet verilmesini tavsiye eden federasyon yönetimi, halkın en sağlıklı ve verimli şekilde market alışverişlerini gerçekleştirebilmesi için önerilerde bulundu.

Federasyon, 16.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirildiği görülen market alışverişlerinin, hem tüketicilerin ve çalışanların sosyal mesafeyi koruyabilmeleri hem market çalışanlarının devamlı olarak hijyenik ortam yapısını sağlamaları açısından yoğunluğa mahal verilmemesi adına, alışverişlerin sabah saatlerinden itibaren günün farklı saatlerine yayılarak gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

"Alınan önlemlerin en başta geleni sosyal mesafeyi korumak"

Açıklamada görüşlerine yer verilen TPF Başkanı Ömer Düzgün, 81 ildeki yerel marketlerde, korona virüs nedeniyle zor şartlar altında çalışan tüm üyelerinin ve çalışma arkadaşlarının hizmet anlamında bir destan yazdığını belirtti.

Salgın döneminde halkın ve çalışanların sağlığı için bir dizi önlem alarak tavsiyelerde bulunduklarını aktaran Düzgün, şunları kaydetti:

"Son dönemde üyelerimizden aldığımız bilgilere göre, halkımız alışverişlerini 16.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştiriyor. Hepimizin bildiği üzere, bu dönemde alınan önlemlerin en başta geleni sosyal mesafeyi korumaktır. Biz de hem bu önlemi daha yaygın şekilde uygulayabilmek hem de marketlerimizin dezenfektasyon işlemlerinin sürekliliğinin sonuç olarak halkımıza en sağlıklı alışveriş ortamını sağlayabilmek için kendilerine alışverişlerini akşamüstü saatlerinden çok günün farklı saatlerinde gerçekleştirmelerini tavsiye ediyoruz. Bu şekilde her anlamda sosyal mesafemizi koruyabileceğimize ve bu dönemi en kısa sürede atlatarak normal şartlara geri dönebilmeyi umuyoruz." dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • mtu02 Nisan 2020 22:53

  korunma adına alınmış bir kara olduğunu düşünmüyorum. muhtemelen yeni uyum paketinde bu da var

 • Montajdir o02 Nisan 2020 21:06

  Ulan para mı var da alışveriş yapalım sıfırı tükettik

 • Esat02 Nisan 2020 15:59

  Saat kısıtlaması yoğunluk yaratır. Marketlere belli sayıda kişi almaya gidilirse insanlar yoğun dönemleri tercih etmemeye başlar.

 • Bika02 Nisan 2020 15:25

  Alışverişe çıkanlar 65 yaş üzeri olsa, bankalarda emekli maaşı kuyruğu gibi sabah 9'da market kuyruğunda olurlar. Gençler sabah sabah markete gitmez.