E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriMargün Enerji’den dev sektörde stratejik bir yatırım---

Margün Enerji’den dev sektörde stratejik bir yatırım

Margün Enerji’den dev sektörde stratejik bir yatırım
07 Aralık 2021 - 12:18 www.borsagundem.com

Yurt içi ve yurt dışı anahtar teslimi kritik projeleriyle dev sektörün ‘Yıldız’ şirketlerinden Margün Enerji, yenilenebilir enerji alanındaki faaliyetlerini desteklemek amacıyla Enerji Teknoloji Yazılım şirketinin kurulduğunu açıkladı.

BORSAGUNDEM.COM

2 ay önce 'tarih' yazdığı çok başarılı bir halka arza imza atan Borsa İstanbul’un ‘Yıldız’ şirketlerinden Margün Enerji (#MAGEN), yenilenebilir enerji alanındaki faaliyetlerini destekleyecek stratejik bir yatırım yapma kararı aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şenel'in yenilenebilir enerji alanındaki bütünsel yönetim vizyonu çerçevesinde yazılım teknolojileri ve enerji sektörü dijital platformları alanında Enerji Teknoloji Yazılım Anonim Şirketi kuruldu. Şirketin orta vadede enerji yazılımları alanında yerel kaynakları ve nitelikli iş gücünü kullanarak sektöre değer katmasının amaçlandığı belirtildi.

STRATEJİK YATIRIM KAP'TA DUYURULDU

Yurt içi ve yurt dışında anahtar teslimi dev projeleriyle enerji sektörünün önemli aktörleri arasında yer alan Margün Enerji’nin, bugün toplanan Yönetim Kurulu’nda alınan önemli karar, KAP açıklamasıyla duyuruldu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yollanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 07.12.2021 tarihinde (bugün) yapılan toplantısından; Şirketimizin % 100 oranında bağlı ortaklığı olacak şekilde, 10.000.000.- TL sermayeli ENERJİ TEKNOLOJİ YAZILIM A.Ş. ünvanlı yeni bir şirket kurulmasına karar verilmiştir.

Şirketimiz Margün Enerji bünyesinde kurulması planlanan bilişim teknolojileri şirketimiz ile, enerji sektörü özelinde gerek ticari (B2B) gerekse de nihai kullanıcılar (B2C) için dijital çözümler geliştiren girişimlere stratejik yatırım yapma ve iştirak etme kararı alınmıştır. Bu bağlamda özellikle; enerjide dijitalleşme, enerji arz güvenliğinin sağlanması ve sürdürülebilirlik yönetimi odaklı, uçtan uca dijital çözümler ve yapay zeka tabanlı santral geliştirme ve yönetim sistemleri ile enerji depolama sistemlerinde kullanılan optimizasyon ve yönetim yazılımlarına odaklanılması kararlaştırılmıştır. Ayrıca elektrikli şarj istasyonları ve e-mobilite alanında ülkemiz ve çevre pazarlarda yakın dönem faaliyetleri destekleyecek bütünsel yazılım ve diijital çözümlerin geliştirilmesine odaklanılacaktır.

Enerji üretimi alanında mevcut santral kurulumu ve yönetim faaliyetlerimizde uzaktan ölçüm (SCADA, RMS), veri analitiği , talep tahmini ve planlama gibi stratejik karar süreçlerini destekleyecek bu yatırımlarımızın kapsamlı ARGE faaliyetleri ve ÜRGE altyapısı ile yürütülmesi  planlanmaktadır.  Bu kapsamda faaliyet gösterecek şirketimiz ENSOFT  markasını kullanarak önümüzdeki dönemlerde hızla artması beklenen yenilenebilir  enerji yatırımlarında kullanılacak yazılım ve dijital platformların iç kaynaklarımızla geliştirilmesi ve uygulamaya geçirilmesiyle ülke ekonomisine ve enerji sektörüne mutlak değer katacaktır. 

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur."

Margün Enerji’den stratejik hamle

Borsa İstanbul'da gong Margün Enerji için çaldı

Margün Enerji halka arzda tarih yazdı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 9,41
En Yüksek: 9,43
En Düşük: 9,30
Değişim 0,43 %
FK: 5,50
PD / DD: 1,63
İşlem Hacmi 12.397.742
Toplam Adet: 1.323.383
Ağırlıklı Ort.: 9,37
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)