E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMansur Yavaş: Mal varlığımı düzenli açıklayacağım---

Mansur Yavaş: Mal varlığımı düzenli açıklayacağım

Mansur Yavaş: Mal varlığımı düzenli açıklayacağım
16 Şubat 2020 - 18:13 www.borsagundem.com

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mal varlığındaki değişimleri düzenli olarak kamuoyuyla paylaşacağını duyurdu. Yavaş, her an hesap verebilir olmayı öncelediklerini söyledi.

Göreve başladığı ilk günden itibaren şeffaf belediyecilik vurgusu yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mal varlığındaki değişimleri de düzenli olarak kamuoyuyla paylaşacağını duyurdu.

Yavaş, ‘Demokratik Yönetişim' anlayışını tesis etmek; Belediyeyi şeffaflaştırmak, katılımcılığı arttırmak istediklerini ve topluma her an hesap verebilir olmayı öncelediklerini söyledi.

ŞEFFAF OLMAMIZ GEREK
2020 yılından itibaren, sosyal yardım ve hizmetlere ilişkin ölçütler ve yararlananların sayılarını, iç ve dış denetim raporlarını, stratejik plan ve bütçe gibi mali performansa ilişkin bilgilerle birlikte kişisel mal varlığındaki değişimleri düzenli olarak kamuoyuyla paylaşacağını söyleyen Yavaş, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyelerinin yönetimleri çok büyük miktarlarda bütçeleri idare ederler. Bu bütçeyi bazen dinozorlara, gereksiz kapılara, saat kulelerine veya kimsenin kullanmadığı spor tesislerine harcayabilirler. Oysaki belediye yönetimleri şehir halkına ait olan paraları harcarlar. Dolayısıyla bu bütçelerin nasıl kullanılacağı konusunda şehrin bireysel ve kurumsal hemşehrilerinin söz hakkı olmalıdır.”

TAAHÜTNAME İMZALAMIŞTI

Yavaş 31 Mart seçimleri öncesinde, ‘Şeffaflık Taahhütnamesi’ imzalamıştı. Taahhütnamenin ilk maddesinde, “Belediye başkanı olarak birinci derece akrabalarımı da içeren mal varlığı bildirimlerimin yıllık olarak ilan edilmesini sağlayacağım” ifadesi yer alıyor.

Yavaş'ın 2 Mart 2019'da açıkladığı mal varlığı şöyle:

Beypazarı İnözü mevkiinde bağ evi (2171 m2), Beypazarı ilçesi Akyazı mevkiinde arsa (600 m2), Beypazarı ilçesi Başağaç mahallesinde hisseli arsa (3907/5007 m2)(Kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapılmış olup henüz inşaat başlamamıştır), Beypazarı ilçesi Başağaç mahallesinde hisseli arsa (2855/7305 m2), Nursen Yavaş ile müşterek Çankaya ilçesinde daire, 240 bin TL nakit. Deniz Ayhan / Sözcü 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • BİR DOST17 Şubat 2020 11:18

  Mal varlığını açıklamak yolsuzluk yapmayacağın anlamına mı geliyor, ekürün İmamova bak başkanlığı döneminde mal varlığını katlamış, hem de başkanken bence etik olmayan mütahitlik yaparak, arsa alarak. 

 • emre2717 Şubat 2020 01:44

  Sinan aygünden istediģn 25 milyona ne oldu ? Onu acıklasan. Yada tehtid ile istedigin parayı acıkla

 • KEMAL YILANKIRKAR16 Şubat 2020 21:43

  mal varlığı veya servet su gibi bir anda akar gidebilen bir emtiadır.nereden bileceğiz birilerinin üzerine akmayacağına .

 • reis16 Şubat 2020 20:15

  helal sana . diğerleri gibi mal varlığın, milli güvenlik sorunu olmasın da.

 • Ali16 Şubat 2020 20:12

  Akraba ve arkadaşlarınınkini de açıkla da bir anlamı olsun. Nereden bilelim, akrabana yedirmediğini.

 • Bika16 Şubat 2020 18:41

  Siyasetçilerin çocukları serveti  genç yaşta yapıyor ve babasından fazla oluyor, ne hikmetse !