E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemLavrov: Afganistan'a bir saldırı düşünmüyoruz---

Lavrov: Afganistan'a bir saldırı düşünmüyoruz

Lavrov: Afganistan'a bir saldırı düşünmüyoruz
21 Temmuz 2021 - 19:18 www.borsagundem.com

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Afganistan’a asker yerleştirme veya bu ülkenin topraklarındaki teröristlere nokta vuruşu yapma olasılığını düşünmediğini belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus medyasına açıklamasında, Rusya’nın terör tehdidinin artması nedeniyle Afganistan’a asker yerleştirme veya teröristlere nokta vuruşu yapma olasılığını değerlendirip değerlendirmediği sorusuna, “Kimse Afganistan topraklarına herhangi bir nokta vuruşunu değerlendirmiyor, kimse Afganistan’a askeri müdahaleyi düşünmüyor. Bizi Amerikalılarla veya Sovyetler döneminde yaşadığımız deneyimle karıştırıyorsunuz” dedi.

Rusya toplumunda, sınır güvenliğinin sağlanması ve diğer tüm ülkelerin güvenliğinin ulusal ideoloji kapsamında iç anlaşmalarıyla sağlanması için koşulların yaratılması gerektiği yönünde güçlü bir görüşün oluştuğunu dile getiren Lavrov, “Müttefiklerimiz Tacikistan ve Kırgızistan karşısında yükümlülüklerimiz var. Kolektif Güvenlik Anlaşması’na uygun olarak bu yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü üyelerinden herhangi birine saldırı durumunda, bu saldırganlığı bastırmak için gereken tedbirlerle ilgili acil görüşmeler yapılıyor” ifadesini kullandı.

Lavrov daha önce Afganistan’da müzakere sürecinde ilerlemenin sağlanmaması ve çatışmaların yeniden başlamasının IŞİD için uygun koşullar yarattığını dile getirmişti.

IMF küresel büyüme tahminini açıkladı

Erdoğan anlattı: Macron ve Miçotakis’in ikiyüzlülüğü

İngiltere ve Fransa’dan 54 milyon sterlinlik anlaşma

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)