E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıKurlarda sıkışık seyir sürüyor---

Kurlarda sıkışık seyir sürüyor

Kurlarda sıkışık seyir sürüyor
19 Temmuz 2021 - 09:11 www.borsagundem.com

Kurlarda yatay seyir sürerken, piyasalar bayram tatili nedeniyle bugün yarım gün işlem görecek olup, haftanın kalanında ise kapalı olacak.

Dolar/TL, haftaya dar bantta yatay seyirle başladı. Geçen hafta 8.48 seviyelerine kadar inen ve ardından 8,50'nin üzerinde dengelenen kur, bu sabah 8,51 - 8,55 bandında işlem görüyor.

Dolar/TL yaklaşık 3 haftadır 8,55-8,75 bandında işlem gördü. Kurda 8.88 seviyesindeki tarihi zirvesinin altında sınırlı kazançlar da yaklaşık üç haftadır devam ediyor. Analistler teknik açıdan 8,55 - 8,60 - 8,66'yı direnç seviyeleri, geri çekilmelerde ise 8,45 - 8,40'ı ise destek seviyeleri olarak izliyor.

TCMB'nin politika faizinin önümüzdeki bir ay boyunca yüzde 19'da kalacağının anlaşılması endişeleri azaltsa da, önümüzdeki aylarda erken bir indirim olabileceğine yönelik endişeler sürüyor.

Piyasalarda bugün saat 14.00’de TCMB'nin erkene aldığı PPK özetleri takip edilecek. 28 Temmuz'da açıklanacak PPK özetlerini TCMB bugüne aldı.

TCMB gündemi açısından takip edilecek bir sonraki gelişme ise ayın son gününde gerçekleşecek yılın üçüncü enflasyon raporu olacak.

Piyasanın yılsonu enflasyon beklentisi yüzde 15 üzerine çıkarken, TCMB'nin tahmini yüzde 12,2 seviyesinde bulunuyor. Bankacılar TCMB'den PPK öncesi belirgin yukarı revizyon bekliyorlardı. Ancak PPK'da buna yönelik bir sinyal olmaması piyasayı şaşırttı.

Tüketici enflasyonu yüzde 17.53 ile Mayıs 2019'dan bu yana en yüksek düzeye çıkarken, son verinin ardından ekonomistler yılsonu enflasyon beklentilerindeki düşüşleri azaltma eğilimini belirginleştirdiler. TÜFE ile ÜFE arasındaki farkın 25 puanın üzerine çıkması, enerji fiyat zamları ve kuvvetli büyüme TÜFE üzerindeki yukarı riskleri belirgin hale getirdi.

Bakanlıktan, kripto para şirketlerine yeni düzenleme

 

Yabancıların en fazla yöneldiği hisse senetleri

 

Günün önemli şirket haberleri 19/07/2021

 

Kaplamin ve Selçuk Gıda sorusu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)