E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıKüresel risk iştahında kısmi zayıflama görülüyor---

Küresel risk iştahında kısmi zayıflama görülüyor

Küresel risk iştahında kısmi zayıflama görülüyor
08 Eylül 2021 - 09:19 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende, BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın hafif satıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Delta varyantı nedeniyle vaka sayılarındaki yaşanan artışın ekonomik toparlanmayı sekteye uğratabileceğine ilişkin endişeler ve küresel çapta gözlenen enflasyonist ortam aşağı yönlü risk unsurları olarak takip ediliyor. Küresel risk iştahı dün bir miktar zayıflama kaydederken, yurt içi piyasalarda da satış baskısı artış kaydetti. Ekonomik veri akışları ve salgın kaynaklı gelişmeler risk iştahı ve fiyatlamalar üzerinde belirleyici olmaya devam edecektir.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler 

17:00 ABD – İş İmkanları ve Personel Değişimi Önem: Orta 

21:00 ABD – Bej Kitap Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Haftaya toparlanma eğilimi ile başlayan küresel hisse piyasalarında gündemdeki mevcut endişelerin etkisiyle dün zayıf bir fiyatlama etkili oldu. Yurt dışındaki zayıflama ve TL’deki değer kayıplarının etkisiyle BIST-100 Endeksi satıcılı bir seyir kaydetti ve endeks günü %1,35’lik düşüşle 1.454,74 puandan tamamladı. ABD borsaları dün günü karışık kapanışlarla tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri yataya yakın bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 8,33 – 8,34 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 8,34’lü seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

BIST 100’de dün bahsettiğimiz 1.470 seviyesinden geçen yükselen trendin altına sarkılması ile birlikte teknik baskının şiddetlendiğini gördük. Hatırlanacak olursa dünkü yorumumuzda son günlerde teknik göstergelerde özellikle alt periyotlarda zayıflamanın ve negatif uyumsuzlukların dikkat çektiğini belirterek 1.470 altında satışların sertleşebileceğinden bahsetmiştik. Endekste gelen satışların ardından kapanış 22 günlük ortalamanın hemen üzerinde günün dip seviyesi de olan 1.455 civarından gerçekleşti. Bugün dünkü kapanış seviyesinin altına sarkılması durumunda 200 günlük ortalamanın bulunduğu 1.439 ve devamında 27 Temmuz’dan itibaren devam eden yükselen trendin düzeltmesinde %38,2 seviyesinin bulunduğu 1.430 aralığı takip edeceğimiz önemli bir destek bölgesi olacaktır.

Günün önemli şirket haberleri 08/09/2021

Yabancılar hangi hisselerde işlem yapıyor

Viking Kağıt ve Döktaş sorusu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)