E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKritik görüşme 5 yıl sonra tekrar başladı ---

Kritik görüşme 5 yıl sonra tekrar başladı

Kritik görüşme 5 yıl sonra tekrar başladı
25 Ocak 2021 - 12:16 www.borsagundem.com

Türk ve Yunan heyetleri arasındaki istikşafi görüşmeler 5 yıl sonra bugün İstanbul’da yapıldı. Mevcut durum ve son gelişmeler ile geleceğe yönelik bu konularda atılabilecek adımlar ele alındı.

Türkiye-Yunanistan arasında 5 yıl aradan sonra 'istikşafi görüşmeler' bugün İstanbul'da yapıldı. Türk ve Yunan tarafları arasında en son toplantı 1 Mart 2016 yılında Atina'da olmuştu.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirilen görüşmelere Türkiye'yi temsilen Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler-Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdür Yardımcısı Barış Kalkavan katılırken, Yunanistan'ı emekli Büyükelçi Pavlos Apostolidis, Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Büyükelçi Aleksandros Kuyu ve Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri'nin Özel Kalem Müdürü İfigeniya Kanara temsil etti.

SON GELİŞMELER ELE ALINDI

Görüşmede, daha önce yapılan 60 turda ele alınan konular değerlendirilerek, mevcut durum ve son gelişmeler ile geleceğe yönelik bu konularda atılabilecek adımlar ele alındı.

Taraflar, istikşafi görüşmelerin 61. turunda, bir sonraki görüşmenin Atina'da yapılması konusunda mutabık kaldı.

Merkez Bankası'ndan 37 milyar TL

 

Erdoğan'dan esnafa müjde

 

Enerji sektöründe dibe vuran hisseler

 

Altın yeni haftaya temkinli başladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Can3525 Ocak 2021 19:21

    Hayırlısı olsun. 2 komşu ülke dost kalabilmek adına karşılıklı ülke çıkarlarını gözeterek bu fırsatı değerlendirmeli. 2021 yılı için güzel bir başlangıç olur inşallah. CDS Puanınızın 200 seviyelerine dusmesine de katkısı olur olinsallah.