E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKoca: Sağlık çalışanları yarından itibaren aşı olacak---

Koca: Sağlık çalışanları yarından itibaren aşı olacak

Koca: Sağlık çalışanları yarından itibaren aşı olacak
13 Ocak 2021 - 19:15 www.borsagundem.com

Sağlık Bakanı Koca başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Koca açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Aşı konusu ve salgındaki son gelişmelerin ele alındığı toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameraların karşısına geçerek basın toplantısı gerçekleştirdi.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumumuz 14 gün sürecek güvenlik süreçlerine başlamıştı. Bugün itibarıyla testler tamamlandı. Ülkemize gelen her aşı için bu güvenlik testleri rutin olarak yapılmaktadır.

Aşının yeterince güvenli olduğu anlaşılmış ve acil kullanım onayı için süreç başlamıştı. Akşam saatlerinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz aşı için acil kullanım onayı vermiştir.

Öncü olarak ilk aşıyı kendimin yaptıracağını sizlere daha önce de ilan etmiştim. Birazdan huzurlarınızda Bilim Kurulu üyelerimizden hastalığı geçirmemiş ya da gönüllü olarak aşılanmamış olanlar ile birlikte ilk aşıyı olacağız.

Yarından itibaren tüm Türkiye'de sağlık çalışanlarımızın aşılarına başlanacaktır. Vatandaşlarımız aşılama seyrini web sitesinden canlı olarak takip edebileceklerdir.

Aşıların üzerinde bulunan kare kod sistemiyle adına tahsis edilen kişiden başkaya aşılamak mümkün değildir. Tedarik planına uygun şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacaklar, randevu alarak aşılamaya gidecektir.

Aşı çalışmalarında vatandaşlarımızı motive edecek devlet büyüklerimizin aşılanması için Bilim Kurulumuz yararlı buldu.

Bugün bizi 1 yıl boyunca yıpratan, her hanemize temas eden küresel bir salgının yıkıcı etkisine karşı başlatığımız bir gündür.

Bu önemli günün hepimizin sağlığı ve toplumuzun huzuru için aşılama programına destek olmanızı rica ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Şimdi Bilim Kurulu üyelerimizle birlikte Ankara Şehir Hastanemize hemen geçerek aşı programımızı başlatacağız.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca canlı yayında aşı oldu

Çin aşısı için acil kullanım onayı verildi!

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Brkhkn 14 Ocak 2021 08:28

    Bakan Bey siz uğraşın durun. Niyeti bozuk insanlar ben olmam da olmam derler. 1 delil 40 alimi ikna ederde, 40 alim 40 delille 1 cahili ikna edemez. İnsan var oldu olalı, hangi konu olursa olsun muhalif kalan, bozguncu olan, yapılırsa iyilik, yapılmazsa sonuçları kötülük olan uygulamaları reddeden kayıp akıllılar mevcuttu. Maalesef 2021 yılında hala aşı olmam da olmam diye ortaya düşen, kendini değerli sanan boşluklar mevcut. İnsana zarar vermek isteseler ağrı kesici nin içine, Ekmeğe, suya karıştıramazlar sanki...

  • Haha13 Ocak 2021 21:00

    Duyan asi olmaya gider simdi :)))

  • mustafa13 Ocak 2021 19:25

    yapamayacağınız oyun yok biliyoruz sizi tanıyanlar olarak merak etme. istersen iç aşıyı buldunuz tine yol kendinize...