E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKısa çalışma ödeneğinde süre uzatımı kararı Resmi Gazete'de---

Kısa çalışma ödeneğinde süre uzatımı kararı Resmi Gazete'de

Kısa çalışma ödeneğinde süre uzatımı kararı Resmi Gazete'de
30 Haziran 2020 - 05:07 www.borsagundem.com

Kovid-19 salgını nedeniyle kısa çalışma ödeneği süresinin 1 ay uzatılmasıyla ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada duyurduğu kısa çalışma ödeneği ile ilgili yeni karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma ödeneği süresi bir ay uzatıldı.

Resmi Gazete'de yer alan karar şöyle:

4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu'nun ek 2'nci maddesi ile geçici 23'üncü maddesinde belirtilen esaslar çerçevesinde Kovid-19 nedeniyle 30 Haziran 2020 tarihine kadar kısa çalışma başvurusunda bulunmuş olan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi, yeni bir başvuru ve uygunluk tespiti yapılmasına gerek bulunmaksızın daha önce kısa çalışmadan yararlanan aynı işçiler için ve aynı şartları aşmamak kaydıyla bu kararın yayımlanma tarihi öncesinde kısa çalışma uygulaması biten iş yerleri bakımından 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren, bu kararın yayımlandığı tarihte kısa çalışma uygulaması devam eden iş yerleri bakımından ise kısa çalışma bitiş tarihinden başlamak üzere bir ay uzatıldı.

Kovid-19 nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle yapılan ödemeler, başlangıçta belirlenen işsizlik ödeneği süresinden düşülmeyecek.

Erdoğan: Kısa çalışma ödeneği bir ay uzatıldı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)