E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu: Sokak kabadayısı diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez---

Kılıçdaroğlu: Sokak kabadayısı diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez

Kılıçdaroğlu: Sokak kabadayısı diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez
15 Ocak 2019 - 14:43 www.borsagundem.com

Ankara'daki aday tanıtım toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Trump'ın attığı tweet ile ilgili ''Buradan açık ve net söylüyorum, bir sokak kabadayısının diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez'' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Congresium'da düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

100. yılında inşallah 2023'te Sayın Mansur Yavaş Ankara'yı yönetecektir. Ankara'da bir beton ormanıyla karşı karşıyayız. Ama bunu değiştireceğiz. Bunu kimle değiştireceğiz. Bir kişinin gücü ve iradesiyle değiştireceğiz. O kişi ve arkadaşları Ankara'yı çağdaş hale getirecek.

Ankara'nın kaderini değiştireceğiz. 21. yüzyılın en görkemli başkentlerinden biri olacak Ankara. Hiçkimsenin işine son verilmeyecek. Çalışanların güvencesi Mansur Yavaş olacak. Harcanan paranın hesabını vermek bizim görevimiz. Mansur Yavaş da harcadığı her kurşun hesabını Ankaralılara ve millete verecek. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. İnsanlarımızı seviyoruz ve sorunlarının çözümü için her türlü çabayı göstereceğiz.

Trump'ın attığı  tweet... ‘Türkiye'yi ekonomik olarak mahvederiz’ diyor. Bekledim ki en sert tepki iktidar kanadından gelsin. Ama gelmedi. Buradan açık ve net söylüyorum, bir sokak kabadayısının diliyle Türkiye'yi kimse tehdit edemez. Kimse  şunu unutmasın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti egemen güçlerin lütfüyle kurulan bir devlet değildir.

TANK PALET FABRİKASI TEPKİSİ

Her şeyi sattılar. Şimdi sıra askeri fabrikaları satmaya geldi. Sakarya'da 1975 yılında kurulan Tank Paket Fabrikası satılıyor.  Askeri fabrika yahu. 20 milyar dolarlık askeri fabrika.

Şimdi 9 soru soruyorum. Özelleştirme işlemleri için komisyon değer tespiti yapmış mıdır? Komisyon değer tespiti yaptıysa bu değer kaç lira? Fabrikanın özelleştirme işlemleri için ihale komisyonu oluşturuldu mu? İhale yapıldı mı, ne zaman ve nerede? hangi usule göre yapıldı? İhaleye kaç firma teklif verdi, verilen teklifler nelerdir? İhaleyi alan şirkete üretim ve satış garantisi verilmiş midir? Fabrikada çalışan askeri personel özelleştirmeden sonra çalışmaya devam edecek mi? Devam edeceklerse askerlerimiz ihaleyi alan Katar firmasının emrinde mi çalışacaktır. Tank palet yapacak BMC şirketinin yüzde 49.9'u Katarlılara kaça satıldı? Bu özelleştirmede bir ihale yapılmadıysa sebebi nedir?

YSK'ya güvenmiyorsanız seçimlere girmeyin diyorlar. Biz halkımıza güveniyoruz. Biz sandık ittifakı yapacağız her partiden vatandaşlarımız oy verecek. Bizim belediye başkanlarımız kimseyi ötekileştirmeyecek. Pozitif ayrımcılığı gecekondu bölgelerinden başlatacaklar.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALAATTİN CAMGÖZ15 Ocak 2019 16:19

    kılıçtaroğlu işin güçün lak lak....lütfen bizlere elle tutulur projeler sun.konuşmalarına bazen izliyorum hep ümitsizlik ve hep halkı sokağa dökme ve millet bir birine kırdırtma hareketi.milleti aptal mı sandın.ülkeyi bir ırak bir suriye yapmak istiyorsun.eğer kaosu çok seviyor isen git siyasetini o ülkelerde yap.