E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu: Gizli kapaklı bir görüşme değil, ilk kez de yapılmıyor---

Kılıçdaroğlu: Gizli kapaklı bir görüşme değil, ilk kez de yapılmıyor

Kılıçdaroğlu: Gizli kapaklı bir görüşme değil, ilk kez de yapılmıyor
25 Eylül 2019 - 14:57 www.borsagundem.com

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefetin IMF'yle görüşmesiyle ilgili olarak, "IMF sadece bakan ve bürokratlarla değil sivil toplum örgütleri ve akademik dünya ile görüşüyor. Gizli kapaklı bir görüşme değil, ilk kez de yapılmıyor" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

CHP'li Faik Öztrak ile İYİ Partili Durmuş Yılmaz'ın IMF heyetiyle görüşme yapmasına yönelik eleştirilere değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

"IMF heyeti ne zaman Türkiye'ye geliyorsa sadece bakan ve bürokratlarla değil sivil toplum örgütleri ve akademik dünya ile görüşüyor. Gizli kapaklı bir görüşme değil, ilk kez de yapılmıyor. Hemen hemen her gelişlerinde yapılıyor. Üstü kapalı bir görüşme olarak sunuluyor. Kamuoyuna yansıması IMF ile iktidar arasındaki görüşmelerin üstünün kapatılmasına yönelik. Davet eden kim? Siz davet ettiniz. STK'larla da görüşüyorlar. Yeni bir olay değil."

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"ERDOĞAN BİR DAHA SEÇİLEMEYECEK"

(İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamaları) Akşener'in düşüncelerine katılıyoruz. Türkiye'nin tek adam rejiminden kurtulması lazım. Türkiye ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya. Dünyada itibarı sıfırlanan bir Türkiye var. Güçlerin bir kişinin elinde toplanan bir Türkiye var. Bırakın partileri bu ülkede huzur isteyen herkes bu düzenden rahatsız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hiçbir yarar getirmedi. Türkiye bunu denedi, yaşadı ve gördü, bundan kurtulması lazım. 
(31 Mart seçimleri soruşturmaları) İstanbul seçimleri YSK tarafından siyasal baskının talepleri neticesinde yenilendi. O dönemde yapılan siyasal iktidar 'Acaba ben İstanbul'u nasıl vermem, ranttan 17 yıldır besleniyorum, nasıl sürdürürüm' dedi. Ama İstanbullular buna izin vermedi. Sayın Ekrem İmamoğlu her kuruşun hesabını veren bir belediye başkanı olacak, biz de takipçisi olacağız.

Seçimin birinci etabını tamamladık. Yerel yönetimlerde özellikle Millet İttifakı önemli bir başarı elde etti. Sıra geldi ikinci etaba. Cumhurbaşkanlığı seçimleri. Biz her an seçim olacakmış gibi çalışıyoruz zaten. Demokrasi, düşünce özgürlüğü, yargı bağımsızlığı gibi ortak paydamız var, bu payda çerçevesinde hep birlikte hareket ederiz. Her siyasi partinin farklı görüşleri olabilir ama belli konularda birlikte hareket ediyoruz. Bu birliğin Türkiye için yararı var. 

(Cumhurbaşkanlığı seçimleri) Erdoğan bir daha seçilemeyecek. Yeter artık milletin yakasından düşmesi lazım. Enflasyon var, mutfakta yangın var, hangi yüzle milletin karşısına çıkıp 'bana oy verin' diyecek? Harcanan paraların hesabını veriyorlar mı? 

(Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki tutuklama kararı) Dünyaya 'Türkiye'de adalet var' diyoruz. Buna kim inanır? Tahliye edilmesi gerekirken hakimler devreye giriyor ve tutuklu kalıyor. Türkiye'de keyfi bir yönetimin olduğu, adaletin bir kişinin dudakları arasından çıkacak sözlere kaldığını gösteriyor. Sen kimsin? Hakim mi savcı mı? O çok iyi biliyor bunu söylediği zaman hakimlerin gereğini yapacak.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • AHMET ÖZBİR25 Eylül 2019 23:10

  REİS keşke 60-70 yıl önce devlet başkanı olsaydı SÜPER T.C. DEVLETİ kâinatı sallasaydı. Ancak senin gibilere bir aylık bu devletin yönetimi verilsin KÜRESEL PATATES nasıl olunuverilirmiş gösteriliverilsin. İşte son örnek FAİZCİ, SÖMÜRGECİ IMF'yle gizlice görüşüyorlar, sebep REİS'im IMF'yi şutladı, CHP de "Bizim iktidar olmamız durumunda SİZİNLE OLACAĞIZ, FAİZ'İN KRALINI size sunacağız, YAŞASIN IMF diyeceğiz!" mi dediler merak ediyorum.

 • BİR DOST25 Eylül 2019 20:03

  Görüşmenin ilk olmadığı kesin de ortaya çıkması ilk. ABD'nin dolar operasyonunda beraber hareket etmenizden, Merkez bankasının verileri herkese açık ve verileri ortadayken merkez bankasında para kalmadı diye manüpülasyon yapmaya çalışmanızdan zaten onlarla yakın ilişkide olduğunuz ortadaydı.  

 • ahmet25 Eylül 2019 16:55

  peki gorusme gizli degilse neden kimseler haber verilmeden hotellerde oluyor.madem oyle parti catısı altında yapsaydın gorusmeyi.ayrıca imf heyeti bilgi vermek zorundadır.bir diger husus ulkenin ana muhafelet partisi iki tane memura ayagına gidecek kadar dusurmeyin.yazık sizlere.

 • realist25 Eylül 2019 16:12

  Kılıçdaroğlu veya bir başkasının İMF yetkilileri ile görüşmenin ne kötülüğü var bunu anlamış değilim. Türkiye İMF nin kuruluşundan beri üyesidir ve her sene yüklü miktarda üyelik aidatı ödemektedir. İMF  şeytan ise neden üyelikten çıkmıyoruz.