E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu: 3.5 milyon daha Suriyeli gelecek---

Kılıçdaroğlu: 3.5 milyon daha Suriyeli gelecek

Kılıçdaroğlu: 3.5 milyon daha Suriyeli gelecek
05 Eylül 2019 - 15:32 www.borsagundem.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’den 3,5 milyona yakın insanın daha Türkiye’ye geleceğini savunarak, “Suriye politikası başından beri yanlıştı. Hala yanlıştır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin Eskişehir ve ilçelerinde kazandığı belediyelere teşekkür ziyaretlerine çıktı. Ankara’dan karayoluyla ilk olarak Alpu ilçesine gelen Kılıçdaroğlu’nu Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller ve partililer karşıladı. Belediye binası önünde kendisini bekleyenlerle tokalaşarak sohbet eden Kılıçdaroğlu, ardından belediye başkanlığı makamına çıktı.

Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller, Kılıçdaroğlu’na lüle taşından yapılmış bir pipo hediye etti. Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu daha sonra hizmet binası önünde toplanan halka hitap etti. Siyasette yeni bir sayfa açtıklarını ve kavga istemediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Siyasette yeni bir sayfa açtık. Siyasette gerginlik, kavga istemiyoruz. Türkiye bir ateş çemberinin içinde, ülkenin adam gibi yönetilmesini istiyoruz. Kavgasız bir yönetim, bakın Cumhuriyeti kuranlar Cumhuriyeti kurduklarında şunu söylemişlerdir; Gazi Mustafa Kemal’in sözüdür ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’ Yani hiç kimse Cumhuriyette benim sahibim yoktur demesin. Alpu’da yaşayan bütün vatandaşlarımız da şunu rahatlıkla söyleyebilirler; ‘Ben Gürbüz Güller başkana oy vermedim ama o benim başkanımdır. Hiç kimse arasında ayrım yapmayacak. Herkese eşit hizmet götürecektir.’ Ben belediye başkanlarımızdan bir şey daha istedim. Harcadığınız her kuruşun hesabını vereceksiniz” dedi.

"TÜRKİYE SAVRULUYOR"

Türkiye’nin iyi yönetilmediğini savunarak hükümetin politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, ülkede hiçbir çocuğun yatağına aç girmemesi gerektiğini kaydederek, şöyle devam etti:
“Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor. Türkiye’de ekonomik kriz var, faturasını vatandaş, gariban, emekli, işçi esnaf ödüyor. ‘Köprü ve yol yapıyoruz’ diyorlar, ihaleyi verdiler, dolar garantisi verdiler. Niye onları Türk lirasına çevirmiyorsun? Hep sırtı kalınlar mı kazanacak bu ülkede? Bu ülkede işçi, emekli, çiftçi, esnaf kazanmayacak mı? Ben bunun mücadelesini veriyorum. Sırtı kalınlara karşı vatandaşın alın terinden yanayım. Siyasetimizin ana omurgası da budur. Allah rızası için ya bu ülkede bir çocuk yatağa aç girer mi? Bir çocuk aç giriyorsa, o zaman bizim siyasetimizde sorun var demektir. Bunun mücadelesini veriyorum."

Anayasa'da Ekonomik ve Sosyal Konsey'in olduğunu ve 3 ayda bir toplanması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Ekonomik Sosyal Konsey var. İçinde esnaf, sendikacı, sanayici, Odalar Borsalar Birliği de var, hepsi var. Üç ayda bir toplanması lazım. Neye göre, Anayasa’ya göre, Anayasa da askıda. En son ne zaman toplanmış, 5 Şubat 2009 yılında. Şimdi 2019, hani 3 ayda bir toplanacaktı. Niçin dert dinlemek istemiyor beyler" diye konuştu.

"3,5 MİLYON SURİYELİ DAHA GELECEK"

Hükümetin dış politikalarını da eleştiren Kılıçdaroğlu, 3-3,5 milyon Suriyelinin daha Türkiye’ye geleceğini öne sürdü. İdlib yerine yanlışlıkla Afrin kelimesini kullandığı belirtilen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Suriyelilere belki içinizde kızanlarınız var. Boşuna kızıyorsunuz, Suriyelilere neden kızıyorsunuz? Onlara kızmaya hakkınız yok, kızacağınız adam belli, Suriyelileri buraya kim getirdi. Suriyelileri buraya getirene kızacaksınız. Onun politikalarına kızacaksınız. O adam savaş çıkmış, savaştan kaçıp gelmiş Türkiye’ye. Gitsinler kendi ülkelerine ama barışın olması lazım. Suriye politikası başından beri yanlıştı. Hala yanlıştır, şimdi Afrin’de sorun çıktı, göreceksiniz 3-3,5 milyon Suriyeli daha gelecek böyle giderse. Nasıl oluyor bu ya? Bu nasıl bir dış politika. İstemiyoruz doğru ama bu politikayı hayata geçiren kişiyi önce ‘ben istemiyorum’ diyeceksiniz. Bir şey daha söyleyeyim, Orta Doğu’da savaş oluyor, kim birbirini öldürüyor. Müslümanlar öldürüyor. O saldırıyor Allah Allah diye, öteki de saldırıyor bu tarafa Allah Allah diye. Bir tarafta Amerika, bir tarafta Rusya. Amerika diyor ki ‘meraklanma ben silah vereyim’. Öbür tarafta Rusya, ‘beyler meraklanmayın yeni silahlarımız çıktı, size vereyim, buyurun siz birbirinizi öldürün ben aradan köşeyi döneyim’ diyor. Bu politikayı görmeden bir devlet yönetimi olmaz arkadaşlar. Bunu görmeyenler devleti sağlıklı yönetmezler. Devleti yönetmek başka bir şey. Gazi Mustafa Kemal neden demiş ‘yurtta barış, cihanda barış’ kavgasız bir Türkiye istemiş. Bütün komşularla barış içinde yaşayalım demiş. Şimdi komşumuz kalmadı. Bıraktık Suriye’yi Mısır ile kavga ediyoruz. Ya Mısır ile niye kavga ediyorsun. Neyimiz var Mısırla? Bütün bunların demokratik standartlar içinde düzelmesi lazım. Sizler önümüzdeki süreçte ortaya çıkacak bir seçimde gideceksiniz sandığa, hakkı olana, doğruları söylene, adaletten, hukuktan, emekliden, işçiden yana olana oy kullanacaksınız. Ben sizden bunu istiyorum, başka bir şey istemiyorum.

Kılıçdaroğlu beraberindeki milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla birlikte, Alpu ilçesinden sonra Eskişehir kent merkezine geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kapıları açmak zorunda kalırız

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (17)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Huseyin TS06 Eylül 2019 06:37

  Suriyeliler Devletin basina bela oldular ekonomi zaten batik çok seven alsin baksin evinde

 • Zafer MERCAN06 Eylül 2019 00:16

  SURİYE de Şehirler binalar niçin bombalanıyor.İnsanlar niçin öldürüyor.Suriye Topraklarında ABD nin ve RUSYA nın ne işi var.ESAT Niçin kendi halkının evlerini başlarına yıkıyor.SURİYE Boşatılıyor.Suriyede boşatılan şehirleri ileride kimler yerleştirirlecek.SURİYE üzerinde ABD nin uçakları RUSYA uçakları birde ESAT ın uçakları uçuyor.KILIÇDAROĞLU bu soruların cevaplarını versin.3.5 milyon Suriyeli gelecek diyeceğine bu insanların evlerini niçin başlarını yıkıyorsunuz diyesöylesene Söyleyemez.

 • Nihat05 Eylül 2019 23:35

  Durmak yok fitneye devam!   Değil mi fitnecilerin efendisi?

 • vatandaş05 Eylül 2019 19:51

  EYYYYYYYYYYYYYYTTTTTTTTTTT TEZ ZAMANDA MİLLİ AYRAN GETİRİLEEEEEEEEEE KAFAYI BULMAM LAZIMMMM

 • owwhh YEeee05 Eylül 2019 17:03

  Tez ola, Malazgirt de yeni kurulan Alpaslan obasını hazırlayın hele...Ümmetçi gardeşler geliyor.. Tee  Suriyeden geliyo...  yarısını malazgirt obasında, alpaslan çadırlarında ağırlayalım...diğer yarısını bin odalı, halkın evi olan sarayımızda ağırlayalım...  Benzine 30 kuruş zam yaptıkmı, bedeli masrafı çıkar.. hatta benzine 75 kuruş zam edelim fazladan 1 milyon suriiii ümmetçi osmanlı aşığı kardeşlerimize de bakarız... : ))) Tez olaaaa

 • HALİL TÜRK05 Eylül 2019 16:53

  ya gelmez ise o zaman ne yapacaksın.aynen şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki hiç bir chp nin kazandığı belediyelerden işçi çıkarılmayacak denin garibanların ekmeği ile tam okullar açılır iken işe aldınız.pkk diyeni böylemi ödeyeceksin belediyelere onlarımı koyacaksınız.

 • Bir yorum05 Eylül 2019 19:02

  Halil efendi işten çıkarılanlar iki seçim arasında alınan bankamatikler. Çok istiyorsanız yandaşlarınızın şirketlerinde maaşa bağlarsınız

 • FATMA ANKARALI05 Eylül 2019 16:50

  kılıçtaroğlu sana yakışıyormu fitne fesatcılık ülke yıkılsa eline ne geçecek.sen utanmıyormusun teröristlere destek verenlere destek verenlere.yazık yazık bir de herif diye ortaya çıkıyorsun.o bıyıklarının hakkını veremiyorsun.

 • muahah05 Eylül 2019 17:05

  neyin kafası bu ? ne içtin ne yedin sen ? kaçıncı paralelden yazıyorsun :D  kılıçdar oğlu destek olsa ne diye pkk konvoyuna saldırırdı doğuda? 1 askerde şehit olmuştu. şimdi verecek cevap yok. çünkü 1 cümle ezberliyonuz. bir soru sorulunca reset atıyor o beyinleriniz. eror veriyor, mavi ekran  PC deki gibi.. dediklerimi hiç anladınıda sanmıyorum :D neyse mutlyuluklar sana dunyanda

 • KEZİBAN KARTAL05 Eylül 2019 16:45

  bu adam kadar yer yüzünde daha fitneci daha fesatcı biri daha dünya ya gelmemiştir.müslümanım diye geçiniyor hiç bir vicdan yoktur bunda.bıraksa da ölse idimi milyonlarca insan.o zaman da çıkar RTE bunları öldürdü der idi.aceleci olma kılıçtaroğlu.bu ayın sonurda bu sorunu da hükümet bu sorunu çözecek ve sana da kapak olsun.belki bunları yurt içine mültecileri sokmak yanlış idi fakat bunun asıl sorumlusu da ahmet davutoğlu dur.yabancıların yapamadığını sen yapmaya çalışıyorsun.senin partin hep kaos dan beslenmeye calışmış olup sana ekmek yoktur.

 • Vatandaş 05 Eylül 2019 18:58

  Suriyeliler için beş kuruş bile vermezsiniz. Kalkar burada ahkam kesersiniz. Çok istiyorsanız alır evlerinizde misafir edersiniz.

 • Metin05 Eylül 2019 17:02

  Kaç Suriyeli alacaksınız, bildirin de rezerve yapalım, madem ölmelerini istemiyorsunuz

 • ahmet05 Eylül 2019 16:16

  kemal hicbir cocuk yataga ac girmemeli diyor.ekrem sakat cocukların bile babalarını isten cıkarıyor.bu ne iki yuzlu bir siyaset .bu kadar yalan pes valla

 • son söz...05 Eylül 2019 15:56

  Boş lakırdı...sıkıldık artık başkan senden...CHP de değişim şart. Biraz daha günün koşullarına hakim ve ne dediğini bilen, mantıklı biri gelmeli.

 • Anka05 Eylül 2019 15:55

  Bir chpli olarak aynen yanında duranların utanarak durdukları gibi bende hepinizden utanç duyuyorum.kurucu parti olarak geldigimiz şu hale bak teröristlere arka cıkan bir konumdayız.atatürkden baska söyleyecegimiz bir sözümüz yada degerimiz yok.onun ismini kullanarak ülkenin bütünlügünü dinamitliyoruz..

 • Bir yorum 05 Eylül 2019 17:03

  Kripto CHP li.Yalandan kim ölmüş

 • göçmen sorunu05 Eylül 2019 15:47

  Suriyeliler ve ekonomi Akp nin sonu olacak. bu kadar göçmenden nasıl kurtulacağız, zaten ekonomimiz iyi değil birde bunlar ilerde iyice başımıza bela olacaklar. gittikleri yeri berbat edip bırakıyorlar, bir an evvel suriye hükümetiyle anlaşmak lazım..