E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisKel Hakan tedbirleri başarılı oldu---

Kel Hakan tedbirleri başarılı oldu

Kel Hakan tedbirleri başarılı oldu
21 Kasım 2017 - 11:19 www.borsagundem.com

Açığa satış tedbirleri Kel Hakan başta olmak üzere borsada her gün açık yapan isimlerin korkulu rüyası oldu

BORSAGUNDEM.COM – KULİS HABER

Borsa çevrelerinde ‘Kel Hakan’ takma ismiyle tanınan Hakan Derinkök, hisse senetlerinde en fazla açık işlemleri yapan oyuncuların başında geliyor. Emirgan Sütiş’te iPad’i ile seans yapan Derinkök, hayata da olumsuz pencereden bakıyor! Deyim yerindeyse kötülüklerden nemalanıyor! Her sabah özellikle lokomotif hisselerde ve fiyatı hızlı yükselen hisselerde yüklü miktarda açığa satış yaptığı öne sürülen Derinkök, bir olumsuzluk yaşanması için dua ediyor. Faiz ve döviz fiyatı yükseldikçe ellerini ovuşturuyor…

BİRİNCİSİ BAŞARILI OLMAZSA İKİNCİ TEDBİR DEVREYE GİRİYOR

Borsa İstanbul’un 25 Eylül 2017 tarihinden itibaren uygulamaya başladığı tedbirler ise Hakan Derinkök gibi açığa satış yaparak olumsuzluklardan nemalanmaya çalışanların korkulu rüyası oldu. Borsa İstanbul yeni tedbir sistemi kapsamında; gerekli koşulların oluşması halinde ilgili pay senedinde 15 gün süreyle birinci tedbir olan 'Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı' getiriyor. Birinci tedbir uygulanan pay senetlerinde volatilitenin devam etmesi durumunda ise 15 gün süreyle ikinci tedbir olan 'Brüt Takas' tedbiri uygulanıyor. Yani kafede oturup internet üzerinden işlem yapılmasının da önünü kesiliyor.

HAKAN DERİNKÖK HAKKINDA MANİPÜLASYON SUÇLAMASI YAPILMIŞTI

Bu arada, borsanın en büyük açıkçısı Hakan Derinkök, son olarak Net Holding tahtasında yakayı ele vermişti. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 2014 yılında Net Holding hisselerinde yapılan işlemler nedeniyle Hakan Derinkök hakkında manipülasyon suçunu işlediği gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunurken 2 yıl da işlem yasağı getirmişti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (13)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)