E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarKasım ayının sürpriz altcoin’i---

Kasım ayının sürpriz altcoin’i

Kasım ayının sürpriz altcoin’i
23 Kasım 2021 - 18:06 www.borsagundem.com

crypto.com isimli kripto para borsasının yüksek profilli tanıtım faaliyetleriyle yükselmesiyle birlikte, platformun token’ı CRO’nun değeri de kasım ayında dört kat artış gösterdi.

BORSAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Kripto para borsası ve banka kartı sağlayıcısı crypto.com'un bir süredir yürüttüğü yüksek profilli tanıtım çalışmaları meyvelerini verirken, platforma ait CRO isimli token da değerini kasım ayında dörde katladı. Token pazar günü 0,7984 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 13. kripto parası oldu. Bu ayın ilk günlerinde CRO 0,2097 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Kripto paranın yükselişi, kripto para piyasalarında konsolidasyonun görüldüğü bir süreçte gerçekleşti. Bitcoin ve Ethereum’da ay başından bu yana sırasıyla yalnızca %5 ve %2’lik düşüşler görüldü. CRO’nun yüksek performansı aynı zamanda crypto.com ile Los Angeles’ta L.A. Lakers basketbol takımına ev sahipliği yapan Staples Center’ın adının crypto.com Arena adını almasından da fayda gördü.

Kripto para borsası geçtiğimiz ay Hollywood yıldızı Matt Damon’ı 100 milyon dolarlık televizyon ve bilboard kampanyasının yüzü olarak seçti. Reklamlar ve tanıtımlar 20’nin üzerinde ülkede yer alacak. Kayak sporcusu Lindsey Jacobellis, rap sanatçısı CL ve astronot Scott Kelly gibi diğer tanınmış isimler de kampanyada yer alacak. Tanıtımlar yeni nesi bireysel kripto yatırımcılarını hedef alıyor.

borsagundem.com'un derlediği bilgilere göre crypto.com'un şimdiden Formula 1, basketbol takımı Philadelphia 76ers, Fransa’nın futbol takımı Paris Saint-Germain, İtalya’nın futbol ligi Lega Serie A gibi isimlerle aktif marka işbirlikleri bulunuyor.

Platformun token’ı CRO ise Ethereum blockchain’inde yaygın olarak işlem görüyor. crypto.com ekosisteminde kullanılan token, kullanıcılar tarafından kart ödemelerinde daha yüksek ödüller, kripto fonlarından verdikleri kredilerde daha yüksek faiz oranları ve düşük işlem ücretleri gibi imkanlardan faydalanmak için kullanılıyor. Platform bir kripto para alım satım uygulaması olmakla kalmıyor, Visa banka kartı da sunuyor.

Tartışmalı geçmiş

CRO 2020’nin ekim ayında, crypto.com'un CRO ve şirketin orijinal token’ı ICO, MCO arasında zorunlu bir değişimi açıkladığında olumsuz yorumlara maruz kaldı. Müşteriler şirket yönetiminin daha önce MCO’yu geliştirme yönündeki sözünü tutmadığını ve para birimleri arasındaki değişimde oranı manipüle ederek, ilk dönem yatırımcılarının getirilerini minimuma indirdiğini söyledi.

Bu dönemde CRO’nun maksimum arzı 100 milyar token’dan oluşuyordu. Bu ise MCO’nun maksimum arzı olan 31,6 milyon token’ın birkaç bin kat üzerindeydi. Yine de kullanıcılar 33/1’lik oranı kabul etmeye zorlandı. 

Ancak şirket bu hatadan ders alarak bu yıl şubat ayında CRO token’ların %70’inin dolaşımdan kalıcı olarak çekileceğini açıkladı. Aynı zamanda “tamamen merkeziyetsizleştirilmiş, açık kaynaklı bir blockchain’e geçiş” sözü verildi.

Yaşanan olumsuzluklar ise platformun ve coin’in başarısı üzerinde olumsuz etki yaratmadı. Platformun 2020’nin ekim ayındaki 5 milyon kişilik kullanıcı sayısı ikiye katlandı. Şirketin CEO’su Kris Marszalek 2023 yılında 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşabileceklerini açıkladı. Financial Times 3 bin çalışanı bulunan şirketin gelirinin 1,2 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin'de balinalar desteği yükseltiyor

 

Bitcoin emeklilik portföylerinde yer alabilir mi?

 

Gram altında yükseliş yüzde 70!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)