E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriKasım ayında oyun konsolu satışları öne çıktı---

Kasım ayında oyun konsolu satışları öne çıktı

Kasım ayında oyun konsolu satışları öne çıktı
01 Aralık 2020 - 14:30 www.borsagundem.com

Teknoloji perakendeciliğinin öncüsü Teknosa, kampanyalarla dolu Kasım ayında teknoloji severlerin geçen yıla göre oyun konsolu, notebook, tablet ve elektrikli süpürgeye olan talebinin arttığını açıkladı.

Sabancı Holding iştiraklerinden, Türkiye’nin öncü teknoloji perakendecisi Teknosa, Kasım ayında gerçekleşen alışveriş şenliğinin verilerini açıkladı. Teknosa’nın Kasım ayı verilerine göre tüketiciler teknoloji alışverişi tercihlerini daha çok uzaktan eğitim ve ev içi eğlence ürünlerinden yana yaptı. Kasım ayında geçen yıla göre en fazla satış artışı yaşanan ürünler oyun konsolu, notebook, tablet ve elektrikli süpürge oldu. Satışlardan en fazla payı da sırasıyla telekom, bilgi teknolojileri – IT, tüketici elektroniği ve ev aletleri kategorileri aldı.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışlarda yüzde 50’nin üzerinde büyüme kaydeden Teknosa, sepet tutarında ve ziyaretçi sayısında artış yaşanan bu dönemde online cirosunu da 3 kat artırdı. Online kanallarda en çok satan ürünler ise akıllı telefon, tablet, TV, notebook ve şarjlı süpürge oldu.

Sabancı Holding’den 20 yılın en başarılı dönemindeki Teknosa’ya sermaye dopingi

Dönüşüm programı Teknosa'da tabloyu değiştirdi

Sabancı hisse satacak, Teknosa mali yapısını güçlendirecek

Borsa İstanbul'da yükseliş sürüyor

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 13,52
En Yüksek: 13,89
En Düşük: 13,30
Değişim -1,60 %
FK: 0,00
PD / DD: -6,31
İşlem Hacmi 145.232.636
Toplam Adet: 10.711.406
Ağırlıklı Ort.: 13,56
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • acacu01 Aralık 2020 23:10

    Talebin arttığını şişirdiğiniz fiyatlardan anladık zaten. Dolar, euro 1 gidiyor, siz 3 zam yapıyorsunuz. Hadi bu sene stoktakileri pahalıdan çakıp kar ettiniz de seneye ne halt edeceksiniz bakalım

  • Hamido01 Aralık 2020 21:30

    İyi güzel. Durumunu düzeltsin de özsermayede ki " marka değeri 500 milyon " katagullisinden vazgeçsin gari.

  • RAMO CANCAN01 Aralık 2020 16:39

    isterse 10 katlasın bana temmütü ve bedelsiz verebiliyormu.hayır çünkü bu yıl ki ve geçmiş yıllar zararları astronomik.sabancı holding ve sabancının çocukları çoktan hisseden çıktılar.