E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriKarsan üst yönetiminde istifa---

Karsan üst yönetiminde istifa

Karsan üst yönetiminde istifa
19 Kasım 2021 - 20:24 www.borsagundem.com

Karsan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetimden Sorumlu Komitesi Üyesi Ayşe Belma Öztürkkal, şirketteki görevlerinden istifa ederek ayrıldı

BORSAGUNDEM.COM

Karsan Otomotiv (#KARSN) üst yönetiminde bir ismin istifa ederek görevinden ayrıldığı açıklandı.

Karsan'dan konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, 27 Mayıs 2021 tarihli Olağan Genel Kurul'unda Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Ayşe Belma Öztürkkal'ın, yürütmekte olduğu akademik çalışmalara ve aldığı idari görev nedeni ile çalıştığı üniversitedeki idari işlere daha fazla vakit ayırmak amacıyla, kendi isteği ile 19 Kasım 2021 tarihi itibarıyla Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetimden Sorumlu Komite Üyeliği görevlerinden istifa ederek ayrıldığı ifade edildi.

Açıklamada, Öztürkkal'dan boşalan Denetimden Sorumlu Komite Üyeliği görevine, şirketin halihazırda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Müfit Ataseven'in atandığı kaydedildi.

BİST'ten 3 hisseye açığa satış ve kredili işlem yasağı

BİST hisseleri bu hafta ortalama yüzde 6,03 yükseldi

Borsa İstanbul haftayı yatay tamamladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 4,50
En Yüksek: 4,50
En Düşük: 4,41
Değişim 2,51 %
FK: 0,00
PD / DD: 5,59
İşlem Hacmi 168.655.054
Toplam Adet: 37.774.232
Ağırlıklı Ort.: 4,47
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Erol g.20 Kasım 2021 21:48

  ŞİRKET ESAS FAALİYET KÂRININ YARISI CİVARI YÖNETİCİLERE YARISI DA PAZARLAMAYA GİDİNCE KÜÇÜK YATIRIMCILARA BİRŞEY KALMIYOR-EN KARLI RISKSİZ ZAHMETSİZ İŞ YÖNETİCİ OLMAK BIR ŞEY ÜRETMEDEN ÜRETEN ŞİRKETLERİN PAZARLAMACISI OLMAK GALİBA

 • TAMİZ KARTALGÖZ20 Kasım 2021 11:03

  Artık değerli şeyleri herkes alamayacak.hükümetin amacı dövizi yükselterek ekonomiyi soğutuş cari acığı küçülmek veya yok etmek.ben destekliyorum arkadaş.otomobilden sokaklarda dahi yürüyemiyoruz.her evde iki veya üç otomobil var.herkesin elinde 5-10-20 bin TL lik ifhone var.

 • Ali21 Kasım 2021 11:01

  Yokluk icinde yaşayayım diyorsun yani

 • Volkan20 Kasım 2021 00:55

  İlk Renault Megane hattan çıkınca değerlendirmek lazım. Anlaşmayı EUR üzerinden yapmışlar ise kar marjı daha iyi olur, maliyet +% kar ise  daha az olur. Parçaları Oyak Renault verecek ve Karsan birleştirecekti, hat yatırımı döviz kurunun artması ile biraz pahalıya mal olabilir. Öte yandan boş fabrikanın çalışması şirket için olumlu. Metroların çoğalması ve minibüslerin azalaması kötü oldu, okul ve iş yeri servis arabaları sprinter, transit, transporter vs Karsan pek yok aslında Karsan minübüsler geniş araçlar.

 • Zieks19 Kasım 2021 22:57

  Türk Lirası yabancı paralar karşısında yerlerde sürünüyor.Doping etkisi kararları (Ekonominin kurallarına aykırı) Her an duyabiliriz!