E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriKardemir'den ilk tahvil ihracı---

Kardemir'den ilk tahvil ihracı

Kardemir'den ilk tahvil ihracı
22 Kasım 2015 - 13:21 www.borsagundem.com

Ak Yatırım, Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ilk tahvil ihracını gerçekleştirdi

Ak Yatırım, Türkiye'nin ilk ağır sanayi tesisi ve ilk entegre demir çelik fabrikası Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (Kardemir) özel sektör borçlanma araçları piyasasına ilk adımını atmasına aracılık etti.

Ak Yatırım'dan yapılan açıklamaya göre, 1998 yılından bu yana Borsa İstanbul'da işlem gören demir çelik sektörünün önde gelen kuruluşu Kardemir, Ak Yatırım aracılığıyla gerçekleştirdiği tahvil ihracıyla Özel Sektör Tahvili piyasasında da adını duyurdu.

ISO 500 listesine göre Türkiye'nin en büyük 50 şirketi arasında bulunan Kardemir'in tahvil ihracı 20 Kasım'da gerçekleşti. Şirketin 100.000.000 TL nominal değerdeki, 2 yıl vadeli değişken faizli tahvillerine ilişkin satış işlemi, Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla başarıyla tamamlandı.

Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş, Türkiye'nin en önemli şirketleri arasında yer alan Kardemir'in ilk tahvil ihracına aracılık etmekten ve gelen talepten oldukça memnun olduklarını belirtti. Erdoğmuş, özellikle başta kurumsal yatırımcılar olmak üzere, ihraca gösterilen ilginin, bundan sonra yapılabilecek yeni ihraçlar açısından da güven verici olduğunu vurguladı.

Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz da bugüne kadar Türkiye için öncü yatırımlara imza atmış olduklarını ifade ederek, Kardemir'in sektördeki öncü rolünü bu ihraçla sermaye piyasalarına da taşıdığını kaydetti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)