E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKarar verildi: Ülkenin başkenti değişiyor---

Karar verildi: Ülkenin başkenti değişiyor

Karar verildi: Ülkenin başkenti değişiyor
18 Ocak 2022 - 09:58 www.borsagundem.com

Reuters haber ajansının "son dakika" ibaresiyle abonelerine servis ettiği haberde, Endonezya'nın başkentinin taşınmasına karar verildiği duyuruldu.

Endonezya meclisi bir süre önce Devlet Başkanı Joko Widodo’nun gündeme getirdiği başkentin Cakarta’dan Borneo’ya taşınmasına yeşil ışık yaktı.

Meclis Sözcüsü Puan Maharani yaptığı açıklamada mecliste oylamanın yapıldığını ve başkentin Cakarta’dan Kalimantan’daki Borneo’ya taşınması yönünde karar alındığını söyledi.

Reuters haber ajansının “son dakika” ibaresiyle servis ettiği haberde, yeni başkente nasıl fon aktarılacağı ve nasıl yönetileceği ile ilgili planların halen hazırlık aşamasında olduğu kaydedildi.

Dünyanın en büyük adalarından biri olan Borneo’da kurulacak başkentin adının ise Nusantara olacağı kaydedildi. Yerle basın, Endonezya’nın yeni başkentin inşası için 2022 bütçesinden 35 milyon dolar ayırdığını da aktarırken, bütün projenin ise 35 milyar dolara mal olacağını duyurdu.

Japonya, Endonezya'dan geçici kömür ihracat yasağını kaldırmasını istedi

 

Endonezya yolcuların karantina süresini kısaltacak

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)