E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKandil birbirine düştü---

Kandil birbirine düştü

Kandil birbirine düştü
01 Aralık 2020 - 10:33 borsagundem.com

Terör örgütünde çöküş sürerken örgütün elebaşlarından Cemil Bayık stratejik açıdan bittiklerini resmen itiraf etti. MİT ve TSK’nın başarılı operasyonları ile PKK’nın Kandil’deki elebaşları için çember daralıyor

Terörle mücadele kapsamında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) koordineli bir şekilde yurt içi ve sınır ötesinde düzenlediği başarılı nokta operasyonları terör örgütünün nefesini kesti. Örgüt elebaşıları arasında 'Sıra hangimizde' kâbusu yaşatan MİT'in ve TSK'nın son 2 yıldır kullandığı ANKA-İ ve TB-2 İnsansız Hava Aracı ile çok sayıda sözde lider ve örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

HAİN ÖRGÜTE KIRMIZI LİSTE DARBESİ
Son 2 yılda İçişleri Bakanlığı'nın en çok aranan azılı teröristler listesinin 10 milyon lira ödüllü kırmızı kategorisinde bulunan, 9 milyon liralık mavi kategoride yer alan, 3 milyonluk turuncu kategoride yer alan 1 ve gri kategoride 500 bin lira ödülle aranan 3 terörist etkisiz hale getirildi. MİT ve TSK'nın sivil yerleşim yerleri ve sivillere zarar vermeden icra ettiği noktasal hava harekâtlarıyla örgütün sözde saha ve bölge yöneticilerinin de aralarında olduğu teröristler tek tek etkisiz hale getirilirken, örgüt elebaşıları arasında da korku had safhaya ulaştı.

HALMAT DİYAR BARBESİ VE DİĞERLERİ
MİT'in sağladığı istihbaratla TSK'nın gerçekleştirdiği operasyonlarda örgütün sözde beyin takımından olan ve PKK/KCK'nın sözde Başkanlık ve Yürütme Konseyi Üyesi 'Halmat Diyar' kod adlı Diyar Garip Muhammed, Kandil'e düzenlenen nokta operasyonla etkisiz hale getirildi. Yine Kandil'e 24-30 Temmuz 2019'da düzenlenen operasyonlarla etkisiz hale getirilen teröristler arasında Erbil'de konsolosluk görevlisi Osman Köse'yi şehit eden kırmızı listedeki "Doğan Nurhak" kod adlı Erdoğan Ünal ile mavi kategoride yer alan "Botan" kod adlı Hacı Kurhan ve terörist Metin Akgün de var.

TERÖRİST CEMİL BAYIK'IN KORKUSU
Örgüt elebaşılarından Cemil Bayık, MİT'ten nasıl korktuklarını ve MİT'in başarısını bir süre önce örgütün yayın organlarına yaptığı açıklamasında şu sözlerle itiraf etti:

"MİT şu anda Irak'ın her alanında kendisini örgütlemektedir. MİT'in Irak'ta çok yoğun bir örgütlenme içinde olduğunu net biliyoruz. MİT içimize kadar sızmış. Kandil'e yönelik saldırılar da bunu doğrulamaktadır. Kayıplarımız da açıkça bunu ortaya koymaktadır."
 
PKK'NIN SAHA SORUMLUSU TÜKENDİ
PKK'nın sözde saha sorumluları etkisiz hale getirilince örgüt çöküşe geçti. Teröristlerin toplu olarak teslim olması an meselesi. Her geçen gün hem Suriye topraklarından hem de Irak'ın kuzeyinden güvenlik personelimizle irtibat sağlayıp saatlerce yürüyerek teslim olan teröristlerin sayısı artmakta.

OPERASYONLAR ÖRGÜTÜN TEPESİNE İNDİ
Edinilen bilgilere göre Jandarma Genel Komutanlığı'nca yurt içerisinde Kıran, Kapan ve Yıldırım adlarıyla yürütülen iç güvenlik operasyonlarında örgütün sözde saha sorumlularının da aralarında yer aldığı sembol isimlerin tek tek etkisiz hale getirilmesiyle terör örgütü çöküşe geçti.

BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER, KAVGA BAŞLADI
Sabah'tan Sırrıberk Arslan ve Özgür Cebe'nin haberine göre bu yıl 820 teröristin etkisiz hale getirildiği harekâtlardan alınan etkili sonuçlar Kandil'deki teröristleri de birbirine düşürdü. İstihbarat birimlerinin telsiz kestirmelerinden elde ettiği şifreli görüşmelerin çözümlemeleri ve ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin ifadelerine göre, öldürülme korkusuyla hiç kimsenin operasyon bölgelerine gelmek istemediği öğrenildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNDE TOPLU TESLİM AN MESELESİ
Teröristlerin başında sorumlu düzeyde önemli kişilerin de kalmaması nedeniyle bu kış operasyonlara ağırlık verileceği ve toplu teslim olmaların an meselesi olduğunu belirten güvenlik uzmanları, PKK'nın bu nedenle 30 yıldan beri uyguladığı sözde saha yapılanmasından vazgeçmek zorunda kaldığına dikkat çektiler. PKK'nın yurt içinde kalan 320 teröristi Kuzey Irak'taki barınma alanlarında oluşturdukları sözde "Kuzey Sevk İdare Komutanlığı" adı altında 5 kişilik üst düzey teröristle yönetmeye çalıştığı ancak teröristlerin buna itibar etmediği bildirildi.

BİR BİR AVLANDILAR
Gerçekleştirilen Kapan, Kıran ve Yıldırım operasyonlarında öldürülen PKK'nın sözde saha komutanları şunlar:

Vahiyettin Karay: Botan saha sorumlusuyken Van Çatak'ta iki korumasıyla öldürüldü. Kırmızı kategorideydi.

İsmail Sürgeç: Dersim saha sorumlusuyken Tunceli'de iki korumasıyla öldürüldü. Kırmızı kategorideydi.

Hüseyin Acar: Amanos saha sorumlusuyken Hatay kırsalında öldürüldü. Mavi kategorideydi.

Müzeyyen Aydınlı: Orta saha sorumlusuyken Diyarbakır kırsalında üç korumasıyla öldürüldü. Kırmızı kategorideydi.

Murat Kalko: Behdinan saha sorumlusuyken Hakurk bölgesinde öldürüldü. Kırmızı kategorideydi.

TECAVÜZLE ANILMAYA BAŞLANDILAR
Hain terör örgütünde artık gündem, çocuk yaştaki kaçırılan çocukların tecavüz, taciz ve infazları.. Birçok terörist örgütten fırsatını buldukça kaçarak yaşadıklarını anlatıyor. Dün yaşanan son gelişmede örgütten 5 saat durmadan yürüyerek kaçan kadın terörist uğradığı onlarca tecavüzü ve Duran Kalkan'ın acımasız saldırılarını itiraf etmişti.

Evde kal hisselerinin yükselişi hız kesmiyor

Üretime ikinci dalga freni

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

Marmaray'da aktarma indirimi kaldırıldı

ABD Merkez Bankası'ndan uyarı: Önümüzdeki birkaç ay zor geçecek

Altın fiyatı toparlanmaya çalışıyor

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (12)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ01 Aralık 2020 17:12

  Bu terörist ve murat karayılan gebertilse dolar anında 1 TL kesin düşer.borsa  5000 puan yükselir.

 • ARMİKYAN TERZİOĞLU01 Aralık 2020 16:29

  Bence pkk nın üst düzeylerini israil korumaktadır.israil in çıkarları bitmeden bunları öldütmez.işleri bittiğinde kendisi öldürecektir.

 • EKRİST01 Aralık 2020 15:01

  sizlerde Türkiye nin kalbine sızdınız ve chp nin içine sızmaya ve  direksiyonuna geçmeye çalışmaktadısınız.eğer başarır iseniz amacınıza ulaşırsınız.

 • oğuz01 Aralık 2020 14:10

  Son yıllarda içimizdeki hain fetöcülerin temizlenmesi ile pkk bitmek üzere fetö destekli mandacı zihniyetinide temizler isek güçlü bir TÜRKİYE doğacaktır.

 • RAMO CANCAN01 Aralık 2020 14:58

  Nasıl bitecek kardeş.ATATÜRK ün partisi teröristleri destekleyenler ile işbirliği yaparlar ise nasıl bitecek söylermisiniz.

 • doğru01 Aralık 2020 13:00

  son yıllarda mit ve insansız hava araçlarının devreye girmesiyle   suriye(ypg pkk), libya(hafter) ve  ermenistana  büyük darbe vuruldu...

 • fafa01 Aralık 2020 12:28

  Adamlarınıza ''Yolun sonu görünüyor''türküsünü öğretin''.

 • ŞEMSETTİN KARLIDAĞ01 Aralık 2020 12:25

  Az kaldı hepinizi kazığa oturtturacağız.

 • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ01 Aralık 2020 12:09

  Gelecek sene kandile Türk bayrağını Dikeceğiz ondan sonra sıra YPG gelecek sizleri abd bile elimizden alamayacaktır.

 • Kamil01 Aralık 2020 11:21

  Yol yakınken gel teslim ol , destekçilerin gün gelir seni ortada bırakıverirler ,TC seni adil yargılar , korkma ;) 

 • ANYAN BARIŞYAN01 Aralık 2020 11:04

  Ermenistan ın Rusya, ABD de Pkk ve yakında da YPG Türkiye sattı/satacak.

 • AGOP SEMİZYAN01 Aralık 2020 11:00

  Bence az kaldı dişinizi sıkın.dostumuz hdp ve chp iktidara gelince rahatlarsınız. yine eski şaşalı günlerinize döner ermenistan a en az 20 000 pkk ve ypg lileri gönderirsiniz.