E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemJuncker: Almanya, Avusturya ve Hollanda reformları engelliyor---

Juncker: Almanya, Avusturya ve Hollanda reformları engelliyor

Juncker: Almanya, Avusturya ve Hollanda reformları engelliyor
03 Mayıs 2019 - 08:36 www.borsagundem.com

AB Komisyonu Başkanı Juncker, "AB'de parasal birliği derinleştirme yönünde ilerleme yok, çünkü Hollanda, Avusturya ve sıklıkla Almanya konu dayanışma ve ortak sorumluluk almaya geldiğinde reformların önünde duruyorlar" dedi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Avusturya ve Hollanda'nın yanı sıra sıklıkla Almanya'nın Euro Bölgesi'nde daha derin entegrasyonu engellediklerini savundu.

Handelsblatt gazetesine konuşan Juncker, "AB'de parasal birliği derinleştirme yönünde ilerleme yok, çünkü Hollanda, Avusturya ve sıklıkla Almanya konu dayanışma adımlarına ve ortak sorumluluk almaya geldiğinde reformların önünde duruyorlar" dedi.

Reformların gerçekleşeceği konunusunda umutlu olmaya devam ettiğini belirten Juncker, "Almanya reformlara henüz hazır değil ancak birçok Alman politikası bu alanda ilerleme sağlanmasını istiyor" diye konuştu.

Juncker, bir noktada Euro Bölgesi üyeleri tarafından ortak tahvil ihracının-Eurobond gündeme geleceğini ancak bunun farklı bir biçim ve isimde olabileceğini de vurguladı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)